Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pirkt vai nomāt auto ilgtermiņā – kas izdevīgāk?

Automašīna jau sen vairs nav luksusa prece ar ko doties retos izbraukumos vai lepoties draugu un kaimiņu priekšā. Vairumam latviešu auto ir primārā nepieciešamība, lai nokļūtu uz darbu, aizvestu bērnus uz skolu vai apmeklētu radus. Laika gaitā esam ieraduši auto pirkt, taču mūsdienās aizvien populārāka kļūst auto ilgtermiņa noma.

Galvenie iemesli, kādēļ aizvien vairāk Latvijas iedzīvotāju un uzņēmumu izvēlas ilgtermiņa auto nomu ir tās ērtums, vienkāršība un izmaksu prognozējamība. (Ilgtermiņa nomas piedāvājumi redzami šeit – https://mobire.lv/)

Tie, kas var atļauties pirkt jaunus auto, paļaujas uz auto dīlera un rūpnīcas garantijām. Diemžēl šādu cilvēku vai uzņēmumu skaits nav liels un vairums Latvijas iedzīvotāju pērk lietotus un mazlietotus auto.

Šādu transporta līdzekļu tehniskais stāvoklis var šķist teicams, bet patiesībā ir ļoti mānīgs. To iegāde ir kā loterijas spēlēšana – daļai paveicas, citiem ne tik ļoti. Jau pēc pāris nedēļām vai mēnešiem auto ekspluatācijas laikā var atklāties dažādas nebūšanas, kas rada papildus izmaksas un neērtības, bet varētu arī savādāk.

Auto nomas ilgtermiņā priekšrocības un trūkumi

Izvairīties no visām jau pieminētajām nepatikšanām var palīdzēt pilna servisa auto noma. Atšķirībā no auto iegādes, kur visa atbildība par tā tehnisko stāvokli pāriet uz auto īpašnieku, iznomājot transporta līdzekli, par to turpina rūpēties iznomātājs.

Praksē tas nozīmē, ka auto lietotājam vairs nav jāuztraucas par auto ekspluatācijas īpatnībām. Iznomātājs rūpējas par – transportlīdzekļa apkopi un remontu, riepu maiņu, tehniskajām apskatēm CSDD, kā arī nodrošina auto evakuāciju un rezerves auto 1 dienas laikā.

Jā, tieši pēdējais nosacījums ir visnoderīgākais. Tajās retajās situācijās, kad auto iziet no ierindas, tā vietā uzreiz tiek piešķirts cits transportlīdzeklis. Tas garantē drošību ikvienam, kam svarīgi savlaicīgi nokļūt no punkta A uz punktu B. Privātpersona vai uzņēmums – rezerves auto pienākas ikvienam.

Runājot par finansējumu jāpiemin, ka ilgtermiņa auto noma ir iespējama pat bez pirmās iemaksas. Iespējams, kādam tas liekas nieks, taču ir gana daudz uzņēmumi un privātpersonas, kurām katrs eiro ir svarīgs un naudas plūsma tiek optimizēta līdz maksimumam.

Viss, kas jādara auto turētājam ir savlaicīga ikmēneša maksājumu veikšana. Līgumu var slēgt uz laiku no viena līdz pieciem gadiem un vajadzības gadījumā auto var mēģināt arī atpirkt. Ikmēneša maksājums sākas no 273/EUR mēnesī un ir atkarīgs no nomnieka kredītreitinga, izvēlētā auto modeļa, nomas perioda un vēl citiem faktoriem. Ja vēlaties zināt vairāk, ielūkojieties Mobire mājaslapā (Mobire.lv).

Kādi ir trūkumi auto nomāšanai ilgtermiņā? Tie ir divi. Pirmkārt, jūs nevarat saukt auto par savu, jo tas pieder iznomātājam. (Vienlaikus ir iespējams nomas perioda beigās to izpirkt.)

Otrkārt, nomā netiek piedāvāti pavisam nolietoti un lēti auto, jo to ekspluatācija gluži vienkārši nav ekonomiski pamatota. Ja vēlaties nopirkt vecu auto un saviem spēkiem to atjaunot, ilgtermiņa auto nomāšana nebūs labākais variants.

Ja vēlaties iegūt lietošanā drošu un uzticamu auto, neraizēties par tā tehnisko stāvokli, ir vērts apsvērt auto nomas piedāvājumu. Uzņēmumiem, kas uzreiz iznomā vairākus auto ir iespējamas atlaides. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.