Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ēkas siltināšana: Kā nepieļaut kļūdas?

Plānojot veikt ēkas siltināšanu, jāizvērtē vairāki faktori. Īpaši rūpīgi jāizvēlas siltināšanas materiāli, jo katram no tiem ir savas īpašības. Šādā gadījumā visdrošāk konsultēties ar speciālistiem, kuri ieteiks vislabākos risinājumus.

Gan plašais materiālu klāsts, gan siltināšanas metodes ir iemesls tam, kādēļ siltināšanas procesā tiek pieļautas būtiskas kļūdas un rezultāts nav tāds, kā cerēts. Tādēļ ir būtiski vispirms izvērtēt visus aspektus, veikt darbu plānošanu, piemeklēt labākos materiālus.

Kādas ir populārākās kļūdas, kas tiek pieļautas ēku siltināšanas procesā?

Vēlme samazināt izmaksas

Viena no tipiskākajām kļūdām ir vēlme samazināt siltināšanas izmaksas uz kvalitātes rēķina. Tas attiecas gan uz materiāla, gan arī tehnoloģijas un darbaspēka izvēli.

Jāņem vērā, ka ēkas siltināšana ir ilgtermiņa ieguldījums, tādēļ no nekvalitatīviem risinājumiem te noteikti jāizvairās.

Izvēloties siltināšanas materiālu, jāņem arī vērā, ka tiem ir atšķirīgi siltumvadāmības koeficienti, tādēļ  vizuāli biezākais materiāls ne vienmēr būs ar lielāko siltumvadāmību.

Neprecīzi aprēķini

Lai siltināšana nestu vēlamo rezultātu, ir ļoti svarīgi veikt precīzus aprēķinus un izveidot pareizu konstrukciju, kas siltināšanas materiālu noturēs vietā. Materiālu svarīgi piegriezt atbilstoši konstrukcijai.

Nepareiza ieklāšanas metode

Būtiska kļūda, kas tiek pieļauta bēniņu siltināšanā – telpā tiek izklāta siltumizolācija, bet netiek izveidotas laipas, pa kurām pārvietoties. Līdz ar to tiek staigāts pa siltumizolācijas materiālu, tas tiek bojāts un vairs pilnvērtīgi nepilda savas funkcijas.

Savukārt siltinot ēkas fasādi ar loksnēm, bieži vien netiek ievērota to pareiza pielīmēšanas tehnoloģija. Tās rezultātā starp sienu un siltumizolācijas materiālu veidojas gaisa telpa.

Lai izvairītos no kļūdām, ir svarīgi siltināšanas darbus uzticēt profesionāļiem vai vismaz konsultēties par neskaidrajiem jautājumiem.

Kvalitatīvi siltināšanas materiāli pieejami videstehnika.lv. Tur saņemsiet arī zinošu speciālistu konsultācijas par labākajiem risinājumiem. Tas vēl nav viss – šis būvmateriālu veikals noderēs arī tad, ja aktuāla apkures sistēmas ierīkošana, kā arī dažādi citi ēkas labiekārtošanas darbi. Ieskatieties un izvēlieties visu vajadzīgo vienuviet – www.videstehnika.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.