Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kas ikvienam auto īpašniekam jāzina par virsbūves pulēšanu

Jebkurš auto entuziasts zina, ka automašīnas krāsojuma kvalitātes uzturēšana ir ļoti svarīga. Pat neliela švīka var radīt iekšēju pārdzīvojumu. Nemaz nerunājot par durvju skrāpējumiem! Automašīnu pulēšana ir galvenais rīks ikvienam, kurš vēlas uzturēt savu transportlīdzekli izcilā stāvoklī.

Veikt procedūru ir svarīgi ne tikai, lai saglabātu mašīnas vērtību, bet arī savu veselo saprātu. Taču auto pulēšana nav vienkāršs darbs. Lai efekts būtu pozitīvs, ir jāpārliecinās, vai darbs tiek veikts pareizi. Tieši tāpēc raksta turpinājumā esam apkopojuši svarīgāko, kas ikvienam auto īpašniekam ir jāzina par virsbūves pulēšanu.

Kas ir auto pulēšana?

Daudzi cilvēki neapzinās, ka pulēšana ir abrazīva un tās mērķis ir novērst defektus. Ja tev ir salīdzinoši jauns auto, tad zini, ka automašīnas virsbūves pulēšanas laikā netiks skarta tā krāsa. Faktiski pulēšanas procesā noņem ļoti nelielu caurspīdīgā pārklājuma daļu, jo tieši tas tiek bojāts.

Pulēšanas līdzeklis ir paredzēts, lai noņemtu tādus bojājumus kā smalkus skrāpējumus, ūdens paliekas un skābā lietus radītus bojājumus.

Cik tīrai ir jābūt automašīnai pirms pulēšanas?

Ideālajā gadījumā, pirms veic auto detailingu, automašīnai ir jābūt kārtīgi nomazgātai. Tas nozīmē, ka tev vajadzētu parūpēties par to, lai uz auto nav putekļu, darvas un kukaiņu paliekas. Pēc tam, kad esi to attīrījis, ir jāveic attaukošana un pēc tam priekšmazgāšana.

Šie visi procesi palīdzēs auto pulēšanai un efektu padarīs veiksmīgāku.

Vai pēc pulēšanas ir jādara vēl kaut kas?

Lai uzturētu savu auto kārtībā, ar pulēšanu vien nepietiks. Ja veiksi auto pulēšanu un tad dosies savās ikdienas giatās, tad tās krāsa būs neaizsargāta. Pulēšana parasti ir sagatavošanās posms pirms vaska uzklāšanas.

Kāda ir atšķirība starp vasku un pulēšanas līdzekli?

Tā kā pulēšanas līdzeklis parasti ir abrazīvs, to nevajadzētu lietot biežāk par dažām reizēm gadā. Tas palīdz novērst nepilnības, vienlaikus uzlabojot krāsas dzidrumu un spīdumu. Vasks savukāt rada aizsardzības slāni, kas palīdz saglabāt šo spīdumu, neļaujot UV un dabīgajiem piesārņotājiem sabojāt caurspīdīgo pārklājumu.

Cik ilgi saglabājas pulēšanas rezultāti?

Tas ir atkarīgs no dažādiem faktoriem, tostarp izmantotā aizsaglīdzekļa. Karnaubas vasks parasti notur efektu divus līdz trīs mēnešus. Videi un citiem aspektiem, protams, ir liela nozīme, tāpēc šis laiks var arī būt lielāks vai mazāks. Ja izmanto keramikas hermētiķi, tad efekts parasti ir vēl ilgāks.

Vai auto pulēšanai ar roku un aparātu izmanto atšķirīgus līdzekļus?

Ir divi veidi, kā var veikt auto pulēšanu – manuāli vai mehāniski. Atbilstošo metodi parasti izvēlas atkarībā no automašīnas krāsas stāvokļa. Lielāko daļu no mūsdienās radītājiem līdzekļiem, kas paredzēti pulēšanai ar roku, var izmantot arī pulēšanai ar aparātu.

Tomēr tad, ja esi iegādājies līdzekli pulēšanai ar aparātu, visticamāk, nevarēsi to lietot, lai veiktu pulēšanu ar rokām. Kāpēc? Aparāta darbības rezultātā abrazīvie materiāli tiek sadalīti smalkākās daļiņās, savukārt ar rokām tas nav iespējams. Ja auto pulēšanu veiksi pie mums, Baltic Detailing, tad par šādiem jautājumiem tev nebūs lieki jāsatraucas.

Lai iegūtu labākos rezultātos, ieplāno tikšanos ar mums! BDauto.lv atradīsi mūsu atrašanās vietu un pakalpojuma cenu. Mūsu tehniķi ir apmācīti auto detailingā, tāpēc vari būt pārliecināts, ka tavas automašīnas pulēšana tiks veikta visaugstākajā iespējamajā kvalitātē.

Vai kāds jautājums palika vēl neatbildēts? Tad droši sazinies ar mums. Mūsu konsultants labprāt atbildēs uz visiem tev interesējošajiem jautājumiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.