Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Šogad valsts ceļu atputekļošanā kopumā tērēs 750 000 eiro

Šogad valsts ceļu ar grants segumu atputekļošanā kopumā tērēs 750 000 eiro, aģentūru LETA informēja VSIA “Latvijas valsts ceļi” (LVC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LVC norāda, ka valsts ceļus ar grants segumu apmēram 450 kilometru garumā šī gada vasaras sezonā atputekļos tikai vienu reizi.

Viena kilometra atputekļošana ar kalcija hlorīdu maksā 1500 eiro, tādējādi kopumā šiem darbiem šogad atvēlēti 750 000 eiro, norāda LVC.

Ministru kabineta noteikumi neietver prasības par grants seguma ceļu atputekļošanas pasākumiem, tādējādi tie nav starp obligāti veicamajiem uzturēšanas darbiem. Tomēr, ņemot vērā iedzīvotāju lūgumus, LVC katru gadu nodrošina atputekļošanu atbilstoši finansiālajām iespējām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Posmus, kur veiks atputekļošanu, nosaka pēc vairākiem kritērijiem, tostarp atputekļošanu veic pie apdzīvotām ēkām, apdzīvotajās vietās, pie dzīvojamo ēku grupām, izglītības, veselības un labklājības iestādēm, sabiedriski nozīmīgās vietās, kur iespējama iedzīvotāju pulcēšanās, un pie ražotnēm, kuras darbojas.

Minētajās vietās veic atputekļošanu, ja brauktuve atrodas tuvāk par 20 metriem no tām, gada vidējā satiksmes intensitāte ir no 100 automašīnām diennaktī un lielāka, kā arī kravas transporta intensitāte ir no 20 automašīnām diennaktī vai lielāka.

Savukārt atputekļošanas zonas robežas ir 50 metri pirms un pēc objekta.

Jau ziņots, ka LVC izveidota 2004.gada nogalē un pieder valstij. Uzņēmums pārvalda valsts autoceļu tīklu, administrē valsts autoceļu tīkla finansējumu un organizē iepirkumus valsts vajadzībām. LVC pārvalda vairāk nekā 20 000 kilometru valsts autoceļu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.