Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Uz ceļiem sniegs sāk pamazām nokust un vai tu zini, ko tas nozīmē?

Jā! Straujiem soļiem tuvojas vasaras sezona un ir īstais laiks meklēt jaunas riepas savam auto. 

Automašīna autovadītājam ir kā labākais draugs, tāpēc jāatceras par to parūpēties ik dienu. Viena no svarīgākajām sastāvdaļām, lai tiktu nodrošināta droša braukšana uz ceļa, ir kvalitatīvas auto riepas. Tādēļ ir savlaicīgi jāsāk domāt par to, kur un kad iegādāties jaunas vasaras riepas. SIA “Autoriepu nams” var būt Tavs labākais draugs šajā jautājumā. Pie mums Tu atradīsi kvalitāti un cenu garantiju, kā arī ļoti plašu riepu klāstu, lai Tev būtu iespēja izvēlēties sev piemērotāko modeli. Apskati sadaļas: vasaras riepas un diski, lai papildus drošībai uz ceļa Tu justos stilīgi un eleganti.

Vai Tev ir radies jautājums – kad jāmaina riepas?

Konkrētas atbildes nav. Apskatot arī informāciju, vasaras riepas CSDD sadaļā, nav sniegtas viennozīmīgas atbildes uz šo jautājuma, jo šobrīd riepu ražotāji ir izstrādājuši arī vissezonas riepas, ko var lietot visu gadu. Līdz ar to tā ir katra braucēja individuāla izvēle un atbildība. Galvenais ir regulāri pārbaudīt riepu protektoru dziļumu.

Runājot konkrēti par vasaras riepām, tās var lietot laika periodā no 1. marta līdz 1. decembrim. Vasaras riepas ir izstrādātas tā, lai nodrošinātu izcilu vadītspēju, augstu braukšanas komfortu un efektīvu bremzēšanu. Īpašā gumijas sastāva dēļ, šīs riepas ir paredzētas braukšanai, kad gaisa temperatūra ir augstāka par 7°C. Attiecīgi zem 7°C temparatūras, veiktspējas rādītāji vasaras riepām strauji pasliktinās!

Kad ziemas riepas uz vasaras riepām ir veiksmīgi nomainītas, rodas jautājums – kur nodot vecās riepas, lai tās nekrautos kaudzē un neaizņemtu nevajadzīgu vietu.

Variants izmest riepas miskastē nebūs variants, jo Latvijas likumdošanā šāda prakse ir aizliegta un  sodāma ar naudas sodu līdz 1000 eiro, tādēļ ka riepas tiek pieskaitītas pie kaitīgajiem atkritumiem un to sadalīšanās dabiskajā vidē var būt pat ilgāk nekā 100 gadi. Papildus tam, no riepām regulāri gaisā izdalās arī kaitīgās vielas.

Tomēr ir daži dabai draudzīgi varianti, kur bezmaksas nodot riepas. Nodot vecās riepas var vismaz trīs dažādos veidos:

Pirmais no tiem ir riepu nodošanas akcijas laikā. Latvijas zaļais fonds regulāri rīko akciju “Dod riepām otru dzīvi”, kuras laikā vecās riepas var nodot maiņas servisos un šķiroto atkritumu savākšanas laukumos, kas piedalās akcijā. Iespēja nodot riepas ir arī Lielās talkas dalībniekiem, tāpēc kopumā ar Latvijas zaļā fonda atbalstu auto vadītājiem ir veseli divi mēneši gadā, lai atrisinātu riepu utilizācijas jautājumu.

Otrais veids ir riepu nodošana tirdzniecības un montāžas centros. Auto servisi bieži vien nodrošina saviem klientiem šadu iespēju nodot vecās riepas cauru gadu, nevis tikai konkrētas akcijas periodā. Visvieglāk šādu informāciju ir atrast, apskatot auto servisa mājaslapu vai gluži vienkārši sazinoties ar konkrēto auto servisu pa tālruni.

Trešais veids kā atbrīvoties no vecajām riepām ir to nodošana atkritumu šķirošanas laukumā. Apskatot vietni Atkritumi.lv ir atrodama arī interaktīva karte, kas parāda atkritumu šķirošanas laukumus un pieņemšanas punktus visā Latvijas teritorijā.

Tomēr katram no autovadītājiem ir jāatceras būtisks fakts, ka vecās riepas var nodot tikai fiziska persona un to var darīt ierobežotā daudzumā. Katrs iedzīvotājs bezmaksas var nodot tikai vienu četru riepu komplektu gadā, bet katra nākamā riepa tiek pieņemta utilizācijai par papildu samaksu. Tam iemesls ir atkritumu apsaimniekošanas noteikumi, jo uzņēmumi nevar pieņemt vairāk riepas nekā  tās pārdod vai nomaina.

Nodod riepas laicīgi, nepalaid garām termiņus, lai ar laiku neieaugtu milzīgos riepu krājumos!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.