Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Uzņēmējs Pīlēns kandidēs uz Valsts prezidenta amatu

Uzņēmējs, Apvienotā saraksta dibinātājs Uldis Pīlēns nolēmis kandidēt uz Valsts prezidenta amatu, intervijā aģentūrai LETA apliecināja politiķis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pīlēns ir pirmais, kurš paziņojis par savu startu maijā gaidāmajās Valsts prezidenta vēlēšanās. Esošais Valsts prezidents Egils Levits pagaidām nav atklājis, vai kandidēs atkārtoti.

Pīlēns skaidroja, ka lēmums pieņemts, visu pamatīgi apsverot. Tāpēc tam esot bijis nepieciešams tik daudz laika, lai arī par Pīlēna kandidēšanu spekulēts jau ilgstoši.

“Lieldienu laiks ir nopietnu pārdomu laiks kristīgajā pasaulē. [..] Šis nav jautājums par gribēšanu vai negribēšanu. Pirms Ukrainas kara teicu, ka šis amats nav tas, ko man ļoti gribētos iekarot. Bet situācija pasaulē ir ļoti mainīga, un esam atbildīgi cilvēki – arī tie, kuri nāk politikā. Man aiz muguras ir 35 gadi uzņēmējdarbībā, pēc profesijas esmu arhitekts, un, lai tiktu skaidrībā ar šo ļoti lielo uzticības līmeni, ko Apvienotā saraksta deputāti man ir devuši, ir nepieciešams laiks. Lai saprastu, vai esmu gatavs nest šādu atbildību, lai pārrunātu ar ģimeni un lai sāktu kārtot lietas, kas saistītas ar uzņēmējdarbību, jo potenciāls Valsts prezidenta amats nav saistāms ar uzņēmējdarbību,” pauda Pīlēns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai ievēlēšanas gadījumā ieņemtu Valsts prezidenta amatu, Pīlēnam būs jāatsakās no uzņēmējdarbības. Viņš atklāj, ka darbi pie šī procesa esot sākti.

Pīlēns būs Apvienotā saraksta virzītais kandidāts ar “simtprocentīgu atbalstu” no politiskā spēka, pauda politiķis. Pīlēns gan pagaidām nekomentē, uz kuru citu politisko partiju atbalstu viņš cer, taču runāt viņš gatavs ar visiem parlamentā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem.

Jautāts par potenciālu iegūt nepieciešamo balsu vairākumu, Pīlēns sacīja, ka kandidēšana uz Valsts prezidenta amatu ir nopietns lēmums. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ja mēs, Apvienotā saraksta cilvēki, deputāti, es, neredzētu iespēju iegūt balsu vairākumu, tad acīmredzot tas būtu tikai teatrāls uzvedums,” norādīja Pīlēns.

Uz jautājumu par to, uz kuru partiju atbalstu viņš cer, politiķis akcentēja, ka prezidentu vēlē 100 Latvijas pilsoņu ievēlētie deputāti. Pīlēns ir gatavs iet uz visām frakcijām, runāt ar visiem ievēlētajiem deputātiem, apzinoties, ka “aizmugurē ir stingrs Apvienotā saraksta mandāts”.

Pīlēna ieskatā parlamentā neesot labāku vai sliktāku balsu, ņemot vērā, ka Latvijas pilsoņi vēlē parlamentu – Latvijas pilsoņus, kas sadalās pēc savas politiskās piederības, nākotnes redzējuma. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Manā izpratnē visas 100 balsis ir vienādas. [..] Manuprāt, balsis pilnīgi droši var sadalīties starp opozīcijas un pozīcijas balsīm. Prezidents kā politiski neitrāla persona ir atbildīgs par visu procesu kopumā, par visu politisko spektru. Ir jābūt spējīgam arī komunicēt ar visu politisko spektru,” norādīja Pīlēns.

Pīlēns dzimis 1956.gadā Liepājā. Augstāko izglītību ieguvis Rīgas Politehniskā institūta Arhitektūras un celtniecības fakultātē, kā arī Veimāras Arhitektūras un būvniecības augstskolā. Savulaik viņš bijis Liepājas galvenais arhitekts un Latvijas Arhitektu savienības un Nīcas padomju saimniecības konsultants, 1988.gadā izveidoja SIA “Arhitekta U.Pīlēna birojs”.

Vēlāk viņš iesaistījās uzņēmējdarbībā un aizvien ir būvniecības un industriālā koncerna “UPB” līdzīpašnieks un padomes priekšsēdētājs. Pīlēns vairākkārt iekļauts Latvijas miljonāru sarakstos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1997.gadā Pīlēns tika iecelts par Liepājas ostas valdes priekšsēdētāju un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valdes priekšsēdētāju, bet no 1999. līdz 2000.gadam strādājis “Latvenergo” padomē. No “Latvenergo” valsts pilnvarnieka amata viņš atteicās, kā iemeslu minot to, ka par viņu kā amatpersonu ir vairāki pretrunīgi tiesas spriedumi. 2001.gadā pīlēns atstāja arī Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas valdes locekļa amatu.

2005.gadā Pīlēns tika ievēlēts par Liepājas domes deputātu. 

Pīlēns piedalījās Tautas partijas Liepājas reģiona nodaļas dibināšanā, bija Tautas partijas valdes loceklis. 2022.gada maijā Pīlēns paziņoja par vēlēšanu apvienības “Latvijas apvienotais saraksts” izveidi, bet jūlijā par biedrības “Apvienotais saraksts” izveidi. 14.Saeimas vēlēšanās viņš bija šī saraksta premjera kandidāts, lai arī pats nekandidēja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērn “UPB” koncerna apgrozījums, pēc provizoriskiem datiem, bija 235 miljoni eiro, tostarp apmēram 60% veidoja eksports ar fokusu uz būvkonstrukciju projektēšanu, ražošanu un montāžu. 

“UPB” ir 100% kapitāldaļu īpašniece uzņēmumos SIA “Aile grupa”, SIA “RK Metāls”, SIA “UPB Energy”, SIA “UPB nams”, SIA “Būvmehanizācija”, SIA “UPB projekti”, SIA “Enna”, SIA “Inženieru birojs “Būve un forma””, SIA “Grotta” un SIA “Alto 4.0”. Savukārt uzņēmumā SIA “MB Betons” “UPB” pieder 93,5% kapitāldaļu.

Foto: lsm.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Kāpēc tiiek liegti komentāri “Bauskas slimnīca” valdes loceklei Margaritai Epermanei.??? Vai viņa ir neaizstājāmo,neaizskaramo kārtā ielikta? Es domāju,ka tieši atklātība par viņas padarīto darbu būtu to naudas vērta,ko viņa saņem???

    6
    4
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.