Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kā pārdot auto un iegūt labāku cenu?

Ikviens auto īpašnieks var saskarties ar situāciju, kad ir nepieciešams pārdot savu auto. Iemesli pārdošanai var būt dažādi, bet tomēr mēs visi vēlamies iegūt labāku cenu. Šajā rakstā atradīsi dažus padomus, kā droši pārdot auto par izdevīgāku cenu.

  1. Noņem visus auto rotājumus

Visādas uzlīmes, reklāmas vai citi spoileri pircēja acīs veidos negatīvu priekšstatu par auto, tāpēc tos labak noņemt pirms auto pārdošanas. Katram cilvēkam ir sava humora izjūta un daudziem var nepatikt konkrēti auto modifikācijas elementi. Prakse liecina, ka jo tuvāk auto ir rūpnīcas pirmreizējam izskatam, jo lielāka varbūtība pastāv to pārdot izdevīgāk.

       2.   Notīri, izmazgā un izsūc putekļus

Savu pirmo iespaidu automašīna atstāj ar savu ārējo izskatu, un ir pašsaprotami, ka pievilcīgs produkts pievērš potenciālā pircēja uzmanību. Kad vēlies pārdot savu auto, svarīgi to kārtīgi nomazgāt, izsūkt putekļus, iztīrīt vai nomazgāt sēdekļus. Papildus visam var iekarināt kādu smaržekli. Rezultātā ieraugot automašīnu un iekāpjot iekšā, pircējam veidosies patīkams iespaids par automašīnas estētisko pusi. Šo pozitīvo sajūtu iespaidā pircējs būs gatavs samaksāt vairāk, jo ieraudzīs kaut gan lietotu, bet pievilcīga izskata auto. Tīra un skaista automašīna atstās pozitīvu pirmo iespaidu un liecinās par to, ka saimnieks par to ir rūpējies.

3.    Nomaini nolietotos salona elementus

Pircēji diezgan bieži novērtē salona stāvokli pēc auto noskrējiena. Lietotu automašīnu tirgū ir vairākas automašīnas, kurām ir ‘’atgriezti” odometri, tāpēc daudzi auto pircēji pievērš uzmanību pedāļu vai ātrumu pārslēga stāvoklim. Ja tie ir neapmierinošā stāvokli, tas noteikti neveicinās potenciālu pircēju pirkt auto. Ātruma pārslēga vai pedāļu uzlikņu nomaiņa nemaksās ļoti daudz, tāpēc to būtu vērts izdarīt pirms automašīnas prezentācijas klientam. To pašu būtu vērts izdarīt ar paklājiņiem, jo paklājiņu izmaksas lielveikalā nav augstas, pēc to nomaiņas sēdēšana automašīnā būs daudz patīkamāka. Ja ir iespēja, tad var uzlikt arī jaunus sēdekļu pārvalkus, it īpaši, ja vecie ir sliktā stāvoklī.

4.     Veic nelielu auto remontu un apmeklē auto krāsotāju

Ja pircējs konstatēs automašīnā kādu vainu, tad viņš var skatīsies uz to aizdomīgi. Vislabāk kārtējos remontus veikt pirms auto pārdošanas, pircējam būs arī sajūta, ka viņš iegādājas drošu auto, par kuru rūpējās un kurš tuvākajā laikā neradīs problēmas uz ceļa. Šo drošības sajūtu pircējā var stiprināt arī ar pierādījumiem, ka nesen tika mainīta eļļa un filtri. Rezultātā, pircējs saņem transportlīdzekli 100% gatavu drošai un patīkamai braukšanai. Līdzīgi notiek arī ar virsbūves defektiem. Rūsas un krāsas defekti nenāks nevienam par labu un daļu no tiem noteikti varēs labot pie auto krāsotāja.

5.    Kādas priekšrocības minēt sludinājumā

Automašīnas pārdošanas sludinājumā obligāti jāpiemin visas auto priekšrocības. Pircējus parasti interesē tāda informācija, ka automašīnas dalība ceļu satiksmes negadījumā. Par priekšrocību  tiks uzskatīta auto degvielas patēriņš, gāzes iekārtas esamība un nesen veikta tehniskā apskate. Pircēji arī vēlas iegādāties automašīnas no to pirmajiem īpašniekiem. Sludinājumā noteikti ir jauzrāda viss iespējamais auto aprīkojums. Dažriez pat neliels sīkums var pievērst pircēja uzmanību.

6.     Sagatavo nepieciešamus dokumentus                

Lai pilnvērtīgi pārdotu auto, nepieciešams pārliecinieties par to, ka visi dokumenti ir sagatavoti. Savlaicīgi jāsagatavo tehniskā pase, servisa grāmatiņa un būtu labi sagatavot arī čekus par veiktajiem remontiem. Daudzi pircēji var apšaubīt servisu grāmatiņu ierakstu patiesību, līdz ar to čeki būs labs pierādījums veiktajam remontam.

7.      Pārbaudi konkurentu piedāvājumus        

Pirms automašīnas pārdošanas sludinājuma izvietošanas internetā ir vērts pārbaudīt šī modeļa cenu arī citās vietnēs. Auto tirgus pārzināšana ir priekšrocība gan tad, kad nepieciešams pārdot auto privātam pircējam, gan arī tad, kad ir vēlme to pārdot caur autoplaci. Kad būs savākta visa nepieciešama informācija, būs daudz vieglāk izskaidrot, kāpēc ir piedāvāta tieši tāda cena, bet ne cita.

8.     Izvēlies labāku laiku

Ja pārdot automašīnu nav steidzami, tad ir vērts pagaidīt labāku laiku. Piemēram, kabrioleti un sporta tipa auto būs pieprasītāki pavasara un vasaras sezonā. Lielāki auto būs pieprasītāki lietus mēnešos vai ziemas periodā. Labāku laika periodu var redzēt arī no cita aspekta – lielāka vērtība būs auto ar nesen izietu tehnisko apskati, nekā auto, kuram tā beidzās pēc pāris dienām vai nedēļām.

Laba ideja var būt pārdot savu automašīnu uzpirkšanas kompānijai, kur speciālists ātri, ērti un droši novērtēs auto, palīdzēs ar dokumentu noformēšanu, ka arī naudas līdzekļu saņemšana ir ātra un izdevīga.

Priekšrocības, pārdodot savu lietoto automašīnu pie auto dīlera, piemēram, autobanka.lv:
• Eksperta izbraukšana pie klienta
• Ātra auto novertēšana
• Darījuma juridiskā caurspīdīguma garantija
• Apmaksa ērtā veidā (skaidra nauda, bankas konts) uzreiz pēc līguma parakstīšanas
• Strādājam bez brīvdienām
• Darījuma anonimitāte un konfidencialitāte
• Strādājam ar visa veida transportlīdzekļiem
• Automašīnas tiešsaistes novērtējums pēc fotoattēla (ar pieteikumu, izmantojot vietnes veidlapu vai WhatsApp un Telegram)

Un pats galvenais: tu netērē savu laiku un pūles, visu nokārto speciālisti.

Ja rūpīgi pieiet auto pārdošanas procesam, tas nāks par labu gan pārdevējam, gan par pircējam. Šodien mēs pārdodam auto, bet rīt to jau var pārdot arī mums, tāpēc rūpējies ne tikai par sevi, bet arī par pircēju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.