Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Algas celtas par desmit procentiem, darbinieku skaita samazinājums ir pagaidām niecīgs

Foto: Ivars Bogdanovs

Pēc 1. janvāra beigsies pārejas periods, kura laikā jaunajām pašvaldībām bija jāizveido jauna struktūra darba organizēšanai. «Bauskas Dzīve» ieskatās amatu sarakstos Bauskas novada administrācijā.

Apvienotajā Bauskas novadā izveidots Bauskas novada administrācijas vadītāja amats. To iekšējā konkursā meklēja no esošajiem Bauskas novada pašvaldības darbiniekiem, un apstiprināts bijušā Rundāles novada juridiskās nodaļas vadītājs Edgars Paičs. Pēc 25. novembrī domes sēdē apstiprinātā amatu saraksta administrācijas vadītājs saņem 2264 eiro mēnešalgu pirms nodokļu nomaksas. Arī tālāk tekstā minēts atalgojums pirms nodokļu nomaksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis saka tā: «Jaunais Bauskas novads ir izveidots, četriem novadiem apvienojoties, nevis trīs novadi ir pievienojušies Bauskas novadam. Ir izveidots jauns novads, kur katrā no bijušajiem četriem novadiem bija savas struktūras. Jaunās algas ir veidotas, nevis vērojot Bauskas novada algas, bet veidotas tā, lai mēs nepazaudētu ļoti daudz darbinieku, kuriem, palielinoties darba apjomam, samazinātos darba alga. Mēs ņēmām vērā faktisko darba algu visos bijušajos novados ar mērķi, ka jāiekļaujas iepriekšējo novada budžetu kopsummu ietvarā.»

Administratīvais departaments

Administrācijas vadītājam ir pakļauti seši departamenti, departamentos ir nodaļas. Nesen izvirzīta administratīvā departamenta vadītāja. To atrada no sava vidus, un departamenta vadītāja ir bijušā Bauskas novada kancelejas nodaļas vadītāja Līga Kausiniece. Pēc apstiprinātajiem amatiem un algām šī departamenta vadītāja ir viena no divām, kas saņems mazāko algu salīdzinājumā ar citiem departamentiem, – 2020 eiro mēnesī. Ir izveidota datu aizsardzības speciālista vieta un vieta diviem darba aizsardzības speciālistiem.
Administratīvā departamenta administratīvās nodaļas vadītājs par savu darbu mēnesī saņems 1350 eiro. Nodaļas vadītājam padotībā būs vecākais lietvedis, lietvedis, domes sekretārs, lietvedības sekretārs un arhivārs. Ja salīdzina, piemēram, lietveža darba algu šogad, 1. janvārī, Bauskas novadā un 2022. gada 1. janvārī, – atalgojums no 933 eiro pacelts uz 1039 eiro. Šajā gadījumā alga paaugstināta par desmit procentiem. 

Administratīvajā departamentā būs arī Valsts un pašvaldību vienotais klientu apkalpošanas centrs. Nodaļas (centru) vadītājam, salīdzinot algu ar 1. janvāra pozīciju Bauskas novadā, tā palielināsies minimāli – no 1094 uz 1150 eiro, taču centros strādājošajiem sešiem klientu apkalpošanas speciālistiem gan atalgojums atšķiras. Diviem tas sasniegs 950 eiro, bet citiem – 1052 eiro. Kāpēc tā, jautājām Bauskas novada domes priekšsēdētājam Aivaram Okmanim: «Šie amati pašvaldībās bija dažādi, ar citādāku atalgojumu. Darbinieku atlīdzības likums nosaka, kādai jābūt algai attiecībā pret pienākumiem. Tas, ka alga ir lielāka, nenozīmē, ka darbi būs tie paši. Amata aprakstā būs arī papildu uzdevumi. Ar laiku šie amata apraksti «iestrādāsies» un algas veidosies vienlīdzīgi. Pašreizējā situācijā algas nesamazinājām, lai darbinieks, nākot strādāt uz lielāku pašvaldību ar vairāk pienākumiem, nesaņemtu mazāku algu.»

