Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kādas ir visbiežāk pieļautās kļūdas, iegādājoties zāles pļāvēju?

Zāles pļāvējs ir nepieciešamība ikvienā privātmājā, it sevišķi, ja ir liels un skaists pagalms. Zāles pļāvēji viennozīmīgi atvieglo zāles pļaušanu un ļauj Jūsu zālienam izskatīties pēc iespējas koptākam un vizuāli pievilcīgākam.

Mūsdienās veikalos ir pieejami daudz un dažādi zāles pļāvēji, tāpēc pareizās izvēles izdarīšana ne vienmēr ir vienkārša. Bieži vien cilvēki zāles pļāvēju iegādē pieļauj vairākas būtiskas kļūdas, kā rezultātā zāles pļaušana ir apgrūtinoša. Pirms konkrēta zāles pļāvēja iegādes nepieciešams iepazīties ar biežāk pieļautajām kļūdām, lai tās nepieļautu arī Jūs.

Nepareiza izmēra zāles pļāvējs

Viens no kritērijiem, kam jau pašā sākumā vajadzētu pievērst uzmanību, izvēloties zāles pļāvēju, ir tā izmērs. Cilvēki nereti nepievērš pietiekami lielu uzmanību šim kritērijam, kā rezultātā nākas vilties, jo iegādātais zāles pļāvējs nestrādā tik efektīvi, kā cerēts.

Ja Jūsu mājas pagalmā ir ļoti liela pļaujamā platība, tad ir jāiegādājas pietiekami liela izmēra zāles pļāvējs. Ļoti lielām platībām vispiemērotākie būs zāles pļāvēji traktori. Ar šādiem zāles pļāvējiem ir ļoti vienkārši, ātri un ērti nopļaut nepieciešamo platību. Vieni no populārākajiem šāda veida zāles pļāvējiem ir Stiga zāles pļāvēji. Dažādus zāles pļāvējus iespējams iegādāties arī interneta veikalā 220.lv. Zāles pļāvēja iegāde interneta veikalā 220.lv ir pavisam ātra un vienkārša.     

Lētākā zāles pļāvēja izvēle

Zāles pļāvējus iespējams iegādāties dažādās cenu amplitūdās. Tā kā zāles pļāvējs ir visai dārgs pirkums, tad nav noslēpums, ka cilvēki pievērš lielu uzmanību tā cenai. Tomēr vajadzētu paturēt prātā, ka šī ierīce ir ilgtermiņa ieguldījums, un nedrīkst vadīties pēc principa – jo lētāks, jo labāks.

Protams, ne vienmēr pati dārgākā prece ir tā labākā, tomēr vajadzētu izvērtēt vairākus kritērijus pirms izlemt par labu konkrētam zāles pļāvējam. Zāles pļāvēja cenu ietekmē ne tikai tā modelis, bet arī ražotājs, kā arī pieejamās funkcijas. Vislabāk ir izvēlēties pazīstama ražotāja zāles pļāvēju. Tā būs kā garantija, ka zāles pļāvējs kalpos pietiekami ilgi un nebūs jāpārmaksā, to regulāri vedot uz remontu.  

Neatbilstošas jaudas zāles pļāvējs

Jauda arī ir tas faktors, kas nosaka kopējo ierīces cenu, kā arī kvalitāti. Mēģinot ietaupīt, cilvēki mēdz iegādāties mazākas jaudas zāles pļāvējus. Ja Jūsu pagalms ir liels, un mauriņš ir diezgan biezs, tad ar mazas jaudas ierīci būs grūti to nopļaut. Savukārt, ja Jūsu pagalms ir mazs, un mauriņš nav biezs, tad gan varat iegādāties mazākas jaudas zāles pļāvēju, kas būs lētāks. 

Neatbilstoša enerģijas avota zāles pļāvējs

Enerģijas avots neapšaubāmi ir pats svarīgākais faktors zāles pļāvēja izvēlē. Lai veiksmīgāk izvēlētos atbilstošāko ierīci, Jums no sākuma jāizvēlas zāles pļāvēja veids un tikai pēc tam jāizlemj ar kādu enerģijas avotu Jūs vēlētos, lai tas darbojas. Mūsdienās ir pieejami trīs dažādi zāles pļāvēju motori:

  • Elektriskais – šāds zāles pļāvējs būs piemērots, ja Jums ir mazs pagalms, jo kustības tiks ierobežotas ar vadu. Tomēr šādi zāles pļāvēji ir viegli un tie nerada lielu vibrāciju darbības laikā.
  • Akumulatora – arī šis zāles pļāvējs nebūs īpaši piemērots lielām pļaujamajām teritorijām, jo iespējams ar vienu akumulatora uzlādes reizi nevarēsiet nopļaut visu mauriņu. Tomēr, ja Jums tas nesagādā grūtības, tad varat iegādāties arī šādu zāles pļāvēju.
  • Benzīna – šis zāles pļāvējs būs piemērots lielām pļaujamajām platībām. Taču vajadzētu ņemt vērā, ka šādi zāles pļāvēji ir visai smagi, tāpēc zāles pļaušana varētu sagādāt nelielas grūtības. Šādiem zāles pļāvējiem ir salīdzinoši vienkāršs un lēts remonts.

Nepiemērota veida zāles pļāvējs

Veikalos ir pieejami dažādu veidu zāles pļāvēji. Lai saprastu, kurš no visiem būs Jums vispiemērotākais, nepieciešams saprast, cik liels ir Jūsu mauriņš, cik ilgā laikā vēlaties nopļaut mauriņu, kā arī kādas ierīces funkcijas Jums ir nepieciešamas.

Zāles pļāvējs robots zālienu nopļaus Jūsu vietā. Jūs tikmēr varēsiet pievērsties kādiem citiem svarīgiem darbiem. Zāles pļāvējs traktors piemērots lielām platībām, tam ir vairākas funkcijas un ar to ir ļoti vienkārši manevrēt. Mehāniskos zāles pļāvējus ir  jāstumj ar rokām. Šādus zāles pļāvējus ieteicams izvēlēties, ja Jūsu mauriņš salīdzinoši mazs.     

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.