Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Savāc 10 000 parakstu par bezmaksas higiēnas precēm meitenēm un sievietēm skolās

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” savākti nedaudz vairāk kā 10 000 parakstu par bezmaksas higiēnas precēm meitenēm un sievietēm izglītības iestādēs. Šāds parakstu skaits ļauj iniciatīvu iesniegt izskatīšanai Saeimā. Parakstu vākšana tika sākta pirms nepilnām divām nedēļām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Latvijas Sieviešu sadarbības tīkls. Idejas aprakstā uzsvērts, ka starptautiski pētījumi norāda, ka ik sestā Latvijas meitene kavē mācību dienas vai stundas tāpēc, ka viņai nav pieejamas higiēnas preces ik mēnesi. Tāpēc iniciatīvas autores vēlas dot iespēju sevišķi meitenēm skolās un profesionālās izglītības iestādēs, neatkarīgi no viņu ģimeņu materiālā stāvokļa, piedalīties izglītības procesā.

Savukārt trūcīgām, maznodrošinātām un krīzes situācijā esošām sievietēm un meitenēm, piemēram, bēglēm no Ukrainas, nepieciešams nodrošināt higiēnas preces ik mēnesi, tā izlīdzinot uz dzimumu balstītu nevienlīdzību – papildus izdevumus sakarā ar ikmēneša menstruācijām.

Tāpēc iniciatīvā pausts aicinājums izveidot attiecīgu regulējumu, vajadzības gadījumā mainot arī likumdošanu. Tas paredzētu nodrošināt budžeta finansējumu atsevišķām, īpaši tam mērķētām – nevis universālām, kā tas ir šobrīd – trūcīgo, maznodrošināto un krīzes situācijās esošo cilvēku higiēnas preču pakām, kas atbilst abu dzimumu vajadzībām, izlīdzinot dzimumā balstītos papildu izdevumus. Sieviešu un meiteņu pakās papildus citiem higiēnas līdzekļiem jābūt ikmēneša higiēnas līdzekļiem (paketēm). Konkrēto pakešu veidu, tāpat kā bērnu pakās ar autiņbiksītēm, varētu nodrošināt iepirkumu procesā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl nepieciešams nodrošināt higiēnas preču izdales vietu vai vietas (piemēram, automātu vai citu diskrētu iespēju) izglītības un interešu izglītības iestādēs, lai katra meitene varētu nepieciešamības gadījumā paņemt viņai piemēroto līdzekli bez maksas.

Organizācija uzskata, ka šo pārmaiņu rezultātā būtiski mazināsies stundu kavējumi skolās un profesionālās izglītības iestādēs, nodrošinātas iespējas sievietēm un meitenēm no trūcīgām, maznodrošinātām ģimenēm būt aktīvām darba tirgū un piedalīties izglītības procesos.

Ilustratīvs foto no www.pexels.com (Polina Zimmerman)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.