Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kā labiekārtot savu mājokli un nepārtērēties?

Mājoklis, kurā justies komfortabli ir katra cilvēka sapnis. Nevelti tas ir viens no  svarīgākajiem jautājumiem, kuru nebeidzam risināt visa mūža garumā. Uzsākot savu patstāvīgo dzīvi – mājokli īrējam, taču vēlāk jau plānojam mājokli iegādāties.

Vairums cilvēku dzīves laikā mājvietu maina samērā bieži, bet daļa – paliek uzticīgi vienai vietai gadiem. Mājokļa labiekārtošana vai dzīvokļa remonts, kā izrādās, ir svarīgs vairumam no mums, jo vismaz 2/3 Latvijas iedzīvotāju tas ir viens no galvenajiem mērķiem, kam krāt naudu.

Tas ir saprotams, jo mājokļa uzturēšana prasa regulārus ieguldījumus. Periodiski nepieciešams nomainīt iekārtas, veikt citus uzlabojumus. Tāpēc agri vai vēlu pienāk brīdis, kad jāsāk domāt par remontu un labiekārtošanas darbiem.

Pētījumā par mājokļu apdares remontdarbu veikšanas paradumiem, ko veicis tirgus pētījuma centrs SKDS un uzņēmums Reaton, noskaidrotas galvenās iedzīvotāju atziņas, šaubas un grūtības, ar kurām tie saskārušies labiekārtošanas darbu laikā.

  1. Vislielākais apgrūtinājums ir patērētais laiks un enerģija materiālu izvēles un iegādes procesā;
  2. Nepieciešamība orientēties materiālu cenās;
  3. Šaubas par iegādāto materiālu kvalitāti;
  4. Grūtības saskaņot dažādus interjera elementus, materiālus, krāsas un faktūras.

Kā rīkoties, lai nenāktos kāpt uz vieniem un tiem pašiem grābekļiem?

Grūts ir pats sākums, jo jāpieņem vairāki svarīgi lēmumi.

Darbu apjoms un budžets

Vispirms tas ir jautājums par veicamo darbu apjomu un tam atvēlēto budžetu. Gadījumos, kad budžets ir ierobežots, prātīgi ir veikt uzlabojumus atsevišķās telpās nevis uzreiz visā apjomā. Veicot maza mēroga labiekārtošanas darbus, pat bez iepriekšējas pieredzes, pastāv iespēja procesu labi organizēt un iekļauties atvēlētajā budžetā.

Idejas, ko vēlaties īstenot

Otrs svarīgākais jautājums  –  vai Jums ir idejas, kādu jūs vēlaties  redzēt savu mājokli? Bieži izrādās, ka trūkst konceptuālas vienprātības un sākotnējā apņemšanās izplēn neproduktīvās diskusijās. Vislabākais risinājums šādos brīžos ir iesaistīt neitrāli noskaņotu profesionāli – interjera dizaineri vai arhitektu, kas piedāvās savu redzējumu, atlasīs materiālus un veiks nepieciešamo materiālu aprēķinu.

Nav taisnība, ka interjera dizainers strādā vienīgi ar liela apjoma projektiem – pastāv iespēja vienoties par konsultāciju vai atsevišķas interjera sadaļas izstrādi – mēbeļu projektēšanu, vannas istabas flīžu notinumu sagatavošanu.

Pašu spēkiem vai piesaistot speciālistus?

Trešais svarīgais jautājums – vai labiekārtošanas darbus veiksiet pašu spēkiem, vai piesaistīsiet speciālistus? Ja izvēle ir par labu darbiem pašu spēkiem, tad jāpārdomā, vai būs pietiekami daudz laika un enerģijas, lai ar visu tiktu galā patstāvīgi. Izlemjot par labu speciālistu piesaistei, jārēķinās ar savlaicīgu „meistaru aizrunāšanu” un augstākām izmaksām.

Kā rīkoties, ja jūsu rīcībā ir ierobežots budžets?

Jāpievēršas telpām, kurās labiekārtošanas darbi dos tūlītēju vizuālu efektu.

Vispirms tās ir telpas ar vislielāko noslodzi – ieejas zona, virtuve un vannas istaba.

Ieejas zona

Gan dzīvokļos, gan mājās bieži ir šauri koridori. Ja telpas plānojums ir sarežģīts, veiksmīgus uzlabojumus var palīdzēt veikt profesionāls interjera dizainers. Lai arī šāds pakalpojums prasīs papildu līdzekļus, tas noteikti ir tā vērts, jo rezultātā iegūsiet pārdomātu telpu, kas veiksmīgi kalpos daudzus gadus.

Vannas istaba

Vannas istabas remonts var prasīt ievērojamus finansiālos ieguldījumus, īpaši tad, ja plānota flīžu un santehnikas maiņa. Ja budžets ir ierobežots, varat apsvērt tādu risinājumu kā flīžu pārkrāsošana. Jāņem gan vērā, ka šāds variants iespējams vien tad, ja flīzēm nav plaisas un citi būtiski defekti.

Flīžu krāsošanai jāizmanto tieši šim nolūkam paredzētas krāsas – tās plašā izvēlē atrodamas specializētajos veikalos.

Virtuve

Laika gaitā mainās gan ikdienas paradumi, gan prasības pret virtuves iekārtojumu. Būtiski uzlabojumi iespējami kā lielās, tā mazās virtuvēs, jo funkcionālas virtuves iekārtošana ir veids, kā savu mājokli padarīt mūsdienīgu un praktisku.

Krāsu uzvaras gājiens

Ir izplatīts uzskats, ka mūsu sabiedrība ir samērā konservatīva attiecībā uz krāsu izvēli savā mājoklī. Mūsdienās pieejama ļoti plaša krāsu palete, tādēļ katrs var izvēlēties īpašos toņus savam mājoklim un ļauties arī pārdrošākiem eksperimentiem. Meklējiet idejas internetā un interjeram veltītos žurnālos! Ja vajadzīgs, konsultējieties ar speciālistu, kurš ieteiks veiksmīgākās un ilgtspējīgākās krāsu kombinācijas dažādām telpām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.