Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kādas žalūzijas izvēlēties: 5 populārākie žalūziju veidi

Foto: Matt Brown, Unsplash.com

Žalūzijas ir interjera elements, kas sniedz ne vien privātumu, bet arī estētisku baudījumu. Mūsdienās ir pieejami ļoti dažādi žalūziju veidi, tāpēc īsto atrašana var rast nelielu apjukumu. Tās ir pieejamas dažādās krāsās un materiālos, kas sniedz plašu izvēles brīvību, ļaujot piemeklēt tādas, kas vislabāk atbilst tieši jūsu stilam.

Lai nedaudz atvieglotu žalūziju izvēles procesu, rakstā aicinām iepazīties ar populārākajiem žalūziju veidiem un to galvenajām atšķirībām.

Horizontālās

Viens no populārākajiem žalūziju veidiem. Tās tiek veidotas no plastikāta, metāla vai koka lentām, kas horizontāli novietotas viena virs otras. Tās ir savienotas ar auklu, ļaujot žalūzijas vai nu savilkt pilnībā vai arī vienkārši mainīt lenšu novietojumu, regulējot, cik daudz gaismas iekļūst telpā.

Šis žalūziju veids ir ļoti iecienīts biroja telpās, radot klasiskāku un formālāku noskaņu, taču pateicoties krāsu dažādībai, lieliski der arī dzīvojamās telpās.

Foto: Max Vakhtbovych, Pexels.com

Vertikālās

Arī ļoti populārs žalūziju veids kā biroja telpās, tā privātos mājokļos. Atšķirībā no horizontālajām, šīm žalūzijām lentas pārsvarā ir veidotas no auduma vai plastikāta, kā arī tās ir platākas. Šis veids ir ļoti piemērots stiklotu durvju vai plašu logu nosegšanai.

To darbības princips ir tāds pats kā horizontālajām – lentas ir savienotas ar auklu, ļaujot tās atvērt vai pilnībā atvilkt, regulējot to, cik daudz gaismas nonāk telpā. Atkarībā no konkrēta modeļa, tās ir atvelkamas vai nu no vienas malas līdz otrai vai arī no vidus uz abām malām.

Rullo

Šo žalūziju raksturojošais dizains ir viena materiāla loksne, kas ar speciālas sistēmas palīdzību tiek vai nu saritināta vai atritināta. Šis žalūziju veids ir izstrādāts tā, lai maksimāli atvieglotu to lietošanu, kā arī logu atvēršanu – žalūzijas ir iespējams stiprināt gan virs loga, gan loga ailē uz paša loga rāmja, ļaujot logu atvērt bez žalūziju savilkšanas.

Šīm žalūzijām ir divi atšķirīgi dizaini – vai nu ar kaseti, kurā saritinātais audums tiek paslēpts, vai arī atvērtais dizains, kur satītais rullis ir redzams.

Foto: Femke_Pax, Pixabay.com

Romiešu

Pēc darbības principa tās atgādināt horizontālo žalūziju veidu, taču atšķirība ir izmantotajā materiālā. Ja horizontālās sastāv no daudzām šaurām lentām, tad romiešu pārsvarā tiek gatavotas no stingra, liela un ielocēs savilkta auduma gabala. Tās tiek savilktas ar auklu palīdzību.

Šīm žalūzijām ir arī cits nosaukums – paceļamie aizkari. Tās ļoti labi iederēsies privāta mājokļa interjerā, jo tām piemīt vairāk elegances nekā horizontālajām. To mīnuss ir tāds, ka savilktā veidā joprojām tiek aizsegta krietna daļa loga.

Paneļu jeb japāņu

Plašām telpām un lieliem logiem vai stikla sienām piestāvēs japāņu paneļi. Tie ir lieli un gludi auduma gabali, kas sakārtoti slāņos un iestrādāti rāmjos. Ar šo rāmju palīdzību paneļi arī tiek pārvietoti. Šie paneļi noteikti telpai piešķirs papildu stilu, jo tos iespējams arī papildināt ar zīmējumiem, padarot tos par elegantu interjera akcentu.

Kur iegādāties?

Ja esat izlēmuši par žalūziju iekļaušanu sava mājokļa interjerā, kvalitatīvas un elegantas romiešu, rullo kasešu un vertikālās žalūzijas pieejamas 1a.lv – lielākajā interneta veikalā Latvijā! Tās iespējams izvēlēties gan pēc materiāla, gan krāsas un raksta, kas ļaus tās pielāgot jebkuram interjeram un telpai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.