Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

VM: Tiesvedībās pret valsti par pienākumu vakcinēties pret Covid-19 joprojām neviens nav uzvarējis

Par valdības rīkojumā savulaik noteikto pienākumu vakcinēties pret Covid-19 šobrīd turpinās tiesvedība 92 lietās, un joprojām līdz šim neviens vakcinācijas pret Covid-19 apstrīdētājs tiesā nav uzvarējis, aģentūra LETA noskaidroja Veselības ministrijā (VM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VM Komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders informēja, ka saistībā ar 2021.gada Ministru kabineta (MK) rīkojuma prasībām uzrādīt darba devējam vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, lai ārkārtējās situācijas laikā viņiem būtu iespēja pildīt savus amata pienākumus, no rīkojuma spēkā stāšanās brīža tika ierosinātas aptuveni 300 lietas. 180 no tām bija 2021.gada rudenī, bet 120 – 2022.gada pavasarī, pēc 1.marta, kad rīkojums jau vairs nebija spēkā.

Lielākā daļa lietu ir par rīkojumu “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, kas paredzēja valsts un pašvaldības iestādēs strādājošajiem uzlikt pienākumu uzrādīt vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, lai varētu turpināt pildīt savus pienākumus, pretējā gadījumā tie tika atstādināti no amata pienākumu pildīšanas. Pārsvarā pieteicēji negribēja vakcinēties bez objektīva pamatojuma, tādēļ nevarēja uzradīt darba devējam sertifikātu, kā rezultātā tika atstādināti, skaidroja ministrijā, skaidroja Šneiders.

Pēc viņa paustā, šobrīd tiesvedība turpinās 92 lietās, no kurām 22 atrodas Administratīvajā rajona tiesā (ART), 65 lietas atrodas Administratīvajā apgabaltiesā (AA) sakarā ar pieteicēju apelācijas sūdzībām par ART spriedumiem, piecas – Augstākajā tiesā sakarā ar pieteicēju kasācijas sūdzībām par AA spriedumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šneiders informēja, ka līdz šīm visi pasludinātie spriedumi bija pieteicējiem nelabvēlīgi, proti, viņu pieteikumi tika noraidīti, nekonstatējot MK normu prettiesiskumu attiecībā uz viņiem, jo tiesa nekonstatēja kādus īpašus un objektīvus apstākļus, kas būtu tieši attiecināmi uz pieteicējiem un kas ļautu viņiem neveikt vakcināciju un turpināt pildīt savus amata pienākumus, neuzrādot darba devējam derīgo sertifikātu.

Foto:LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. Jau bilde vien liecina, ka antivakseri ir, bet ne vairumā. Dažas duras skrien ar plakātiem, bildē sevi, bērni slimo aizvien vairāk ar jau sen aizmirstām slimībām, jo šīs pašas duras neļauj vakcinēt.

  4
  4
 2. Vakseri, liecies mierā! Savakcinējies – pārliecības vai darba dēļ un sēdi mierīgs un rāms! Šai valstī jau sen no demokrātijas palicis vien nosaukums. Nesavakcinējos, ļāvos visam šim murgainam procesam – atstādināšanai no darba un atbrīvošanai, un, lai arī varēju un aicināja atgriezties, ne vienu brīdi neienāca pat prātā strādāt ar tādiem, kas pildīja šīs muļķīgās prasības! Tie, kas sūdzējās tiesā, ļoti naivi cilvēciņi: ja pret viņiem tā atļāvās rīkoties, tad kā šādā valstī varētu tiesā vinnēt?! Tur taču pretī tādi paši savakcinējušies duraki (aizņēmos apzīmējumu!). Taču trakākā vakcīna ir tā, kas iepotēta no TV ekrāniem! Dzīvojat veseli! (Tikai nez’ kāpēc – lai vai kā – vakcinētie slimo biežāk, tas jau acīmredzami!)

  7
  4
 3. Dikti daudz tu saproti no tā, ir vai nav Latvijā demokrātija. Nedemokrātiskā valstī tu pat dzīvojis neesi, izskatās. Ja tāda būtu Latvija, sen būtu tu nopotēts piespiedu kārtā un neiepīkstētos! Un šeit arī tu nevarētu “iedēt” savu viedokli!

  2
  1
 4. Bija piespiedu vakcinācija…ka aitas,suņi paklausijām,jo nebūs darba,veikalā iepirkties nevarēja…Ēst nebija ko???ko jūs muldiet labprātīgi gāju ievadīju to indi.

  1
  1
 5. Besis -> “Bija piespiedu vakcinācija…ka aitas,suņi paklausijām,jo nebūs darba,veikalā iepirkties nevarēja” – tieši tā, tā bija piespiedu vakcinācija un tas ir fakts. Un ja antivakseri uzskatāt par agresīvu, tad man jūs patiesi žēl, jo aitu bars ir aitu bars, ko tiem skaidrot. Bet nevakcinētie, kas tomēr spēja tam visam noturēties pretī, izdzīvoja un nejūtas “apčakarēti” kā lielākā daļa šļurināto. Bet tie, kam vēl nav “aizgājis”, ka tā bija lielākā afēra pēdējo gadu laikā – nu jā… ar jums ir cauri, diemžēl, jo smadzeņu atrofācija konkrēta. 🙁

 6. Neizārdījāties vēl, nevakcinētie? Ko jūs nebļaujiet, ka jums un jūsu bērniem kopš dzimšanas poti pret bakām “iešļurina” piespiedu kārtā bez izvēles iespējām? Kur var būt tik aprobežoti un vēl saukāt citus par durakiem un aitām? Nepotējāties, izdzīvojāt “piespiedi vakcināciju” “nedemokrātiskā” valstī, nu i sēdiet laimīgi!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.