Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pedagogi streikos, kaut arī koalīcija vienojas par zemākās algas likmes palielināšanu

Kaut arī valdību veidojošo partiju koalīcijas vienojusies par pedagogu zemākās stundas likmes palielināšanu no 1. septembra, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome nolēmusi 24. aprīlī rīkot protesta akciju, kā arī sākt visu Latvijas pedagogu trīs dienu streiku, vēsta aģentūra LETA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koalīcija 13. martā konceptuāli vienojusies palielināt pedagogu zemākās algas likmes no 1. septembra, pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes informēja “Jaunās vienotības” ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un Saeimas “Apvienotā saraksta” frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars. Likmes būs zināmas, kad par Izglītības un zinātnes ministrijas priekšlikumu lems valdībā. Provizoriski paredzams, ka pēc izmaiņām pirmskolas izglītībā zemākā likme varētu būt 7,75 eiro stundā un pārējos līmeņos – 8,5 eiro stundā. Turpināsies diskusijas par atsevišķiem finanšu jautājumiem, tajā skaitā Kultūras ministrijas padotībā esošo pedagogu darba samaksu, skaidroja Rinkēvičs.

Savukārt LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga 15. martā paziņoja, ka arodbiedrība vairs nav gatava sarunām ar politiķiem, bet precizēs dalībnieku skaitu gan protesta akcijā, gan streikā. LIZDA vadība nav apmierināta, ka valdība neesot pildījusi pedagogiem dotos solījumus, kā arī spēkā esošos normatīvos aktus.

Tā kā iepriekš pieteiktais streiks nenotika, jo politiķi tomēr piedāvāja pedagogiem vienošanos, LIZDA vadītāja uzsvēra, ka tagad protesta gājiens notiks neatkarīgi no tā, vai streika prasības būs izpildītas, vai nē. Streiks gan varētu nenotikt, ja politiķi atkal pēdējā brīdī piedāvās kādus risinājumus, jo šādā gadījumā zūd tiesiskais pamats streika rīkošanai, vēsta LETA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) informēja, ka pedagogu zemākās darba samaksas pieauguma grafiks ir laikposmam no 2023.gada 1.septembra līdz 2025.gada 31.decembrim. Saskaņā ar to no šī gada 1.septembra zemākā vienas stundas darba algas likme pedagogiem tiks paaugstināta līdz 8,5 eiro, savukārt pirmsskolas pedagogiem – līdz 7,75 eiro.

IZM skaidro, ka panāktā vienošanās paredz nostiprināt normatīvajos dokumentos pedagogu darba samaksas turpmākā pieauguma grafiku nākamajiem gadiem saskaņā ar Izglītības attīstības pamatnostādnēs 2021.-2027.gadam noteiktajiem pedagogu darba samaksas palielinājuma principiem un plānotajiem rezultatīvajiem rādītājiem.

Premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV) norādījis, ka skolotāju arodbiedrības nostājušās pozā – nekādas pārmaiņas, tik dodiet vairāk naudas. Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) pašlaik neredzot iemeslus pedagogu streikam, taču respektējot arodbiedrības izvirzītos jautājumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zīmējums – Vilnis Bulavs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. Pastāvēs padziedāss pie Saeimas un viss,apsmiekls tas streiks būs.. vajag akmeņus,vecas olas…

  7
  6
 2. Kurš teica, ka skolotāji streikos?! Vai tiešām mums, skolotājiem, par to, ka mēs it kā streikosim, jāuzzina no masu medijiem? Nevienam neesam solījušies streikot! Kāds mūsu gājienus paredz līdzīgi kā ar šaha zirdziņiem.

  10
  2
 3. Atkal manipulēs ar bērniem un vecākiem. Un kā būs ar iekavēto? Pēc tam vecākus un bērnus zemē stāvus dzīs? Vai Jums vienīgiem darba slodze ir liela…birokrātija….citās profesijās arī,bet neviens neoedomājas manipulēt ar bērniem materiāla labuma gūšanai…pretīgi. Likvidējiet mazās skolas un uzpūstos štatus,kā arīsekojiet,lai darba laikā strādā nevis dara privātas lietas un maina stundu saraktu,jo pēcpusdienā jābrauc uprivātās lietas risināt un tā rezulttā bērna jānāk astoņos uz stundu nevis kā bija deviņos.

  13
  4
 4. Tas tāpēc, ka jūsu nebeidzamo vēlmi pēc arvien lielākas un lielākas algas, neskatoties uz kopējo situāciju valstī, izmanto visādi veikli darboņi savu politisko interešu labā.
  Bēdīgs skats uz jums, skolotāji. Manipulē kā ar aitām.

  9
  2
 5. Liekas ka vienīgais darbs uz pasaules šobrīd ir skolotāji!! Ka tik naudu un naudu!
  Nu neapmierina šis darbs, lūdzu, ejiet meklējiet citu, labāk apmaksātu darbu un beidziet spēlēties ar bērniem!

  Ar varu nevienu netur skolā. Cik var malt vienu un to pašu!

  Daudzi strādājošie saņem mazāk par Jums! Un ticiet, viņi strādā ar melnām mutēm, ārā gan ziemā, gan vasarā, nekā Jūs, skolotāji, strādājat 9 mēnešus iekštelpās + starpā vēl 3 brīvlaiki + vasaras brīvlaiks!!

  12
  3
 6. Nu ziniet, pati esmu pedagogs. Ko var čīkstēt skolas pedagogi, viņas “sagrabjās” slodzes un alga mēnesi, dažai labai, 1500-1900€. Pirmsskolā tādas iespējas nav, tur pedagogi ir apcelti, bet nejau skolas pedagogi. Paskatieties kādas algas ir pirmsskolas pedagoga palīgam – minimālā alga, bet pienākumi ir daudz.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.