Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ukrainas valdības institūcijām nodos pirmās astoņas Latvijā konfiscētās automašīnas

Otrdien, 7. martā, Ministru kabineta (MK) sēdē izskatīja informatīvo ziņojumu un rīkojuma projektu par valstij piekritīgo transportlīdzekļu nodošanu bez atlīdzības Ukrainai. Valdība lēma bez atlīdzības nodot astoņus valstij piekritīgos transportlīdzekļus Ukrainas Aizsardzības ministrijas armijas daļām, Vinnicas reģionālajai klīniskajai slimnīcai un Kupjanskas padomes teritoriālajai medicīnas apvienībai, portālu informēja Finanšu ministrijas pārstāve Lelde Grīnvalde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Esmu lepns, ka visi kopā mēs varam! No idejas līdz realizācijai pagāja nedaudz vairāk par mēnesi. Esmu pateicīgs par atbalstu un aktīvu iesaisti procesā gan Valsts ieņēmumu dienestam, gan valdības kolēģiem, gan Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai un arī Saeimas deputātiem par vienbalsīgi atbalstītajiem grozījumiem Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā. Kārtējo reizi esam apliecinājuši mūsu vienotību atbalsta sniegšanā Ukrainai. Ticu, ka katra mūsu atbalsta aktivitāte – liela vai maza – tuvina mūs uzvarai šajā bezjēdzīgajā karā. Īpašs paldies “Tviterkonvoja” aizsācējam Reinim Pozņakam un viņa komandai par idejas atbalstīšanu, ieguldīto darbu auto novērtēšanā un plānoto regulāro praktisko darbu pie transportlīdzekļu nogādāšanas,” uzsver finanšu ministrs Arvils Ašeradens.

Atbilstoši Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumam valstij piekritīgos transportlīdzekļus var nodot bez atlīdzības Ukrainas valdības īpašumā, lai palīdzētu novērst ar karadarbību Ukrainā saistītās ārkārtējās situācijas sekas un atbalstītu Ukrainas sabiedrību. Šis ir vēl viens veids, kā Latvija palīdzēs Ukrainai cīņā ar Krievijas agresiju.

“Šis ir nozīmīgs atbalsts Ukrainai, jo katrs auto frontē nozīmē kādu izglābtu dzīvību. Valdībā šodien apstiprinātā automašīnu nodošana ir ļoti laba ziņa piecām Ukrainas Aizsardzības ministrijas armijas daļām, kā arī trīs medicīnas iestādēm, kurām šie transportlīdzekļi būs būtisks atbalsts Ukrainas atbrīvošanā un cilvēku glābšanā,” norāda biedrības “Agendum” pārstāvis un “Tviterkonvoja” aizsācējs Reinis Pozņaks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) uzskaita valstij piekritīgo mantu, nodrošina kontroli par tās novērtēšanu, realizāciju, nodošanu bez maksas, iznīcināšanu un ieņēmumu iemaksu valsts budžetā. Lai rīkojumā minētos valstij piekritīgos transportlīdzekļus nodotu bez atlīdzības, VID sadarbojas ar biedrību “Agendum”, kas nodrošinās auto nogādāšanu Ukrainā un  nodošanu Ukrainas valdības institūcijām, veicot visas nepieciešamās darbības un sedzot visus saistītos izdevumus.

Biedrība “Agendum” no dažādām Ukrainas valdības institūcijām saņem palīdzības sniegšanas lūgumus par transportlīdzekļu nepieciešamību. VID sniedza biedrībai aktuālu valstij piekritīgo transportlīdzekļu sarakstu, ko biedrība izvērtēja atbilstoši saņemtajiem palīdzības sniegšanas lūgumiem. VID biedrībai izvērtēšanai piedāvā automašīnas, kas ir piedalījušās Latvijas ceļu satiksmē un ir braukšanas kārtībā.

Foto: lsm.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. Pirmajos sūtījumos vajag izlasīt tās biezākās markas un modeļus , lai ukraiņu ierēdņiem nav kauns tādās vizināties , tur arī viņu sievas , bērni un radinieki gribēs kādu lepnāku vāģi .

  7
  7
 2. kāpēc izlasīt? Dzērāji paši dāvina gan biezākas, gan plānākas, lai tikai ukraiņi vizinās!

 3. Var būt tās mašīnas varētu nodot kādiem LV dienestiem? Būtu manuprāt daudz jēgpilnāk.

  8
  5
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.