Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Populārākie apkures sistēmas veidi – Kā izvēlēties piemērotāko?

Kad pienācis laiks izvēlēties mājoklim piemērotāko apkures sistēmu, vērts padomāt par dažiem  svarīgiem aspektiem, jo apkures sistēmas uzstādīšana lielākoties ir ilgtermiņa risinājums. Kādi ir populārākie apkures sistēmas veidi? Kam pievērst uzmanību izvēloties? Par to vairāk raksta turpinājumā.

Katram apkures sistēmas risinājumam ir savas priekšrocības un trūkumi. Izvērtējot vairākus variantus, varēsiet pieņemt pārdomātu galalēmumu.

Malkas apkure

Malkas apkure ir viens no senākajamiem un labāk zināmajiem apkures veidiem, tomēr tas arī prasa rūpīgu uzraudzību – neatkarīgi no tā, vai mājoklī ir plīts pavards, malkas apkures katls vai siltummūris.

Mūsdienu mājokļos vairāk tiek izmantoti malkas apkures katli – tie ir salīdzinoši vienkārši uzstādāmi, arī malka neizmaksā ļoti daudz – īpaši, ja to ir iespējams sagādāt pašu spēkiem, nevis pirkt. Tomēr, ņemot vērā, ka šāda sistēma nav autonoma un arī malkas sagādāšana prasa zināmu laiku, jārēķinās, ka apkures sistēmas uzturēšana prasīs diezgan daudz laika un rūpju.

Elektrības apkure

Šī ir izmaksu ziņā dārgākā opcija, tādēļ lielākoties tiek izvēlēta mājokļos, kur apkure vajadzīga tikai īslaicīgi. Pie priekšrocībām var minēt salīdzinoši vienkāršo uzstādīšanu un izmantošanu.

Granulas

Viens no plašāk izmantotajiem variantiem šobrīd ir granulu apkures sistēma. Uzstādīšanas un uzturēšanas izmaksas ir vidējas, turklāt sistēma nodrošina zināmu autonomiju. Jārēķinās gan, ka apkures katla tvertnes kapacitāte ir ierobežota.

Siltumsūknis

Vēl viens mūsdienīgs variants ir siltumsūknis. Izvēlei vairāku veidu siltumsūkņi – gaiss – ūdens, zeme – ūdens, gaiss – gaiss. Būtiskākā priekšrocība – šāda apkures sistēma ir autonoma. Tas nozīmē, ka mājoklī būs vienmērīgs siltums, turklāt sistēmas darbības laiku un jaudu ir vienkārši regulēt. Galvenie trūkumi saistīti ar augstajām izmaksām – īpaši tad, ja gaisa temperatūra nokrītas zem – 15 grādiem. Šī iemesla dēļ šī apkures sistēma nereti tiek kombinēta ar citām, piemēram, granulu apkures katlu.

Ja meklējat labu apkures sistēmu, kas kalpos daudzus gadus, ieskatieties Videstehnika.lv. Šis būvmateriālu veikals piedāvā arī citus risinājumus – izvēlei arī dažādi siltināšanas materiāli mājokļa energoefektivitātes uzlabošanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.