Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kas notiek kaimiņos?

Atjauno Aizkraukles pagasta estrādi

Aizkraukles pagasta estrādes atjaunošana sākta pēc vairāku gadu dīkstāves. Jūlijā un augustā tajā plānoti pirmie divi brīvdabas pasākumi. Foto – Ginta Grincēviča


Pēc vairāku gadu dīkstāves sākta Aizkraukles pagasta estrādes atjaunošana, un jūlijā un augustā tajā plānoti pirmie divi brīvdabas pasākumi.
Teritorijas atjaunošanas darbus veic Aizkraukles novada pašvaldības saimnieciskās nodaļas un pagasta pakalpojumu centra darbinieki. Kokmateriālus solu atjaunošanai ziedoja vietējais uzņēmums SIA «AKZ». Demontēti vecie solu dēļi, atjaunotas bojātās betona pamatnes, un šobrīd turpinās jaunu dēļu stiprināšana. Jūlija sākumā asfaltēs laukumu, kurā agrāk bija skatuves paaugstinājums, un teritoriju līdz skatītāju rindu priekšai. Vēl paredzēts ierīkot apgaismojumu. Atjaunotajā Aizkraukles pagasta brīvdabas estrādē būs 934 skatītāju sēdvietas. Pēc dēļu pilnīgas nomaiņas sēdvietas numurēs, ar trafaretiem uzkrāsojot ciparus. Estrādē ir 20 solu rindas, pateicoties slīpajam reljefam, no visām paveras labs skats uz skatuves centru.
Ja iedzīvotāju interese un apmeklētība būs liela, tad nākotnē teritoriju vēl labiekārtos un rīkos arī citus pasākumus, ja sarīkojumi organizatoriem nesīs zaudējumus, tad estrādē atkal iestāsies klusums.
Tā kā Aizkraukles pagasta estrāde ir vairākus kilometrus no Aizkraukles pilsētas, iedzīvotāji interesējas, vai tiks nodrošināts transports uz pasākumiem un atpakaļ. Aigars Zīmelis, Aizkraukles pilsētas un pagasta pārvaldnieks, apgalvot to šobrīd nevar, taču, izvērtējot iegādāto biļešu daudzumu un iedzīvotāju lūgumus, ja tādi būs, pašvaldība ir gatava strādāt pie risinājuma. Viens no tiem būtu noorganizēt pārvadātāja «Liepājas autobusu parks» speciālo autobusa reisu. ◆
Laikraksts «Staburags»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkā durvis vēris sociālā uzņēmuma «Visi Var» veikals

Jaunajā veikalā Valkā ikviens apmeklētājs varēs atrast kvalitatīvus, gaumīgus, ar patiesu mīlestību un rūpību darinātus apģērbus, sadzīvei noderīgas lietas, gaumīgus traukus un dāvanas, kas tapušas specializētās uzņēmuma un biedrības «Cerību spārni» darbnīcās.

Biedrība 2018. gadā dibināja sociālo uzņēmumu «Cerību spārni» ar mērķi veicināt personu ar invaliditāti, viņu tuvinieku un sociāli maznodrošinātu grupu nodarbinātību un integrāciju sabiedrībā. Iegādājoties kādu no jaunajā veikalā pieejamām precēm, pircēji atbalstīs cilvēku ar īpašām vajadzībām nodarbinātību.
Nu jau divu veikalu (viens veikals darbojas arī Siguldā) vadītāja Indra Seļuka atzina: «Mums vienmēr svarīgākais ir bijis cilvēks. Aiz katras veikalā nopērkamās lietas stāv cilvēks un viņa sāpes, viņa skaudrais dzīves stāsts. Mums ir prieks, ka mēs paplašināmies un atveram veikalu Valkā.»
Savā svētku uzrunā biedrības vadītāja Eva Viļķina atzina: «Vienmēr ir liels prieks, ka visas labās lietas un labie darbi vairojas. Prieks, ka ar savu komandu un viņu pozitīvo enerģiju esam Valkā, un centīsimies attaisnot kopīgās cerības. Uzsākt kaut ko jaunu nav viegli, bet galvenais ir darīt, un tad jau sapratīsim, kā tālāk viss izveidosies. Man ir prieks, ka mūsu tuvākie kaimiņi ir bibliotēkas darbinieki. Mēs esam veiksmīgi jau uzsākuši sadarbību. Jūlijā bibliotēkā būs apskatāma izstāde, kas vēstīs par 30 skaudriem, patiesiem un mīlestības pilniem stāstiem par cilvēkiem ar invaliditāti, par viņu dzīves gājumu, pieredzi, izaicinājumiem un par to, kā ir mainījuši savu dzīvi. Tas ir iespējams. Galvenais ir pašiem gribēt to darīt! Līdz ar to mūsu sociālajam uzņēmumam ir nosaukums «Visi Var», jo visi var kaut ko darīt, var būt klātesoši savas dzīves uzlabošanā.»
Biedrība «Cerību spārni» darbojas arī Bauskā. ◆

