Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Valsts portālam turpmāk būs jauns domēns – latvija.gov.lv

No šodienas valsts pārvaldes pakalpojumu portāls “latvija.lv” pārcelts uz jaunu domēna adresi “latvija.gov.lv”, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpinās darboties arī saite “latvija.lv”, nodrošinot lietotāja automātisku pāradresāciju un jauno adresi. Veicot portāla pilnveides pasākumus, tika veikta arī pāreja uz adresi “latvija.gov.lv”.

Kā klāsta ministrija, tas esot bijis nepieciešams, “lai portāla lietotājam neradītu šaubas, ka viņš ir nonācis oficiālajā, valsts pārvaldes uzturētajā pakalpojumu portālā, kā arī būtu pārliecināts, ka informācijas un personas vai uzņēmuma datu apstrāde šajā portālā ir droša”. Pēc ministrijas vārdiem, pievienotais domēns “gov.lv” liecina, ka tīmekļa vietne ir valsts resurss.

Ministrija sola, ka portāls piedzīvo tehnisko platformas maiņu, “lai nākotnē būtu ērtāks un saprotamāks iedzīvotājiem, gan arī ērtāks iestādēm savu e-pakalpojumu izvietošanā”. Lietotājiem pakāpeniski 2023.gada laikā būšot pieejami vairāki jauninājumi, piemēram, izmaiņas dizainā, funkcionalitātē un pieejamība mobilajās ierīcēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašlaik jaunais dizains esot redzams sākumlapā, informatīvajās lapās, lietotāja darba vietā un e-adreses sarakstes sadaļā, esot uzlabota portāla pieejamība mobilajās iekārtās un veiktspēja, kā arī modernizētas izmantotās tehnoloģijas un iestādes modernizējušas 19 no portālā pieejamajiem e-pakalpojumiem.

Jaunajā sākumlapā nav dalījuma privātpersonās un uzņēmējos, vienlaikus jaunās portāla sadaļas darbojas paralēli ar vēl pārstrādē esošajām sadaļām – meklētāju, pakalpojumu katalogu, dzīves situācijām, e-pakalpojumu katalogu, pilnvarošanas funkcionalitāti un vēl aptuveni 90 nepārstrādātajiem, iestāžu veidotajiem e-pakalpojumiem, kuru dizains vēl tikšot modernizēts šī gada laikā.

Līdz 2023.gada augusta beigām tiek solīts izveidot jaunu sadaļu klienta darba vietā – e-paneli “Mani dati”, kur tiks attēloti personai piederīgi dati no valsts reģistriem. Portāla uzlabošana tai skaitā tiek veiktai tādēļ, lai turpmāk tehniskos darbus būtu iespējams veikt, nepārtraucot portāla darbību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunā dizaina ieviešana visās portāla sadaļās un citu funkcionalitāšu uzlabošana notikšot pakāpeniski. Tādēļ portāla lietotāji ir aicināti sniegt atsauksmes par ieviestajiem pilnveidojumiem, kā arī sniegt ierosinājumus uzlabojumiem nākamajiem portāla pilnveides posmiem.

Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) direktora vietnieks Elektroniskās pārvaldes jautājumos Edgars Cīrulis sola, ka līdz 2026.gadam portāls kļūs proaktīvāks un tiks atvieglota e-pakalpojumu izstrāde iestādēm, tādējādi radot priekšnosacījumus portāla ērtākai lietošanai un saturiskai pilnveidei. 

Paralēli portāla tehniskai attīstībai VRAA plāno paplašināt sadarbību ar citām publiskās pārvaldes iestādēm, veicinot noderīgu un ērtu e-pakalpojumu radīšanu un pieejamību portālā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA informēja VARAM, pilnveidojumi izstrādāti ministrijas īstenotajā Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektā sadarbībā ar VRAA. Projekta 1.kārtā izstrādātās funkcionalitātes izmaksas ir 527 016 eiro ieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Kā ziņots, izmaiņas portālā tika ieviestas aizvadītajā nedēļas nogalē, tāpēc tas nebija pieejams lietotājiem. Pretēji iepriekš plānotajam, arī pirmdien līdz pusdienlaikam nebija izdevies atjaunot valsts pārvaldes pakalpojumu portāla “latvija.lv” darbību, kas tika skaidrots ar to, ka nepieciešams papildu laiks tehnisku jautājumu atrisināšanai. Dienas novakarē pakalpojumu pieejamība tika atjaunota.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.