Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Var pieteikties atbalstam negatīvo ekonomisko seku mazināšanai lauksaimniecības produktu pārstrādē

Līdz 2.oktobrim iespējams pieteikties atbalstam negatīvo ekonomisko seku mazināšanai lauksaimniecības produktu pārstrādes nozarē, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumā “Kronis”. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Atbalsta pasākums saņēmis Eiropas Komisijas atzinumu par tā saderību ar Eiropas Savienības (ES) iekšējo tirgu.

Pasākuma mērķis ir mazināt negatīvās ekonomiskās sekas un novērst likviditātes trūkumu lauksaimniecības produktu pārstrādes nozarē, ko izraisījusi Krievijas agresija pret Ukrainu.

Atbalsta pretendents varēs būt reģistrēts vai atzīts Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) kā pārtikas uzņēmums, kas darbojas lauksaimniecības produktu pārstrādes nozarē, liecina Lauku atbalsta dienesta informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbalsta kopējais apmērs atbalstam pasākuma pirmajā kārtā ir seši miljoni eiro, un to var saņemt par periodu no 2022.gada 1.februāra līdz 31.maijam vai kādu šī perioda mēnesi.

Atbalstu var saņemt, ja izlietotā iepakojuma vai energoresursu izmaksu pieaugums uz vienu apgrozījuma vienību lauksaimniecības produktu pārstrādes nozarē atbalsta periodā ir vismaz 15%, salīdzinot ar 2021.gada attiecīgo periodu, un šis izmaksu pieaugums pārsniedz ieņēmumu pieaugumu vismaz par 5% procentiem vai vidējais EBIT samazinājums atbalsta periodā attiecībā pret 2021.gada attiecīgo periodu ir vismaz 5%.

Tāpat atbalstu var saņemt, ja dabasgāzes vai elektroenerģijas gala cena, ko atbalsta pretendents kā galapatērētājs maksājis atbalsta periodā, ir palielinājusies par vairāk nekā 200%, salīdzinot ar vidējo dabasgāzes vai elektroenerģijas cenu 2021.gadā, kā arī, ja atbalsta pretendentam nav aktuāli nodokļu parādi vairāk par 1000 eiro vai nodokļu atmaksas termiņš ir pagarināts vai atlikts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Pa kaklu ne atbalstu.Pārstrādātāji pilnībā kompensējušies uzliekot produkcijai supercenas.

    3
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.