Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Tet” testē bezvadu optiskā interneta tehnoloģiju

DCIM\100MEDIA\DJI_0913.JPG

Tehnoloģiju uzņēmums SIA “Tet” sācis testēt bezvadu optiskā interneta tehnoloģiju, kas ļautu nodrošināt mājas internetu ar ātrumu līdz vienam gigabitam sekundē jeb 1000 megabitiem sekundē bez vadu izbūves, aģentūrai LETA pavēstīja “Tet” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kompānijā norāda, ka “Tet” optiskais internets šobrīd ir pieejams 70% mājokļu, tomēr joprojām Latvijā ir lauku un pilsētu teritorijas, kurās optiskā interneta izbūve ir ekonomiski vai būvnieciski neiespējama. Šādās teritorijās tuvākajā nākotnē būtu iespējams ieviest bezvadu optisko internetu.

“Tet” valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks min, ka jaunu tehnoloģiju pieejamība un gudra to izmantošana būtiski ietekmē tautsaimniecības izaugsmi valstī kopumā, tāpēc “Tet” strādā, lai tuvākajā laikā spētu piedāvāt bezvadu internetu, kas spēj nodrošināt augstu ātrumu visiem pakalpojumu lietotājiem. “Šī tehnoloģija būs īpaši piemērota vietām ar zemāku apdzīvotības blīvumu un palīdzēs uzņēmumam nodrošināt plašāku pakalpojumu pieejamību visā Latvijā,” viņš pauž.

Jaunais tehnoloģiskais risinājums neparedz interneta kabeļu izbūves darbus, tādējādi ir izvēršams apdzīvotās vietās, kur optikas izbūves darbi ir ekonomiski neizdevīgi. “Tet” prognozē, ka šis risinājums ļaus uzņēmumam nodrošināt internetu ar ātrumu līdz vienam gigabitam sekundē apmēram 500 līdz 800 metru rādiusā no raidītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma pārstāvji norāda, ka līdz šim “Tet” eksperti ir veikuši tehnoloģijas testus laboratorijā un noslēguši lauka testus Rīgas nomalē, gūstot pozitīvus rezultātus. Šobrīd tiek sākta izpēte tehnoloģijas darbībai dažādās ģeogrāfiskās vietās, laika apstākļos un attālumos, septembrī veicot pirmās pārbaudes pie klientiem.

Jau vēstīts, ka “Tet” koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 253,253 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 13,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa samazinājās par 5,1% – līdz 28,852 miljoniem eiro. Vienlaikus pašas “Tet” apgrozījums 2021.gadā bija 200,618 miljoni eiro, kas ir par 12,5% vairāk nekā 2020.gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās par 11% un bija 26,778 miljoni eiro.

“Tet” pieder valstij SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs “Possessor”” personā (51%) un telekomunikāciju kompānijas “Telia Company” meitasuzņēmumam “Tilts Communications” (49%). “Tet” grupā ir uzņēmumi “Tet”, “Citrus Solutions”, “Data Experts”, “Helio Media” un “Baltijas datoru akadēmija”. “Tet” pieder 23% SIA “Latvijas mobilais telefons” daļu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.