Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

SPKC: Pagājušajā nedēļā jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 68%

Pagājušajā nedēļā jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 68,4%, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sabiedrisko attiecību speciālists Gints Georgs Muraševs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: pixabay.com

SPKC vērtējumā, patiesais saslimstības līmenis, visticamāk, ir lielāks, ņemot vērā antigēnu paštestu plašāku izmantošanu, pēc kuriem nav vairs jāveic apstiprinošais laboratorijas PĶR tests.

Pēdējās septiņās dienās vērojams stacionēto pacientu skaita pieaugums: pagājušajā nedēļā vidēji dienā slimnīcās nonāca 107 cilvēki, bet nedēļu iepriekš – 80 cilvēki, turklāt lielākā daļa pacientu stacionēti ar Covid-19 pamatdiagnozi.

Pagājušajā nedēļā vidēji dienā veica 23 304 testus, kamēr iepriekšējā nedēļā tie bija 20 678 testi. Savukārt vidēji dienā atklāti 7635 jauni gadījumi, kamēr iepriekš tie 4535 gadījumi dienā. No visiem veiktajiem testiem 31 636 testi jeb 19% bija saistīti ar izglītības iestāžu skrīningu, bet 131 495 testi jeb 81% – pārējiem iedzīvotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No pozitīvajiem Covid-19 gadījumiem 6967 inficētie jeb 13% bija saistīti ar izglītības iestāžu skrīningu, bet 46 481 inficētais jeb 87% ar pārējo sabiedrības daļu.

Visaugstākā saslimstība pēdējo divu nedēļu laikā saglabājas vecuma grupā 10-19 gadi un 0-9 gadi, kā arī saslimstības pacēlums vērojams vecuma grupās no 20 līdz 59 gadiem.

Turpinās Covid-19 gadījumu pieaugums visā Latvijā, bet Rīgā un Vidzemē rādītāji pārsniedz vidējo Latvijas saslimstības līkni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients pagājušajā nedēļā samazinājies līdz 1,39, kamēr nedēļu iepriekš tas bija 1,6, kas tomēr joprojām liecina par infekcijas slimības strauju izplatīšanos sabiedrībā.

Salīdzinot infekcijas izplatības intensitāti uz 100 000 iedzīvotāju vakcinēto, balstvakcīnu saņēmušo un nevakcinēto/daļēji vakcinēto cilvēku vidū pagājušajā nedēļā, cilvēkiem, kuri bija saņēmuši primāro vakcināciju, Covid-19 infekcija konstatēta vienlīdz bieži kā nevakcinētiem un daļēji vakcinētiem cilvēkiem Latvijā, bet tiem, kuri bija saņēmuši arī balstvakcināciju, saslimšana fiksēta 2,6 reizes retāk.

SPKC atgādina, ka, pieaugot vakcinēto skaitam un Covid-19 infekcijas izplatībai turpinoties pārsvarā nevakcinēto cilvēku vidū, kopējā saslimstībā pieaug vakcinēto cilvēku infekcijas gadījumu īpatsvars. Taču vakcinēto cilvēku vidū saslimšana visbiežāk norit vieglākā formā un ar retāku stacionēšanas nepieciešamību, tāpēc vakcinēto un saslimušo cilvēku īpatsvara rādītājs vienmēr jāvērtē kontekstā ar vakcinācijas novērsto Covid-19 gadījumu skaitu sabiedrībā kopumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas vidējais rādītājs nedēļas laikā palielinājies līdz 3111,2, kamēr nedēļu iepriekš šis rādītājs bija 2620,6. Covid-19 saslimstības 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā pašlaik ir 2499,9, kamēr pirms nedēļas tas bija 1403,4.

Igaunijā rādītājs palielinājies un pagājušās nedēļas laikā sasniedzis 3212,2, kamēr nedēļu iepriekš tas bija 1592,7. Lietuvas rādītājs pieaudzis līdz 2434,2. Pirms nedēļas tas bija 1816,3.

SPKC atgādina, ka vakcinācija ir drošākais un efektīvākais veids, kā pasargāt sevi no smagām slimības formām un kopīgiem spēkiem mazināt Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SPKC īpaši aicina neatlikt balstvakcinācijas saņemšanu riska grupās esošās personas, personas no 40 gadu vecuma un personas, kas pirmreizējo vakcināciju saņēmušas pavasarī vai vasaras sākumā.

Tāpat joprojām jāievēro spēkā esošie drošības noteikumi un Covid-19 profilakses pasākumi, piemēram, nedoties uz sabiedriskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem – kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru, regulāri mazgāt rokas, pareizi lietot medicīniskās sejas maskas vai respiratorus, regulāru vēdināt telpas, kā arī iespēju robežās strādāt attālināti.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.