Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Valsts policija aicina autovadītājus «Nepielikt sev soda punktu!»

Valsts policija (VP) noslēgusi satiksmes drošības informatīvo kampaņu ”Nepieliec sev soda punktu!”. Tās ietvaros mēneša laikā aptuveni 50 000 autovadītāju visā Latvijā jau saņēmuši īpašas kartītes, kas vēlreiz sabiedrībā aktualizē jautājumu par atkārtotiem pārkāpumiem ceļu satiksmē, būtiskākajiem iemesliem un iespējamajām sekām, portālu informēja VP pārstāve Līna kaļķe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa pastāstīja, ka 2020. gadā VP veica pētījumu par atkārtotiem ātruma pārkāpumiem ceļu satiksmē. Pētījuma rezultātā tika iegūti dati par 592 personām, kuras laika periodā no 2019. gada 1. jūnija līdz 2020. gada 31. maijam ir vismaz divas reizes pārkāpušas atļauto braukšanas ātrumu vairāk par 31 km/h.

Lai gūtu plašāku ieskatu par atlasīto personu paradumiem piedaloties ceļu satiksmē, tika uzskaitīti visa veida pārkāpumi četru gadu periodā no 2016. līdz 2020. gadam. Savukārt aplūkojot un analizējot šos pašus datus par pagājušo gadu, secināts, ka vairāk nekā puse jeb 56 % vadītāju tāpat kā iepriekšējā periodā turpina pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus. Gada laikā atļauto braukšanas ātrumu ir pārkāpuši 59 % autovadītāju.

“Arvien vairāk un plašāk sabiedrībā aktualizējot drošības jautājumus, akcentējot ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu bīstamību, redzam, ka soli pa solim mainās sabiedrības attieksme, lai gan ne mazums ir arī tādu, kas nav guvuši mācību un joprojām krāj savus soda punktus,” teic VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks J. Jančevskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī turpmāk aicināsim gan jaunos, gan pieredzējušos autovadītājus pārskatīt un mainīt attieksmi pret veiktajiem pārkāpumiem, kas rezultējas jaunos soda punktos, kā arī vispār nepārkāpt noteikumus. Tādejādi stiprināsim apziņu, ka katrs no veiktajiem pārkāpumiem ir viens pieturpunkts ceļā uz, ļoti iespējams, traģisku iznākumu. VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis

Kampaņa “Nepieliec sev soda punktu!” norisinājās 2021. gada nogalē, dažādos komunikācijas kanālos un veidos uzrunājot sabiedrību, aktualizējot un brīdinot autovadītājus, kuriem ir konstatēts recidīvs jeb atkārtots ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums, par atbildību un bīstamām sekām, kuras var izraisīt sistemātiska, bezatbildīga attieksme pret noteikumiem, vienlaikus veicinot sabiedrības informētību par sekām un to neatgriezenisku nopietnību.

Satiksmes drošības kampaņu “Nepieliec sev soda punktu!” organizē Valsts policija ar degvielas uzpildes staciju tīkla “Virši” informatīvo atbalstu. Šī kampaņa tiek finansēta no Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja līdzekļiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Tāda kampaņa bija Igaunijā pagājušā gadā, tiem kuriem atkārtoti pārkāpumi, tika izsūtītas melnās pastkartītes Ziemassvētkos!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.