Domes priekšsēdētājs atklāja, ka samazināts administratīvās nodaļas darbinieku skaits. «Iepriekšējos četros novados bija, piemēram, četri kancelejas vadītāji, turpretī tagad nodaļas vadītājs ir viens. Ievērojams samazinājums štatos būs arī ekonomikas un finanšu departamentā. Plāns, ka šajā departamentā darbinieku skaits varētu būt par vismaz sešiem darbiniekiem mazāks,» informē A. Okmanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Informācijas tehnoloģiju nodaļas vadītājs algā saņems 1700 eiro, un viņam padotībā būs desmit darbinieki. Nodaļas vadītājam alga, salīdzinot ar 1. janvāra mēnešalgu Bauskas novadā, pacelsies par desmit procentiem. Datorsistēmu un datortīklu administratori būs seši, tad pa vienam datortīklu, informācijas sistēmu drošības, datorsistēmu galvenais un datorsistēmu un datortīklu galvenais administrators. Informācijas tehnoloģiju nodaļa savu darbinieku štatu pēc 1. janvāra samazinās par vienu darbinieku, jo bijusī Rundāles novada speciāliste izglītības un IT jautājumos Zinaida Sparāne apstiprināta informācijas tehnoloģiju nodaļas vadītājas amatā.

Ekonomika un finanses

Ekonomikas un finanšu departamenta vadītājas amatā nesen iecelta bijusī Iecavas novada finanšu nodaļas vadītāja Indra Latviete. Departamenta vadītāja mēnesī saņems 2130 eiro algu. Departamentā būs divas nodaļas – ekonomikas un finanšu nodaļa, kā arī grāmatvedības nodaļa.

Salīdzinot datus ar Bauskas novada pašvaldības algām šī gada 1. janvārī, ekonomikas un finanšu nodaļas vadītāja no nākamā gada saņems par 15 procentiem lielāku algu. Šogad atalgojums ir 1546 eiro, bet no 1. janvāra tas būs 1820 eiro. Nodaļā strādās arī vadītājas vietnieks, četri ekonomisti par 1310 eiro algu, bet divi ekonomisti par 1185 eiro mēnesī atalgojumu. Tāds pats algas palielinājums kā ekonomikas un finanšu nodaļas vadītāja alga, salīdzinot ar 1. janvāra algām Bauskas novadā, būs arī grāmatvedības nodaļas vadītājam. Viņa pakļautībā būs galvenais grāmatvedis, trīs vecākie grāmatveži un 11 grāmatveži ar 1185 eiro algu, bet 27 grāmatveži – ar 1075 eiro atalgojumu. Pēc amata vietu skaita administratīvi teritoriālās reformas dēļ grāmatvežu skaits nesamazināsies un nepalielināsies.


Bauskas novada administrācijas vadītājs Edgars Paičs atklāja, ka darbiniekiem ir nosūtīti paziņojumi par izmaiņām darbā. «Tiem, kuriem nav iespēju ko piedāvāt, tiem darbu uzsaka, bet, ja atrodam citu darbu, ko piedāvāt, tad arī to darām. Pašlaik ir nosūtīti paziņojumi, darbinieki domā, ko darīt,» teic E. Paičs.

Juridiskais un iepirkumu departaments
Juridiskā un iepirkumu departamenta vadītājs saņems algā mēnesī 2130 eiro. Viņam pakļautībā būs tiesiskā nodrošinājuma, personāla un saimniecisko darījumu nodaļa. Tiesiskā nodrošinājuma nodaļā vadītājam pakļautībā būs seši darbinieki – vecākais jurists, kam alga būs 1500 eiro, un pieci juristi – vienam atalgojums būs 1300 eiro, bet pārējiem četriem – 1250 eiro mēnesī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saimniecisko darījumu nodaļā vadītājs saņems 1820 eiro mēnesī, nodaļā strādās divi vecākie iepirkumu speciālisti, trīs iepirkumu speciālisti un jurists. Personāla nodaļā vadītājs saņems 1500 eiro mēnesī, un viņam padotībā būs divi personāla speciālisti.
Bauskas novada administrācijas vadītājs Edgars Paičs atklāja, ka tiesiskā nodrošinājuma nodaļā strādās juristi, kas koordinēs normatīvo aktu izpildi, bet saimniecisko darījumu nodaļā, kas iepriekš bija iepirkumu nodaļa, pienākumiem nāks klāt dažādu līgumu izskatīšana.

