Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kā organizēt savas finanses

Nonākot pie secinājuma, ka šī brīža finansiālā situācija ir neatbilstoša vēlamajai, ir laiks ķerties vērsim pie ragiem un rīkoties. Nepieciešams mainīt pieradumus un pārdomāt budžeta robus, turklāt, ja mājsaimniecībā esiet vairāki cilvēki, pie labvēlīgu izmaiņu ieviešanas dzīvē jāķeras klāt visiem. 

·  Pārbaudiet izdevumus

Jāsāk ar izejošo finanšu plūsmu izsekošanu – pierakstiet visus izdevumus, lai saprastu, kur iespējams ieekonomēt naudu. Sarakstu ar obligātajiem vai iepriekš neplānotajiem tēriņiem variet izveidot datorā Excel programmā vai lejupielādēt kādu speciālo mobilo lietotni, kur turpmāk atzīmēsiet visus izdevumus. Jūs būsiet pārsteigti, cik daudz ikdienas tēriņu paliek nemanīti!

·  Samaziniet tēriņus

Pārskatiet iepriekš izveidoto izdevumu sarakstu un novērtējiet visu tēriņu nepieciešamību. Bieži atsevišķo pozīciju summu ir iespējams samazināt vai izslēgt pavisam. Piemēram, rēķins par mobilo pakalpojumu sakariem – vai tiešām izmantojiet izvēlētā tarifa plāna interneta apjomu vai arī ir iespējams nomainīt uz citu ar zemāku mēneša maksu? Abonements uz sporta zāli – kad esiet bijis tur pēdējo reizi? Katra detaļa ir svarīga finanšu organizēšanā, tāpēc rūpīgi izpētiet visas budžeta pozīcijas.

·  Pārskatiet kredītsaistības

Nepārprotami aizdevumi citreiz var izglābt sarežģītajās dzīves situācijās, taču nedrīkst pārspīlēt ar to skaitu un jācenšas atmaksāt aizņemto summu pēc iespējas ātrāk. Ja pēc budžeta pārskatīšanas, saprotiet, ka katru mēnesi variet maksāt vairāk – dariet to!

Situācijā, kad pie izdevumiem pieskaitāmas vairākas kredītsaistības, jūs variet sākt ar vismazākā kredīta pirmstermiņa atmaksu vai tieši otrādi – segt aizdevumu ar vislielāko procentu likmi, jo šajā gadījumā pirmstermiņa apmaksa ļaus ieekonomēt finanses. Turpretī kredītu pārkreditācija palīdzēs apvienot visas kredītsaistības vienā maksājumā, piedevām samazinot kopējo kredītsaistību izdevumu summu bieži zemākas procentu likmes dēļ.

·  Papildiniet krājkasītes apjomu

Uzkrājumi ir svarīga finanšu organizēšanas daļa. Regulāri no saviem ienākumiem atlieciet kādu daļu. Jūs variet sākt no dažiem eiro, pakāpeniski summu palielinot līdz vismaz 10% no visiem ienākumiem. Tādējādi jūs attīstīsiet lielisku paradumu taupīt naudu neparedzētajām dzīves situācijām.

Vislabāk naudu krāt uzkrājumu bankas kontos, kur var gūt papildu ienākumus. Ir varianti, kur ieguldīto naudas summu var izņemt tikai pēc konkrēta perioda, tāpat ir iespēja atlikt naudu krājkontos, kur nauda būs pieejama jebkurā laikā. Noformējiet regulāro maksājumu un sekojiet līdzi uzkrājumam mobilajā lietotnē.

·  Sāciet rīkoties tūlīt

Finanšu organizēšana tikai pašā sākumā liekas grūts process, taču vēlāk tā paliek par dzīves sastāvdaļu un sistemātiskā pieeja pārvēršas par dzīves stilu. Ieraugot pirmos izdevumu plānošanas augļus, motivēsiet sevi pieturēties budžeta plānam arī turpmāk, kas rezultātā novedīs pie tēriņu samazinājuma un ietaupījumu palielināšanas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.