Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

VARAM rīko diskusiju par mājokļu pieejamību reģionos

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) šodien plkst.10 tiešsaistē rīko diskusiju “Mājokļu pieejamība – atslēga darbaspēka piesaistei reģionos”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tajā tiks apspriestas valsts iespējas veicināt iedzīvotāju pārcelšanos uz reģioniem un VARAM ieceri veidot Mājokļu fondu. 

Diskusiju plkst.10 varēs vērot ministrijas “Facebook” lapā.

Mājokļu pieejamības situācija pēdējos gados ir analizēta gan Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD), gan arī nevalstiskā sektora veiktos pētījumos. Tajos secināts, ka pieejamu mājokļu trūkst aptuveni 44% no visām Latvijas mājsaimniecībām, kas ir pārāk turīgas, lai saņemtu sociālo mājokli vai dzīvokļa pabalstu, bet kuru ienākumi nav pietiekoši, lai tās varētu saņemt hipotekāro kredītu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt pašvaldību rīcībā pēc privatizācijas saglabājies salīdzinoši neliels dzīvokļu skaits, kas galvenokārt tiek izīrēti, sniedzot palīdzību mazāk nodrošinātajai sabiedrības daļai.

Banku kreditēšanas dati liecina, ka mājokļu būvniecības kreditēšana pārsvarā notiek Rīgas reģionā un atsevišķās lielajās pilsētās.

Iekšējā darbaspēka mobilitāte esot būtiska, lai norisinātos ekonomiskā izaugsme ārpus Rīgas. Viens no apgrūtinājumiem, lai iedzīvotāji pārceltos uz darba vietām reģionos, ir īres mājokļu trūkums, skaidro VARAM.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viss iepriekš minētais rosina diskusijas par to, vai un kā valstij, pašvaldībai un komersantiem jāiesaistās šīs problēmas risināšanā, un kādi mehānismi sekmētu cilvēkresursu jeb darbaspēka pieplūdumu reģionos, vienlaikus mazinot reģionālās atšķirības valstī. 

Šie jautājumi un VARAM Mājokļu fonda iespējamie darbības scenāriji tiks pārrunāti diskusijā.

Kā ziņots, ministrija piedāvā jau nākamajā gadā izveidot Mājokļu fondu, kas pašvaldību iedzīvotāju vajadzībām veidos jaunus un pieejamus īres mājokļus katrā pašvaldībā

Atbilstoši augošajam pieprasījumam pēc jauniem mājokļiem, kopā līdz 2035.gadam plānots izveidoti vairāk nekā 4000 īres dzīvokļu. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.