Izglītība, kultūra, sports un sabiedrības labklājība
Izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamentu vada bijusī Pilsrundāles vidusskolas direktore Antra Žukovska. Departamenta vadītāja mēnesī saņems 2130 eiro lielu algu, un vadītājai padotībā būs piecas nodaļas.

Izglītības nodaļas darbinieku skaits uz iepriekšējo novadu rēķina samazinās par vienu darbinieku, jo Zinaida Sparāne apstiprināta par informācijas tehnoloģiju ( IT) nodaļas vadītāju. Izglītības nodaļas vadītājs saņems 1452 eiro mēnesī. Atalgojumam ir neliels kāpums uz Bauskas novada pašvaldības algu fona šī gada 1. janvārī, kad izglītības nodaļas vadītāja par savu darbu algā saņēma 1396 eiro. Izglītības nodaļas vadītājs pārraudzīs sešus darbiniekus – trīs metodiķus un trīs izglītības speciālistus.

Jaunizveidota ir jaunatnes nodaļa, lai gan tajā pašlaik strādā vien divi darbinieki. Jaunatnes darbinieki un jaunatnes lietu speciālisti bijušajos novados turpinās pagaidām strādāt apvienību pārvaldēs. Jaunatnes nodaļā vadītājs saņems 1287 eiro mēnesī, bet jaunatnes lietu speciālists – 998 eiro mēnesī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kultūras nodaļā ir tikai viens darbinieks, kas ir nodaļas vadītājs, kurš, tāpat kā jaunatnes nodaļas vadītājs, mēnesī saņems 1287 eiro. Arī kultūras darbinieki pagaidām turpina darbu, strādājot apvienību pārvaldēs.

Jaunizveidota būs arī veselības un sabiedrības labklājības nodaļa. Tajā strādās divi darbinieki – nodaļas vadītājs, kurš mēnesī saņems 1287 eiro lielu algu, un projektu vadītājs. Arī sporta nodaļā būs divi darbinieki, jo sporta darbu organizatori turpina darbu apvienību pārvaldēs. Sporta nodaļā vadītājs saņems 1266 eiro mēnesī.

Vadītāji administrācijā, darbinieki – pārvaldē
«Bauskas Dzīve» lūdza komentēt situāciju, ka, piemēram, kultūras, jaunatnes, nekustamo īpašumu, sporta nodaļas vadītāji strādās administrācijā, bet jomu darbinieki – apvienību pārvaldēs.

«Likvidējot sporta centru «Mēmele», sporta darbu vadītāji strādā sporta nodaļā. Šie cilvēki koordinēs pagastu sporta darba organizatoru veicamo, veidos kopīgus pasākumus. Kultūras nodaļā sākotnēji plānots viens cilvēks, kas varētu apvienot novada kultūras darbu. Mēs nevaram Bauskas kultūras centru padarīt atbildīgu par visu kultūras darbu, jo centram ir savas noteiktas funkcijas. Kultūras nodaļas vadītāju mēs pagaidām nesliecamies meklēt, pagaidām to dara departamenta vadītāja,» saka A. Okmanis, «skatīsimies nākamajā gadā, vai nepieciešams darbiniekus «pārnest» uz administrāciju, skatīsimies, kādā veidā darbība koordinēsies.»

Attīstība un būvniecība; jaunums – vides speciālists
Attīstības un būvniecības departamenta vadītāju pašlaik meklē, bet viņš algā saņems mēnesī 2130 eiro. Departamentā strādās arī teritorijas plānotājs un vides speciālists. Attīstības un plānošanas nodaļā vadītājs saņems 1820 eiro mēnesī, un viņam pakļauti būs astoņi darbinieki – divi vecākie projektu vadītāji, viens projektu vadītājs ar algu 1184 eiro mēnesī, četri projektu vadītāji ar algu 1162 eiro mēnesī, bet viens ar 1156 eiro mēnesī lielu atalgojumu. Arī attīstības un plānošanas nodaļa nezaudē nevienu darbinieku salīdzinājumā ar iepriekšējiem novadiem – bijušajos novados bija 11 darbinieki, kas nodarbojās ar projektu vadību, bet tagad viņi būs deviņi. Jāatceras, ka, piemēram, bijusī Vecumnieku novada attīstības nodaļas vadītāja Dace Šileika apstiprināta par Vecumnieku apvienību pārvaldes vadītāju, bet Laura Ārente, kas bija Rundāles novada attīstības nodaļas vadītāja, tagad ir uzņēmējdarbības un mārketinga departamenta vadītāja. Jaunizveidotajā Bauskas novadā attīstības un plānošanas nodaļas vadītājs saņems par 15 procentiem lielāku algu (1820 eiro) mēnesī, salīdzinot ar Bauskas novadā 2021. gada janvārī apstiprinātajiem amatalgu sarakstiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būvniecības nodaļā vadītājs saņems 1820 eiro mēnesī, nodaļā strādās vecākais būvinženieris, divi būvniecības speciālisti, divi būvtehniķi, energopārvaldnieks un projektu vadītājs inženierbūvēs. Nekustamo īpašumu nodaļā būs tikai tās vadītājs ar algu 1456 eiro mēnesī.

