Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vecumniekos rīko domnīcu par sociālo darbu kopienā Bauskas novadā

Sestdien, 14. oktobrī, daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra “Sarkanā skola” telpās Vecumniekos notiks domnīca “Vēlās brokastis ar savējiem. Kā kopā paveikt vairāk”. Tajās plānots diskutēt par sociālo problēmu prevenciju kopienas līmenī, iedzīvotāju pašorganizāciju, sniedzot atbalstu grūtībās nonākušiem un sociāli mazaizsargātiem sabiedrības locekļiem, kā arī kopienas iekšējos resursu apzināšanu un stiprināšanu, portālu informēja Labklājības ministrijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz domnīcu aicināti nevalstisko organizāciju pārstāvji, Bauskas novada domes deputāti, sociālā dienesta darbinieki, Labklājības ministrijas pārstāvji, kā arī vietējie iedzīvotāji. Pasākuma dalībniekiem ne vien būs iespēja atskatīties uz pirmajiem sociālā darba kopienā rezultātiem Bauskas novadā, bet arī kopīgi diskutēt, kā panākt aktīvāku vietējo iedzīvotāju iesaisti un šī sociālā darba veida attīstību novadā. Domnīcu vadīs kopienu veidotāja, metodikas “Sociālais darbs kopienā” mācību vadītāja un mentore Inese Šubēvica.

Klātesošajiem dalībniekiem sociālā pakalpojumu centra telpās būs iespēja apskatīt Dienas centra bērnu un jauniešu radošo darbu izstādi.

Domnīca “Vēlās brokastis ar savējiem” notiek Labklājības ministrijas organizētās kampaņas “Savējais savējiem!” ietvaros, kas šī gada rudenī notiek visā Latvijā. Kampaņa tiek rīkota, noslēdzoties LM īstenotajam pilotprojektam “Sociālais darbs kopienā”, kura mērķis ir sociālo problēmu risināšana un to preventīva novēršana kopienas līmenī, aizsniedzot neaizsargātākās iedzīvotāju grupas, aktivizējot kopienu iekšējos resursus un veicinot sadarbību starp iedzīvotājiem un pašvaldības vadību. 

Labklājības ministrijas projekta “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” ietvaros 2022.-2023.gadā deviņus mēnešus tiek īstenots pilotprojekts, pārbaudot sociālā darba metodiku “Sociālais darbs kopienā” septiņās pašvaldībās – Cēsu novada pašvaldībā, Tukuma novada pašvaldībā, Bauskas novada pašvaldībā, Rēzeknes novada pašvaldībā, Ādažu novada pašvaldībā, Daugavpils valstspilsētas pašvaldībā un Rīgas valstspilsētas pašvaldībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.