Latvijai 25.vieta Eiropas spēļu medaļu tabulā

Latvija Krakovā un Mazpolijā notikušās Eiropas spēles noslēgusi 25.vietā medaļu tabulā.

Svētdien Krakovā tika noslēgtas trešās Eiropas spēles un Latvijas delegācijas karognesējs noslēguma ceremonijā bija airēšanas slaloma speciālists Ritvars Celmiņš.

Latvijas delegācija izcīnīja zelta medaļas 3×3 basketbolā, kur par čempioniem tika kronēti Francis Lācis, Kristaps Gludītis, Zigmārs Raimo un Kārlis Apsītis, vieglatlētikā, kur ātrākā 5000 metru skrējienā bija Agate Caune, kā arī šķēpa mešanā, kur pie godalgas tika Līna Mūze.

Sudrabu izcīnīja Dainis Upelnieks stenda šaušanā un Edvards Gruzītis sporta kāpšanas sacensību boulderinga disciplīnā. Savukārt bronzu smaiļošanā 200 metru sprintā guva Roberts Akmens un taekvondo Jolanta Tarvida.

Medaļas izcīnīja 41 no 48 dalībniecēm.

Kopvērtējumā pārliecinoši uzvarēja Itālija ar 35 zelta, 26 sudraba un 39 bronzas medaļām, tiekot pie 100 godalgām. Otro vietu ieņēma Spānija ar 21 zelta, 17 sudraba un 19 bronzas medaļām. 21 zelta godalga bija arī Ukrainai, kas izcīnīja arī 12 sudraba un astoņas bronzas medaļas.

Lietuva ar divām zelta, divām sudraba un četrām bronzas medaļām bija 29.vietā, bet Igaunija ar divām zelta un vienu sudraba godalgu – 31.pozīcijā.

Eiropas trešajās spēlēs Latviju pārstāvēja 96 sportisti 17 sporta veidos.

Sacensības no 21.jūnija līdz 2.jūlijam notika Krakovā un citās Mazpolijas vojevodistes pilsētās.

Eiropas spēles notiek reizi četros gados. Pirmās spēles notika 2015.gadā Baku, bet otrās – 2019.gadā Minskā.