Attīstības un būvniecības departamentā izveidota jauna amata vieta – vides speciālists. «Pašlaik Valsts vides dienests mūsu novada teritorijā nepiedāvā iespēju sadarboties ar vides speciālistu. Mēs saskaramies ar tām problēmām, kuras spēj risināt vides speciālisti. Vides problēmām šis darbinieks pievērsīs uzmanību,» atklāja Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks.

Pašvaldība un mārketings?
Uzņēmējdarbības un mārketinga departamentu vada Laura Ārente. Vadītājai mēnešalga sasniedz 2020 eiro, padotībā ir trīs nodaļas. Sabiedrisko attiecību nodaļā jauninājums būs, ka vairs nebūs nodaļas vadītāja, bet būs vecākais sabiedrisko attiecību speciālists un pieci sabiedrisko attiecību speciālisti.

«Bauskas Dzīve» jautāja, vai pašvaldībai būs funkcijas nodarboties ar mārketingu? «Piekrītu, ka šis nav labākais departamenta nosaukums. Atzīstu, ka varētu būt labāks nosaukums, piemēram, uzņēmējdarbības un komunikācijas departaments. Mēs varam to mainīt, bet funkcijas jau tas nemainīs,» uzskata A. Okmanis.

Veidos sadarbību ar uzņēmējiem

Jaunizveidots būs Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centrs. Vadītājam pakļauti būs četri darbinieki – divi lauku attīstības konsultanti uz pusslodzēm, viens speciālists ar algu 1066 eiro mēnesī, bet otrs – 825 eiro mēnesī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Departamenta vadītāja Laura Ārente atklāja, ka Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centrs veiks līdzīgas funkcijas kā bijušajā Rundāles novadā. «Darbības uzdevums būs apvienot novada uzņēmējus. Lielākā funkcija būs saiknes uzturēšana ar uzņēmējiem. Pirmā gada uzdevums būs saprast katra uzņēmēja vajadzību, lai pašvaldība šīs vajadzības varētu palīdzēt realizēt,» saka L. Ārente. Turpina A. Mačeks: «Mums ir jāsaprot sabiedrības viedoklis. Uzņēmējiem šķiet, ka pašvaldība viņiem nav pietiekami pievērsusi uzmanību.

Pašvaldībai ar uzņēmējiem ir jāstrādā. Šī nodaļa tad arī komunicēs ar uzņēmējiem, lauksaimniekiem, mājražotājiem.»

Centrā strādās arī divi lauku attīstības konsultanti. «Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs pašvaldībai piedāvāja divus darbiniekus uz pusslodzi. Viņi paši sedz darbinieku izmaksas, bet mēs nodrošinām pašvaldības funkciju izpildi,» teic A. Okmanis.
Tūrisma informācijas centra štata vietas nemainīsies. Tātad centru vadīs vadītājs, viņam pakļautībā būs trīs tūrisma organizatori un viens namu pārzinis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Rundālē ir iesākts projekts pienotavas pie Rundāles pils pārbūvei. Noslēdzoties projektam, tur varētu atrasties jauns informācijas punkts. Ļoti iespējams, ka tur varētu nākt arī kāda štata vieta klāt,» atzina A. Okmanis.

Būvvaldes darbs nemainīsies
Bauskas novada Būvvaldes darbu administratīvi teritoriālā reforma īsti neietekmē, jo jau pirms novadu apvienošanas tā strādāja Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novada teritorijās. Arī darbinieku skaits šajā nodaļā nesamazinās, vienīgi nedaudz tiek paceltas algas. Būvvaldes vadītājam būs tāds pats atalgojums kā diviem būvinspektoriem – 1639 eiro mēnesī. Nodaļā strādā arī galvenais arhitekts, arhitekts un lietvedis – būvniecības informācijas sistēmas administrators.

