Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aicina pieteikt dalību konkursā „Iedzīvotāji veido savu”

Bauskas novada dome aicina pašvaldības iedzīvotājus līdz šī gada 3. aprīlim iesniegt projektu pieteikumus tradicionālajam projektu konkursam „Iedzīvotāji veido savu vidi”, saņemot līdz 1000 eiro lielu pašvaldības budžeta finansējumu savām idejām, portālu informēja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Andra Matuļenko.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Vecumnieku evaņģēliski luteriskā draudze projekta ietvaros nobruģēja celiņu no Vecumnieku baznīcas galvenajiem vārtiem līdz kapu vārtiem baznīcas otrā pusē, tādējādi atvieglojot pārvietošanos, jo sevišķi, sliktos laikapstākļos, kad snieg sniegs vai līst lietus, un uz takas veidojas dubļi. Foto: Alīna Žukauska

Viņa norādīja, ka šī konkursa mērķis ir veicināt iedzīvotāju iniciatīvu, uzlabojot savas dzīves un apkārtējās vides kvalitāti Bauskas novada administratīvajā teritorijā, attīstot sadarbību starp vietējo sabiedrību, pašvaldību un uzņēmējiem.

Projekta konkursa ietvaros paredzēts atbalstīt publiski pieejamu teritoriju labiekārtošanu, pilnveidošanu un uzlabošanu, veicinot drošas un sakārtotas vides veidošanos vietvaras teritorijā.

Pašvaldība var līdzfinansēt projektu 100% apmērā, bet ne vairāk kā 1000 eiro, ja tas tiek īstenots uz pašvaldības vai valsts īpašuma. Savukārt 85% apmērā līdzfinansējumu piešķir, ja iecere tiek īstenota citos īpašumos (saskaņojot ar īpašnieku), ar nosacījumu, ka tie ir publiski brīvi pieejami.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A. Matuļenko skaidro, ka kopējais projekta finansējums nav ierobežots, ja projekta īstenotājs izmaksas kā līdzfinansējumu sedz no saviem līdzekļiem. Viens no finansējuma piešķiršanas galvenajiem nosacījumiem ir projekta īstenošana Bauskas novada administratīvajā teritorijā un ieguvēji no projekta īstenošanas ir Bauskas novada iedzīvotāji.

Pašvaldībā akcentēja, ka „Darīsim paši” veida projekti pēdējos gados ir populāri, jo ir kā stimuls iedzīvotājiem pašiem īstenot nelielus dzīvesvides infrastruktūras uzlabošanas projektus. Piemēram, vienota stila pastkastīšu izveidošana, jaunu vides objektu iekārtošana, jaunu apstādījumu izveide, teritorijas labiekārtošana un citas idejas, kas ar pašvaldības daļēju finansējumu un pašu iedzīvotāju
ieguldīto darbu var tikt īstenotas.

Ar domes priekšsēdētāja rīkojumu  tiks izveidotas četras konkursa komisijas – katrā apvienības pārvaldē sava,  kas izvērtēs iesniegtos projektu pieteikumus, vai tie atbilst konkursa mērķim. Konkursa komisija lēmuma pieņemšanai var apmeklēt potenciālo projekta īstenošanas vietu vai piesaistīt ekspertus. Atbalstīti tiks projekti, kuri atbildīs administratīvajiem kritērijiem un vērtējumā saņems vismaz 9 punktus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektu konkursa pieteikumus  līdz 2022. gada 3. aprīlim ar norādi „Iedzīvotāji veido savu vidi” var iesniegt Bauskas novada Valsts un  pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros vai ar elektronisko parakstu nosūtīt uz e-pasta  adresi: pasts@bauska.lv. Projekta īstenošana plānojama līdz septembra beigām.

Konkursa nolikums, projekta pieteikuma forma un vērtēšanas kritēriji pieejami pašvaldības tīmekļvietnē www.bauska.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Interesanti … sākumā.bija līdz 1.martam, ka rakstīts nolikumā ,mēnesi pec noliluma izziņošanas.
    Kas notika, kas mainījās, vai nolikums ?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.