Laikraksts «Ziemeļlatvija»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnieši sūta palīdzības kravu uz Hotinu Ukrainā

Alūksnes novada pašvaldība ziedojusi biedrībai «Alūksnes un Apes novada fonds» atbalsta sniegšanai Ukrainas iedzīvotājiem. Ziedojumā ir automašīna «Mitsubishi L200» un krava ar dažādām mēbelēm un datortehniku.

«Alūksnes un Apes novada fonda» valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece un pašvaldība izsaka pateicību Zemessardzes 31. kājnieku bataljona zemessargiem, Alūksnes bērnu un jauniešu centra «Pa Galms» jauniešiem un citiem palīgiem par atbalstu kravas uzkraušanā. Tajā ir dažādas mēbeles – krēsli, galdi, soli – arī klavieres, datortehnika un citas lietas, kas nepieciešamas mācību procesa organizēšanā.
Alūksnes novada pašvaldība pagājušā gada oktobrī noslēdza sadarbības līgumu ar Hotinas pašvaldību Ukrainā. Hotinas pašvaldība atrodas Rietumukrainā un kopš 2022. gada 24. februārī Krievijas sāktā kara Ukrainā kļuvusi par mājvietu daudziem ukraiņiem no valsts austrumu un centrālās daļas. Savukārt lēmumu par ziedojumu nodibinājumam «Alūksnes un Apes novada fonds» atbalsta sniegšanai Ukrainas iedzīvotājiem pašvaldības dome pieņēma maijā, informē Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka. ◆

Laikraksts «Alūksnes un Malienas Ziņas»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Seniori grib pārliecināties par drošību akumulatoru pārstrādes rūpnīcā

Akumulatoru pārstrādes rūpnīcu «EcoLead» apmeklēja Kalnciema pagasta iedzīvotāji. Vizītes laikā klātesošos iepazīstināja ar ražošanas procesu, vides un gaisa monitoringa sistēmām, kā arī ikdienas darbu, informē uzņēmums.
Pirms rūpnīcas atvēršanas iedzīvotāji bija pauduši bažas, vai «EcoLead» spēs nodrošināt drošu vidi, tādēļ šādās vizītēs iedzīvotāji var pārliecināties par rūpnīcā notiekošo.
«Mums ir svarīgi veidot ciešu saikni ar iedzīvotājiem, skaidrojot un parādot ražošanas procesus un to, kā rūpējamies par apkārtējo vidi un drošiem darba apstākļiem saviem darbiniekiem. Jau sākotnēji, veidojot uzņēmumu, ir ieguldīti lieli finanšu līdzekļi sarežģītās un mūsdienīgās ražošanas un monitoringa tehnoloģijās, kas ļauj mums uzraudzīt katru ražošanas posmu un ietekmi uz vidi,» uzsver SIA «EcoLead» izpilddirektors Kaspars Fogelmanis.
«EcoLead» darbu sāka pagājušajā gadā, un pašlaik rūpnīcā strādā 43 darbinieki, no kuriem 40% ir Kalnciema iedzīvotāji. Rūpnīcā pārstrādā visus Latvijā nolietotos svina akumulatorus, no kā savukārt ražo izejmateriālu jauniem produktiem – svina lietņus.
«Mūsu ambīcijas ir kļūt par vadošo svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcu Baltijas jūras reģionā. Latvijai ir ļoti būtiski rast stratēģiskas pozīcijas Eiropas zaļā kursa kontekstā, kas paredz atkritumu pārstrādi pēc iespējas tuvāk to izcelsmes vietai. Tā ir niša, kurā varam būt vieni no pirmajiem Baltijas reģionā un attīstīt otrreizējo pārstrādi,» uzsver K. Fogelmanis. ◆

Laikraksts «Zemgales Ziņas»


Publikācija tapusi projektā «Mans pagasts, mana pilsēta» sadarbībā ar laikrakstiem «Staburags», «Dzirkstele», «Zemgales Ziņas», «Bauskas Dzīve», «Alūksnes un Malienas Ziņas» un «Ziemeļlatvija».

Projektu līdzfinansē «Mediju atbalsta fonds» no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild «Bauskas Dzīve» un reģionālie laikraksti.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.