Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vāc parakstus par maznodrošinātā ienākumu sliekšņa paaugstināšanu

Rīgas Centrāltirgus sakņu paviljons.

Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrība sabiedrības iniciatīvu portālā “manabalss.lv” sākusi parakstu vākšanu par maznodrošinātā ienākumu sliekšņa paaugstināšanu, aģentūru LETA informēja biedrības sabiedrisko attiecību speciāliste Vera Semjonova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iniciatīvas mērķis ir celt maznodrošinātās personas statusa piešķiršanai paredzēto ienākumu slieksni līdz 500 eiro pirmajai personai un 400 eiro pārējām personām mājsaimniecībā.

Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības pārstāve, kura arī ir iesniegusi šo iniciatīvu, uzsver, ka atbilstoši Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā noteiktajam, maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni katra pašvaldība savos saistošajos noteikumos ir tiesīga noteikt ne augstāku par 436 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 305 eiro pārējām personām mājsaimniecībā.

Tomēr ņemot vērā pašreizējo dzīves dārdzību un cenu kāpumu gan energoresursiem, gan pārtikai, būtu nepieciešams paaugstināt ienākumu slieksni, zem kura persona vai ģimene tiktu atzīta par maznodrošināto.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Biedrība ar šo iniciatīvu piedāvā celt maznodrošinātās personas statusa piešķiršanai paredzēto ienākumu slieksni līdz 500 eiro pirmajai personai un 400 eiro pārējām personām mājsaimniecībā,” skaidro Semjonova.

Biedrības ieskatā, īstenojot šādu iniciatīvu, sociāli mazaizsargātākajām personu grupām būs vieglāk izdzīvot sevišķi krīzes laikā, un mazināsies arī nabadzības risks daļā sabiedrības.

Foto: LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.