Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā patvērušies 400 Ukrainas kara bēgļi; aprīlī pašvaldība dažādos pabalstos izmaksājusi 113 527 eiro

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā Bauskas novadā ir patvērušies 400 Ukrainas kara bēgļi, portālu informēja Bauskas novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd Bauskas novada izglītības iestādēs mācības turpina 34 ukraiņu skolēni, bet pirmsskolas izglītības iestādes apmeklē 14 bērni no Ukrainas, liecina Bauskas novada izglītības nodaļas apkopotie dati. Dažādās Ukrainas skolās attālināti izglītojas 24 skolēni, kuru mājvieta šobrīd ir Bauskas novadā.

Lai pašvaldības varētu uzņemt vēl vairāk bēgļu, nepieciešami teju 20 miljoni eiro, šonedēļ paziņojusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstība ministrija (VARAM). Ministrija apkopojusi pašvaldību iesniegtos piedāvājumus par ēkām, kurās, veicot remontdarbus, varētu tikt izmitināti vēl 4800 bēgļu. Bauskas novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Jānis Kalinka norādīja, ja valsts piešķirtu atbalstu, Saulaines tehnikuma kopmītnēs un bijušā Vecumnieku cietuma ēkā kopā varētu ierīkot izmitināšanas vietas 150 cilvēkiem. Bauskas novada iedzīvotāji interesējās, kāpēc bēgļus neizmitina tukšajā Mežgaļu skolas ēkā vai Valles skolas kopmītnēs. J. Kalinka paskaidroja, ka ukraiņi pārsvarā meklē patvērumu pilsētā vai iespējami tuvu tai.

“Ir cilvēki, kas atsakās arī no piedāvātajām telpām Saulainē, bet Mežgaļu skola atrodas vēl tālāk no centra. Ja to izvēlas par mītnes vietu, tad iedzīvotājiem, kuriem nav sava auto, ir apgrūtināta dažādu pakalpojumu saņemšana un nokļūšana pat līdz veikalam. Mežgaļos varētu izmitināt bēgļus, ja būs lielāks ukraiņu pieplūdums, piemēram, no Mariupoles. Taču arī šajā objektā Mežgaļos nepieciešami finanšu ieguldījumi, jāsagādā gultas un cits nepieciešamais aprīkojums. Savukārt Valles skolas kopmītnēm ir sava specifika, tur telpas ir sagatavotas 27 cilvēku izmitināšanai ar nosacījumu, ja patvērumu  meklē, piemēram, grupa no bērnunama ar pavadoņiem,” situāciju izklāsta J. Kalinka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sniedzot palīdzību bēgļiem no Ukrainas, Bauskas novada pašvaldība dažādos pabalstos aprīlī izmaksājusi 113 527,96 eiro. 348 personām – kopā 38 108 eiro -izmaksāts garantētā minimālā ienākuma pabalsts, 287 Ukrainas civiliedzīvotāji saņēmuši pabalstu krīzes situācijā (kopā 67 569 eiro), desmit personām bijis nepieciešams pabalsts apģērba un mīkstā inventāra iegāde (šim mērķim piešķirti 3000 eiro), 11 personām bijis nepieciešams pabalsts nepavadīta bērna uzturam (izmaksāti 1774, 45 eiro), 11 cilvēkiem izmaksāta atlīdzība par ārkārtas aizbildņa pienākumu pildīšanu – kopā 3076, 51 eiro.

Teju 370 konsultācijas Bauskas novadā iebraukušajiem ukraiņiem laika periodā no 28. marta līdz 11. maijam sniegtas Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros (VPVKAC). Visvairāk – 244 konsultācijas- sniegtas Bauskas VPVKAC, Iecavas VPVKAC -100, Rundāles VPVKAC – 15, Vecumnieku VPVKAC -9.

Vaicājot, vai Ukrainas iedzīvotājiem ir nodrošināts patstāvīgs psihologa atbalsts, Bauskas novada sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska, paskaidroja, ka pieprasījums pēc šāda atbalsta nav bijis pārāk liels, taču jāņem vērā arī iestādes kapacitāte (2 psihologi uz visu novadu). Bauskas struktūrvienībā pastāvīgu psihologa atbalstu ukraiņiem nenodrošina, Iecavas struktūrvienībā psihologs individuāli strādājis ar diviem pieaugušajiem un vienu bērnu. Nepieciešamo psiholoģisko atbalstu bērni saņem arī no atbalsta personāla izglītības iestādēs.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (14)

 1. Nu tad beidzot pašvaldībām un valstij ir darbs – palīdzēt Ukraiņiem.
  Bijām visu izdarījuši, sakārtojuši, ka nebija vairs kam palīdzēt.

  15
  12
 2. Produktiem,degvielai un t.t.cenas kāp katru dienu!Algas ka ir ta ir.Kā zāli pļaut,naudas nau!Toties begļiem nauda atrodas!!Kadrez brauca h.bietes kaplēt,lai tagad zāli pļau.

  17
  19
 3. Pateicoties Ukrainai mums nebūs jādodas bēģļu gaitās. Un šīs materiālās neērtības ir mazākā maksas par mūsu neatkarības saglabāšanu. Cik daudz gan mūsu sabiedrībā ir deģenerātu.

  31
  7
 4. Kārtējo reizi baušķenieki komentāros demonstrē savu trulumu un šaurpierību. Pat vienkāršākos vārdus nespēj uzrakstīt bez kļūdām, bet naida runai arī tādi noder…

  15
  7
 5. Bet,šie cilvēki ir kara bēgļi,tas acīmredzot te vienam otram nav skaidrs,laikam neizprot kara jēdzienu.Nedod ,Dievs,mums kādam nonākt tādā situācijā! Kas mums nav maizes,nav produktu veikalos,nav darba- mums viss tas ir,tikai nevajag atkal čīkstēt.

  15
  6
 6. nevis nau bet NAV analfabét, záli pļau?Vai PĻAUJ? Tu pats deri tikai biešu kaplēšanai kolhozā Ceraukste 🙂

  7
  5
 7. Krieviem ir visatļautība Latvijā, krievam liekas ka šamējais ir kungs un karalis, lai uz kuru valsti aizbrauktu, bet tā nav.Krievam uzkundzēties ir dabā, reti riebīga iezīme un tas ir fakts. Krievs iet lepns, jo liekas ka ir padomju atbrīvotājs, bet kāda tā armija bija mēs redzam pēc tā kas notiek vēl šodien Ukrainā. Kauns šai okupantu, demolētāju,zagļu un slepkavotāju armijai. Un tie kas to atbalsta, tiem nav vietas Latvijas sabiedrībā, tie var braukt uz Krieviju.Viņi ir jāizraida no Latvijas Republikas.

  8
  5
 8. Ļeņina darbus vajag pārzināt.Ļeņins ir skaidri definējis tādu sugu – lielkrievu šovinisti, kuri pašlaik piesedzas ar saukli ” bej fašistov” un kā redzējām nesen , labprāt realizētu arī saukli ” bei gansov”, tādā veidā taisa russij mir, zinātniski izsakoties atjauno Krievijas impēriju. Ukraiņi traucē realizēt to otro saukli.

  7
  4
 9. Ļoti jācer, ka shēmas un rebes uz šo naudu netiek taisītas. Ukrainā ar marodieriem skarbi izdarās. Vai mums ir savi marodieri? Cerams nebūs jāpārņem ukraiņu pieredze.

  2
  4
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.