Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kā izvēlēties vispiemērotāko aizdevuma veidu?

Finanšu līdzekļu aizņemšanās vairs nav rets notikums, jo arvien biežāk cilvēki izvēlas ņemt kredītus, lai sasniegtu savus mērķus iespējami īsākā laikā. Tomēr, ja neizdodas izbēgt no aizņemšanās, vajadzētu vismaz veltīt laiku piemērotākā aizdevuma izvēlei.

Aizdevumu veidi

Šobrīd tiek piedāvāts liels klāsts ar dažādiem kredītu veidiem un ir iespēja piemeklēt piemērotāko, pamatojoties uz nepieciešamo summu un vēlmi. Ikdienas tēriņiem un nelieliem pirkumiem ieteiktu pievērst uzmanību kādam no šiem trīs kredītu veidiem: ātrie kredīti, patēriņa kredīti vai kredītlīnijas.

Par ātrajiem kredītiem internetā noteikti ir dzirdējis teju katrs, jo tas ir vispopulārākais aizdevuma veids, ko bieži izmanto steidzamu finanšu situāciju risinājumiem. Turklāt, aizņemoties pie kāda aizdevēja pirmo reizi, ir iespēja iegūt bezprocentu piedāvājumu. Protams, šajā gadījumā kredīts būs ierobežots atmaksas termiņa ziņā, taču nelielām summām tas ir ideāls variants, jo nenāksies pārmaksāt.

Patēriņa kredītiem ir vairāk iespēju, jo ir iespēja aizņemties krietni lielāku summu uz ilgāku laiku. Šo kredīta veidu variet izmantot dažādiem mērķiem: no kādas preces iegādes līdz vēlamo izglītības kursu apmaksai. Toties kredītlīniju variet pielietot ikdienā kā drošības spilvenu, jo jāmaksā procenti vien par izmantoto kredīta limitu, līdz ar to summu variet pieturēt līdz ekstra situācijai.

Aizņēmums atmaksājas, ja par labu tam izšķirsieties kāda lielāka mērķa piepildīšanai, piemēram, mašīnas vai mājokļa iegādei. Auto kredīts dod iespēju iegādāties transportlīdzekli uz izdevīgiem nosacījumiem, bet hipotekārais kredīts palīdzēs iegādāties sapņu māju. Turklāt ir vērts painteresēties par Altum atbalstu mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem un jaunajiem speciālistiem. Lielākā daļa valsts iedzīvotāju spējīgi iegādāties savu mājokli pateicoties tieši šim valsts finanšu institūcijas atbalstam.

Jums noteikti izdosies atrast piemērotu aizdevuma veidu arī jauna biznesa atvēršanai. Kredīts uzņēmumiem būs piemērots gan iesācējiem, gan pieredzējušiem uzņēmējiem. Taču, ja tikko absolvējāt skolu, iestāties vēlamajā augstskolā var palīdzēt studiju un studējošā kredīts.

Atbildīga aizņemšanās

Vienmēr vajadzētu atcerēties par aizdevuma nemaksāšanas sekām, lai varētu veiksmīgi izvairīties no tām. Pieturaties pie maksājumu grafika, jo aizkavēšanās var draudēt ar nokavējuma procentiem un turpmāko lietas nodošanu parādpiedziņas kompānijā. No šī visa var pasargāt sevi, ja izvēlēsieties piemērotāko aizdevuma veidu un izdevīgāko piedāvājumu.

Ar kredītu veidiem tikām skaidrībā, bet, lai varētu izvēlēties labāko piedāvājumu, vajadzētu pieturēties pie šiem principiem:

1. Izvērtējiet, cik ļoti jums ir nepieciešams aizdevums tieši tagad. Iespējams variet pagaidīt un sakrāt vismaz kādai daļai no pirkuma.

2. Apdomājiet summu, kas būs vajadzīga mērķa sasniegšanai, un aprēķiniet iespējamo maksājuma apmēru, ko varēsiet atļauties veikt katru mēnesi. Kopumā obligātie mēneša izdevumi, t.sk. aizdevumu rēķini, nevar pārsniegt 40% no ienākumiem.

3. Izpētiet izvēlētā aizdevuma veida piedāvājumu klāstu. Tam var lieliski noderēt kredītu salīdzināšanas platformas. Pievērsiet uzmanību gada procentu likmei, kas ļaus saprast, ar kādiem izdevumiem būs jārēķinās visā aizdevuma atmaksāšanas laikā.

Visi šie soļi jums palīdzēs izvēlēties tiešām izdevīgāko piedāvājumu, jo ir svarīgi aizņemties apdomīgi, izvērtējot savas spējas laicīgi segt kredītu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.