Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Šogad reģistrēts 61 meža ugunsgrēks, dedzis arī Dāviņu pagastā

Tā kā meteorologi visu šo nedēļu prognozē siltu, saulainu, bez nokrišņiem, mežos pastāv augsta ugunsbīstamība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts meža dienests noteicis meža ugunsnedrošo periodu visā valsts teritorijā, kas paredz vairāku būtisku noteikumu ievērošanu. Dienests aicina visus iedzīvotājus būt īpaši uzmanīgiem ar uguni mežā, informē Iveta Pavziniuka, Valsts meža dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste.

Valsts meža dienests informē, ka šogad ir reģistrēts jau 61meža ugunsgrēks un kopējā izdegusī meža zemes platība ir 22,29 hektāri, tajā skaitā jaunaudzes 12,6 hektāri. Savukārt 2022. gadā meža ugunsgrēki dzēsti 391 reizi pavisam 221 hektāra platībā.

Bauskas novadā šogad Dāviņu pagastā degusi jaunaudze 400 m2 platībā. Savukārt pērn Bauskas novadā dzēsti seši meža ugunsgrēki 0,44 ha platībā, «Bauskas Dzīvei» precizē Iveta Pavziniuka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viena no Valsts meža dienesta (VMD) publiskajām funkcijām ir meža ugunsdrošības uzraudzība, kā arī meža ugunsgrēku atklāšana, ierobežošana un likvidēšana. Lai to nodrošinātu, vasaras periodā tiek izsludināts meža ugunsnedrošais laikposms, kas nosaka aizliegumus un ierobežojumus visiem iedzīvotājiem. To paredz Ministru kabineta noteikumi Nr. 238 «Ugunsdrošības noteikumi», par kuru neievērošanu var tikt piemērota administratīvā, civiltiesiskā un arī kriminālatbildība.

Lai samazinātu meža ugunsgrēka izcelšanās iespējas, visiem iedzīvotājiem, uzturoties mežos un purvos, ugunsnedrošajā laikposmā ir aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus; kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotās vietās, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas; atstāt ugunskurus bez uzraudzības; dedzināt atkritumus; braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem; veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Tāpat bez saskaņošanas ar VMD tuvāko mežniecību ir aizliegta jebkāda dedzināšana, kas rada dūmus, jo tas var maldināt uguns novērošanas torņu dežurantus. Arī meža izstrādātājiem ir jāatceras, ka meža ugunsnedrošajā laikposmā cirsmā dedzināt ciršanas atlikumus drīkst tikai ar VMD mežziņa ikreizēju rakstisku atļauju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt meža īpašniekiem ir jāparūpējas, lai meža ceļi un stigas būtu atbrīvotas no sagāztajiem kokiem un krūmiem, lai nepieciešamības gadījumā meža ugunsdzēsības automašīnām būtu iespējams brīvi pārvietoties. Tāpat meža īpašniekam ir jāzina, ka pēc meža ugunsgrēka likvidācijas viņa mežā ugunsgrēka vietas uzraudzība ir īpašnieka pienākums.

Valsts meža dienests ir valsts pārvaldes iestāde, kas uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību. Dienests uztur Meža valsts reģistru, kur tiek apkopota informācija par mežu, tajā notiekošo saimniecisko darbību, medībām un medījamiem dzīvniekiem. Valsts meža dienesta misija ir rūpēties par atbildīgu meža apsaimniekošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Ilustratīvs publicitātes foto no VMD.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.