Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vāc parakstus par aizliegumu pilsētvidē izmantot atvērtā tipa miskastes

 Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par aizliegumu pilsētvidē izmantot atvērtā tipa atkritumu tvertnes, tās aizstājot ar tādām, kas noslēgtas ar vāku, vai kādā citādā veidā ir ierobežota iespēja izvilkt no tām atkritumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā iniciatīvas pārstāve norādīta Velta Liepa. Viņa apgalvo, ka atvērta tipa atkritumu tvertnes ir pilnīgi novecojis risinājums publiskajā telpā, kas pilsētas videi dod minimālu labumu un rada jaunas problēmas – atkritumus no šīm tvertnēm izvazā putni un izmētā vējš.

“Nav runas par to, ka cilvēki nemāk utilizēt atkritumus, un daži tajos pat rakājas. Runa ir par to, ka vējainā laikā viss atkritumu saturs “lido” laukā. Vārnas nosēžas uz maliņas, neganti velk visu saturu laukā un lido ar visu “mantu” prom, piesārņojot ne tikai pie pašas miskastes un uz ielas, bet arī pilsētas kanālu un parkus,” stāsta Liepa.

Idejas autores ieskatā publisko atkritumu tvertņu izmēri tāpat neatbilst tam cilvēku daudzumam, kas ikdienā tām paiet garām – tās ir pārāk mazas. Tā ir ikdienā novērota parādība – īpaši Rīgas centrā, kas ļoti ietekmē skatu uz pilsētu. Liepa uzskata, ka šī problēma un prasītais risinājums attiecas uz visām Latvijas pilsētām, tāpēc Saeimai būtu jāatrod risinājums šai problēmai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iniciatīvā tiek piedāvāts atbrīvoties no pilnīgi visām atvērta tipa atkritumu tvertnēm, aizstājot tās tikai ar tvertnēm, kurām virsū ir, piemēram, mehāniski atverams vāks vai kurās atkritumus var ielikt pa caurumu bez iespējas kādam (gan cilvēkam, gan dzīvniekam) piekļūt pie atkritumiem un vilkt tos laukā.

Liepas ieskatā, sabiedrības ieguvums no šīs pārmaiņas būs tīras ielas, tīras pilsētas, tīra vide. Sētniekiem būs mazāka “ņemšanās” ar vairākkārtēju vienu un to pašu atkritumu savākšanu.

“Mazāka būs arī iespēja kādam rakāties un meklēt pudeles, izsmēķus u.tml., ja nevarēs šiem atkritumiem piekļūt. Un mazāks risks vējainā laikā dabūt kādus no šiem atkritumiem sejā,” idejas pozitīvos potenciālos rezultātus raksturo iniciatīvas autore.

Foto:diena.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.