Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

VISC nav saņēmis ziņas par pārkāpumiem svešvalodu eksāmenu norisē

Valsts izglītības satura centrs (VISC) nav saņēmis ziņas par kādiem pārkāpumiem 12.klases svešvalodu eksāmenu norisē, informēja VISC sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Bērziņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto – Ivars Bogdanovs

VISC arī sazinājās ar Valsts policijas pārstāvjiem, kas apliecināja eksāmenu norisi atbilstoši noteiktajai kārtībai un normām.

Bērziņa skaidroja, ka kopumā šobrīd nav fiksēti pārkāpumi, kas saistīti ar neatļautu palīglīdzekļu lietošanu eksāmenu laikā vai eksāmena satura pretlikumīgu izpaušanu.

Šonedēļ norisinājās centralizētie eksāmeni angļu valodā, vācu valodā, krievu valodā un franču valodā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Janvārī angļu valodas eksāmenam pieteicās 13 998 skolēni, franču valodas eksāmenam pieteicās 11 skolēni, vācu valodas eksāmenam – 93 skolēni un krievu valodas eksāmenam – 2055 skolēni.

Jau ziņots, ka VISC ir nodrošinājis, ka centralizēto eksāmenu uzdevumos ir iestrādātas īpašas zīmes, kas gadījumos, ja tiek konstatēta šo eksāmenu fotogrāfiju vai kopiju izplatīšana, ļaus ātrāk noskaidrot šo darbu izcelsmes avotus.

Savukārt, lai jau savlaicīgi novērstu šo eksāmenu prettiesisku izplatīšanu, Valsts policija kopā ar VISC pārstāvjiem izlases kārtībā eksāmenu dienu rītos apmeklēs dažādas Latvijas izglītības iestādes, lai pārbaudītu, kā tiek ievērotas prasības par eksāmenu darbu drošu uzglabāšanu un kā tiek ievērots aizliegums eksāmenu darbu aploksnes atvērt pirms noteiktā laika.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.