Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Seši interesanti fakti par saderināšanās gredzeniem

Saderināšanās gredzena izvēle pilnīgi noteikti ir satraucošs un atbildīgs brīdis, kam seko emocionāli spēcīga notikumu attīstība, tāpēc arī gredzena izvēlei allaž ir liela nozīme – tas būs kā simbols attiecībai un vēlmei oficiāli noformēt attiecības. Esam apkopojuši sešus interesantus faktus no visas pasaules, kas, iespējams, ļaus uzzināt ko jaunu par šo simbolisko rotu un ar to saistītajām tradīcijām.

Saderināšanās gredzeni apliecina darījumu

Interesanti, ka vēsturiski saderināšanās gredzeni ne vienmēr bijis kā mīlestības simbols. Agrāk tas ticis izmantots kā apliecinājums par īpaši lielu un nozīmīgu darījumu, abu pušu atbildību par to.

Šeit labs raksts par to, kā atrast īsto saderināšanās gredzenu – https://rekurzeme.lv/ka-atrast-saderinasanas-gredzenu/.

Kāpēc saderināšanās gredzens tiek vilkts tieši uz kreisās rokas?

Daudzviet pasaulē saderināšanās gredzens tiek vilkts uz kreisās rokas zeltneša. Kur radusies šī tradīcija? Tā saistīta ar to, ka tādējādi gredzens atrodas it kā tuvāk sirdij, sirds pusē un apliecina jūtu nopietnību. Atsevišķās valstīs saderināšanās gredzens pat tiek uzskatīts par nozīmīgāku nekā laulību gredzens.

Gredzens ar apaļu dārgakmeni

Par visklasiskāko saderināšanās gredzenu tiek uzskatīts tāds, kuram ir apaļš dārgakmens. Kāpēc tieši apaļš? Kā zināms, aplis simbolizē mūžību, stabilitāti un ilgmūžību, tā tas ir iegājies jau kopš senās Ēģiptes laikiem.

Ne tikai  tradicionālie gredzeni

Pasaulē saderināšanās gredzeni nav vienīgais saderināšanās simbols, ir valstis, kurās sievietei pirms kāzām tiek dāvātas rokassprādzes vai kāju īkšķu gredzenus. Savukārt, piemēram, Rumānijā pāris savās sudraba kāzās viens otram dāvina sudraba gredzenus, tādējādi simbolizējot jau kopā pavadīto laiku.

Saderināšanās gredzenus ir iespējams atgriezt

Kas notiek, ja sieviete nepiekrīt vīrieša bildinājumam? Šī ir dāvana, kas var tikt atdota atpakaļ, ja saderināšanās tomēr kaut kādu iemeslu dēļ tiek atcelta. Tiesa, pastāv arī uzskats – ja saderināšanos atceļ vīrietis, viņam nav tiesību gredzenu saņemt atpakaļ.

Vīrietis sievietei

Lai gan mūsdienās kļūstam arvien mazāk aizspriedumaini, tāpēc par normālu tiek uzskatīta arī situācija, kad bildinājumu izsaka sieviete, tomēr nav pieņemami, ka tādā gadījumā sieviete pasniedz saderināšanās gredzenu vīrietim. Tiesa, dažās valstīs pastāv tradīcija, ka saderināšanās gredzenus viens otram dāvina abi saderinātie.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.