Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aicina pieteikties Jauniešu Saeimai

Līdz 31. martam jaunieši aicināti pieteikties kandidēšanai 10 .Jauniešu Saeimā, vēsta Saeimas preses dienests.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauniešu Saeima parlamentā 21.aprīlī tiks sasaukta jau desmito reizi, un šogad projekta vadmotīvs ir “Latvija izvēlas demokrātiju”. Latvijas parlaments aicina jauniešus vecumā no 15 līdz 20 gadiem līdz 31. martam pieteikt savas idejas un kandidēt Jauniešu Saeimā. Jaunieši aicināti iesniegt idejas par kādu no četrām tēmām – demokrātija, brīvība, neatkarība vai izglītība.

Lai kļūtu par projekta dalībnieku, līdz 31.martam jāpiesaka sava ideja virtuālajās vēlēšanās platformā www.jauniesusaeima.lv. Piedaloties vēlēšanās, katram jaunietim jākandidē atsevišķi un kā sava vēlēšanu programma jāpiedāvā kāda svarīga ideja. Tāpat kā Saeimas vēlēšanās, arī Jauniešu Saeimas vēlēšanu laikā kandidāti sacenšas par vēlētāju atbalstu. Balsošana par idejām jau ir sākusies un ilgs līdz 31.martam.

Darbība Jauniešu Saeimā ir pietuvināta īstajam parlamenta darbam – likumu izstrādes procesam komisijās un Saeimas sēdēs. 10.Jauniešu Saeimas deputātiem būs iespēja strādāt kādā no četrām komisijām: aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas, ārlietu, Eiropas lietu vai izglītības, kultūras un zinātnes komisijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ir svarīgi, lai jauni cilvēki saprastu, kā darbojas likumdošanas process, kādas prasmes un zināšanas nepieciešamas, lai godam varētu pildīt tautas priekšstāvja pienākumus. Tāpēc aicinu nākt ar ierosinājumiem, kā darīt lietas labāk savā pilsētā, novadā, kopienā, visā Latvijā. Novēlu panākt jūsu ideju īstenošanu gan Jauniešu Saeimā, gan nākotnē Latvijas parlamentā!” novēl Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.

Desmitajā Jauniešu Saeimā ievēlētie 100 jaunieši, par kuru idejām būs saņemts lielākais balsu skaits, 21.aprīlī pulcēsies Saeimas namā, lai klātienē iepazītu likumdevēja darba specifiku un no parlamenta tribīnes uzrunātu vienaudžus par jauniešu līdzdalību. Plānots, ka Jauniešu Saeimas sēdi vadīs Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, darbu komisijās – priekšsēdētāji Raimonds Bergmanis, Rihards Kols, Andris Sprūds un Agita Zariņa-Stūre.

Papildu informācija par projektu: www.jauniesusaeima.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto – LSM.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.