Audita un kapitālsabiedrību nodaļa

Domes priekšsēdētājs dos uzdevumus veidot auditus audita un kapitālsabiedrību nodaļas darbiniekiem. Audita un kapitālsabiedrību nodaļas vadītājs algā mēnesī saņems 1820 eiro, bet divi auditori – 1427 eiro mēnesī.

«Audita un kapitālsabiedrību nodaļa veidojas no jauna. Auditors ir bijis tikai Iecavas pašvaldībā. Uz nodaļas vadītāju tiks sludināts konkurss. Priekšsēdētājs dos uzdevumus konkrētu auditu veikšanai. Mums būs ļoti daudz darba, jo jāizvērtē kapitālsabiedrību apvienošana, jārevidē daudzu pagastu komunālie dienesti un jādomā, vai, piemēram, kapitālsabiedrība var darīt pagastu komunālā dienesta funkcijas vai jāveido, piemēram, pašvaldības aģentūra.

Visi «nesēdēs» administrācijas ēkā Uzvaras ielā

Štatu samazinājums par vienu darbinieku varētu būt dzimtsarakstu nodaļai. Bijušajā Bauskas novadā strādāja dzimtsarakstu nodaļas vadītājs, viņa vietnieks un inspektors, Rundāles novadā – vadītājs un viņa vietniece, Vecumniekos bija tikai nodaļas vadītāja, tāpat arī Iecavā. Pēc 1. janvāra plānots viens dzimtsarakstu nodaļas vadītājs ar trim vietniekiem un vienu inspektoru.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs atklāja, ka visas administrācijas nodaļas nestrādās līdzšinējā Bauskas novada administrācijas ēkā Uzvaras ielā. «Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centra vadītāja strādā Viesturu pagasta Bērstelē, viņa var strādāt arī Rundāles multifunkcionālajā centrā, visām nodaļām administrācijas ēkā vietu nav,» teic Aivars Okmanis, «departamenti izveidoti, jo paliek daudz sadrumstalotu nodaļu. Departamenti domāti kvalitatīvāka darba koordinēšanai. Vadītājiem ir pastāvīgi jāstrādā, viņiem ir noteiktas funkcijas.»

Aivars Mačeks piebilda, ka departamenta vadītājs nebūs direktors, kurš neko nedarīs. «Viņu uzdevums būs strādāt komisijās un darba grupās, lai izveidotu pašvaldības normatīvos aktus. Pašlaik departamentu vadītāji veic arī nodaļu vadītāju funkcijas, piemēram, A. Žukovska pilda arī kultūras nodaļas vadītājas pienākumus, bet L. Ārente organizē sabiedrisko attiecību nodaļas darbu,» saka A. Mačeks.

Aivars Okmanis piebilda, ka līdz šim nodaļas bija «saskaldītas», un sadarbība starp šīm jomām bija ļoti vāja. «Visā teritorijā bija grūti sadarboties, tāpēc jomas apvienotas departamentā. Departamentu vadītājus dome neapstiprina, bet darbā pieņem administrācijas vadītājs,» informē A. Okmanis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Fantastiks rajona nacionālpārvaldnieku blīdeņa nodokļu maksātāju naudas apgūšanas modelis… departaments departamenta galā – priekšnieks priekšnieka galā. Tradīcijas nemainās – amati sistēmas uzticamiem kadriem algas saglabājot pēc “deguniem”! Bauskas lielnovada pavalstniekiem būs tik jāatver maciņi vairāk, lai izbaudītu aparistu zaļknābja ministra izslavēto pēcreformas “pašvaldības pakalpojumu pieejamību”

  2. Vietām tie paši vēži citā kulītē,citur-kaudzi vēžu sadala vairākās kulītēs.It kā summa nemainās no saskaitāmo kārtības,bet izrādās,ka mainās gan.Jo katrai kulītei turpmāk savs turētājs.Un iespēja palielināt algas.Kad vajadzēs skolām,medicīnai, ceļiem u.t.t.-mīļā tauta,nav naudiņas,neko nevaram izdarīt.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.