Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Skolēnus aicina ēnot pašvaldības darbiniekus

Ikgadējā karjeras izglītības programma «Ēnu diena» šogad norisināsies 5. aprīlī, kad iepazīt dažādas profesijas aicina arī Bauskas novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolēniem ir iespēja pieteikties «ēnot» dažādu Bauskas novada pašvaldības iestāžu darbiniekus, lai iepazītu nozaru prasības un amatu pienākumus, kas palīdzēs izvēlēties nākotnes profesiju, vēstīts domes mājaslapā. Šogad Bauskas novada pašvaldība skolēniem piedāvā astoņus amatus, kam var pieteikties vietnē www.enudiena.lv .

Jau saņemts viens Ēnu dienas pieteikums iepazīt jaunatnes lietu speciālista amatu, «Bauskas Dzīvi» informē pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa. Ēnotāju skaits pirms Covid–19 ierobežojumiem bija lielāks, tas atšķiras katru gadu. Iepriekš skolēni interesi izrādīja par arhitekta, jurista, kārtībnieka, projektu vadītāja un sabiedrisko attiecību speciālista darba pienākumiem. Ir bijuši ēnotāji arī novada domes priekšsēdētājam.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un sagatavoties darba tirgum. Kā vēsta Sabiedrisko attiecību nodaļa, pašvaldībā būs iespēja iepazīties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, viņu ikdienu un darba pienākumiem.

Ēnu diena ir pasaulē atzīta «Junior Achievement» karjeras izglītības programma 1. – 12. klašu skolēniem, kuras gaitā skolēni apmeklē kādu darba vietu un vēro izvēlētās profesijas pārstāvja ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības «Junior Achievement Latvia» reģistrēta preču zīme. Programma daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.