Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Lietoto automašīnu rulete ir beigusies

Automašīnas vēstures datu portāls autoDNA ir sagatavojis plašu ziņojumu par lietotu automobiļu tirgus realitāti. Līdzās automobiļu pirkšanas un pārdošanas paradumiem, ziņojums iekļauj detalizētu informāciju arī par pašiem tirgus dalībniekiem un viņu taktiku.

Iepriekš autoDNA publiskoja informāciju par tā sauktajiem “citroniem” – sliktas kvalitātes lietotajām automašīnām, kā arī Nobela balvas laureāta Ekonomikas zinātnēs Džordža Artūra Akerlofa atklāto informācijas asimetriju.

Lietotu automašīnu tirgus pētījums

Pētījumā ir nosprausta skaidra robeža starp lietotu transportlīdzekļu profesionālo un godprātīgu pārdošanu un pelēko tirgu, kurā vidusmēra pārdevējam nevar uzticēties. Lai gan no pirmā acu skatiena šķiet, ka ziņojumā izvirzītie jautājumi ir ļoti specifiski automobiļu tirgum, faktiskajām mūsu apskatītajām parādībām ir universālās raksturs.

Lai arī pētījums ir veikts Eiropā, pētījumā iezīmējas globāla problēma, un sabiedrībai joprojām trūkst izpratnes par to. AutoDNA uzdevums ir palīdzēt veidot pozitīvas attiecības lietotu automobiļu tirgū. Pētījuma autori ir ņēmuši vērā dažādus tirgus sociālos aspektus un apkopojuši daudzu svarīgu dalībnieku atsauksmes.

Pētījumā atklājas, ka 70% pircēju ir piedzīvoši apzinātu manipulāciju no lietotu auto pārdevēju puses. Labākajā gadījumā pircēji ir uzzinājuši tikai daļu informācijas par viņu interesējošo automašīnu; sliktākajos gadījumos viņiem atklāti meloja.

“No visiem aptaujātajiem 12% autovadītāju saskārās ar sludinājumā norādītu nepareizu vai pat viltotu VIN numuru. Vēl jo vairāk tas attiecas uz faktu, ka 18% no tiem, kas tiešsaistē meklēja transportlīdzekli, bija grūti iegūt VIN numuru no pārdevēja puses, kurš nepārprotami mēģināja slēpt transportlīdzekļa vēsturi no pircējiem,” stāsta Marius Savula (Mariusz Sawuła) autoDNA izpilddirektors.

Lietotu automašīnu tirgus problēmas

Daudzi no jums sev uzdod jautājumu – cik ilgi mēs būsim spiesti saskarties ar šādām problēmām? Izrādās, ka risinājums ir vienkārša 17 ciparu atslēga: katram transportlīdzeklim pasaulē piešķirtais VIN numurs. VIN ir unikāla burtu un ciparu kombinācija katram transportlīdzeklim; tas ir kā cilvēka DNS. Vienīgi tad, ja automašīnas pirkšanas – pārdošanas līgumā iekļauj informāciju ko sniedz VIN pārbaude, tikai tad to var uzskatīt par pilnībā caurspīdīgu un godīgu darījumu.

Rezultāti, kurus palīdzēja apkopot uzņēmums SW Research, skaidri parāda, ka mūsu sabiedrībai joprojām trūkst izpratnes par VIN numuriem un to nozīmi. Pircējiem, kuri nezina savas tiesības, ir grūti pieprasīt šādu informāciju no katra pārdevēja. Tāpēc autoDNA nolēma sagatavot ziņojumu, kas sniedz detalizētu ieskatu problēmā un piedāvā arī risinājumus.

Kā uzlabot lietotu automašīnu tirgu?

autoDNA komanda tic, ka šis ziņojums palīdzēs gan pircējiem, gan pārdevējiem strādāt efektīvi un pārredzami. Šī ir autoDNA zīmola misija. Tas ir pierādījies dažādās aptaujās un sarunās ar klientiem – lietots auto apvienojumā ar autoDNA vēstures atskaiti ir objektīvs un drošs rādītājs, ka automašīnai netiek slēpti defekti.

AutoDNA pakalpojumus izmanto gan auto dīleri, gan arī lietotu automašīnu pārdevēji, kuri vēlas tirgū ieviest patīkamas izmaiņas un pircējos tas rada drošības sajūtu. Ja auto pārdevējam nav autoDNA atskaite, tad pieprasiet to! Tas ir pārdevēja labākajās interesēs iespējami īsā laikā pārdot automašīnu un autoDNA vēstures atskaite būs laba drošības garantija abām darījumā iesaistītajām pusēm.

Bezmaksas informācija par automašīnu

Ikviens pircējs var bez maksas piekļūt dažādām transportlīdzekļu vēstures vietnēm, piemēram, CSDD vai LTAB. Ja jums ir izveidots profils attiecīgajās ārvalstu iestādēs, varat arī iegūt informāciju par transportlīdzekļiem no dažām Eiropas valstīm, piemēram, Vācijas, Francijas, Beļģijas, Nīderlandes un Zviedrijas, kā arī ASV un Kanādas.

Ja meklējat plašāku datu bāzi, bojājumu un remonta vēsturi, pieejamos transportlīdzekļu fotoattēlus un odometra rādījumus, laipni lūdzam apskatīt, kādus transportlīdzekļu vēstures ziņojumus jums esam sagatavojuši vietnē www.autoDNA.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.