Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aizkavējas disku golfa laukuma ierīkošana Ziedoņos

Šomēnes Bauskas novada Rundāles pagasta Ziedoņos bija jābūt gatavam disku golfa laukumam. Tomēr tas vēl interesentiem nav pieejams.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldība 14. novembrī  noslēgusi vienošanos par grozījumiem līgumā ar SIA “Baltic Disc Golf” par  disku golfa laukuma izveidi Rundāles pagasta Bornsmindes parkā, liecina informācija Elektroniskajā iepirkumu sistēmā.

Vienošanās paredz, ka būvdarbu izpildes termiņš pagarināts līdz šī gada 23. decembrim. SIA “Baltic Disc Golf” valdes priekšsēdētājs Elviss Brauns portālam atklāja, ka disku golfa parks Ziedoņos bija jāierīko līdz 12.novembrim, bet darbi nesekmējās, kā bija plānoti. Proti, no ražotāja saņemts ziņojums, ka nebūs iespējams savlaicīgi veikt pasūtījuma piegādi, tālab uzņēmums vērsies pie pašvaldības ar vēstuli, kurā pamato apstākļus un lūdz atļauju darbus veikt ilgākā laika posmā.

“Vienojāmies par pagarinājumu, pamatojoties uz esošā līguma nosacījumu, ja ir kādi ārēji apstākļi, kas to ietekmē, tad iespējamas atkāpes un kavējuma nauda netiek aprēķināta. Disku golfa grozus neražo Latvijā, bet tos iepērkam no Somijas ražotāja, kur acīmredzot kaut kādu iemeslu dēļ ir aizkavējies ražošanas process. Pagājušajā piektdienā saņēmām apstiprinājuma vēstuli, ka tuvākajā laikā piegāde notiks. Tagad paredzējām lielāku laika rezervi, lai nepieļautu, ka atkārtojas līdzīga situācija. Prognozēju, ka visu izdarīsim krietni ātrāk, jo atlicis tikai grozus uzstādīt, bet pārējais viss ir paveikts,” stāsta E. Brauns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Disku golfa laukumus pašvaldības izvēlas ierīkot daudzviet pasaulē, atklāj E.Brauns. Salīdzinoši zemas izmaksas, bet rezultātā tiek uzlabotas sabiedrības iespējas brīvā laika pavadīšanai. Foto: www.bauskasdzive.lv

Viņš atklāja, ka laukuma iekārtošanas darbi sākušies jau oktobra sākumā, kad aktīvi veidoti metienu koridori, ar tehnikas palīdzību atmežota teritorija, izvietotas izmetienu platformas, tapuši karšu dizaini. “Ziemīgie laikapstākļi neuztrauc, jo groziem bedres ir saraktas, atliek tos nostiprināt,” teic E. Brauns, papildinot, ka paredzēts uzstādīt 18 profesionālos disku golfa grozus.

Vaicājot, vai Bornsmindes parks ir piemērota vieta disku golfam, E. Brauns akcentē, ka viss atkarīgs no labiekārtošanas. “Kaut kur vairāk darbs jāpieliek, kaut kur mazāk, bet kopumā jebkurā teritorijā to var izvietot,” tā E. Brauns.

Viņš atzīmēja, ka disku golfā sezonalitāte ir mazāk spēlējošs faktors. Pieredze rādot, ka visizteiktākais pieprasījums veidojas pavasarī, kad pagriež pulksteni stundu uz priekšu un daudzi grib kaut ko pasākt, bet gluži ar vasaras sporta veidiem nevar nodarboties, tāpēc disku golfs ir laba alternatīva, lai izkustētos brīvā dabā. Savukārt vasaras sezonā, kad ir stipri vairāk dažādi notikumi, festivāli, koncerti, daudzas citas iespējas aktīvai brīvā laika pavadīšanai, sarūk interese par disku golfu, bet rudenī tā atkal atdzīvojas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Daļa Bornsmindes parka attīrīta no krūmiem un aizauguma. Foto: www.bauskasdzive.lv

E. Brauns pastāsta, ka šobrīd Latvijā ir vairāk kā 40 disku golfa laukumi. To popularitāte mūsu valstī nenoliedzami pieaug.  Disku golfs popularitātes zenītā bijis pandēmijas laikā, kad visi citi sporta veidi cieta no tā, ka bija liegts pulcēties telpās, aktivitātes ļāva nodrošināt ārā, bet tikai individuāli vai vienas mājsaimniecības ietvaros, tālab disku golfā bija ļoti liels pieplūdums.

“Katru gadu Latvijā aptuveni desmit laukumi nāk klāt. Veicot aptaujas un izzinot, kā cilvēki uzsākuši spēlēt disku golfu, deviņdesmit procentos gadījumu atbilde ir tāda, ka draugs paaicināja pamēģināt. Tiesa gan vīrieši vairāk ir iecienījuši pa krūmiņiem līst, mežiem staigāt un sacensties. Dāmas ir vien ap desmit procentu, pārsvarā spēlē tāpēc, ka ar to nodarbojas vīrs vai draugs un tā var pavadīt laiku ar ģimeni.  Septiņdesmit procenti diska golfa spēlētāju ir vecumā no 20 līdz 50 gadiem, tie, kas vecāki vai jaunāki aizņem mazāko daļiņu,” statistiku ilustrē E. Brauns. Viņš ievērojis, ka disku golfu spēlē tie jaunieši, kuri sportā nav fiziski spēcīgākie vai izturīgākie, kas jūtas neērti sportojot, bet tādā disku golfā iegūst pārliecību, jo te svarīga arī psiholoģiskā noturība un koncentrēšanās.  

Paredzēts, ka disku golfa laukumu Bornsmindes parkā apsaimniekos Rundāles apvienības pārvalde. E. Brauns atzina, ka lūkojoties uz līdzšinējo pieredzi, par iespējamu laukuma demolēšanu nebūtu jāsatraucas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tas ir līdzīgi kā ar bērnu rotaļu laukumiem, āra trenažieriem, ielu apgaismojuma stabiem, ceļa zīmēm. Pa reizei kaut kādi gadījumi ir, piemēram, 13 gadu laikā, kad disku golfs Latvijā ir pieejams, vienu reizi Mežaparkā grozs sazīmēts, bet Tukumā bija sarosījusies opozīcija pret disku golfa ieviešanu un tur izmetienu laukumiem paklāji aizvilkti prom. Taču kopumā šo gadījumu skaits ir ļoti, ļoti minimāls. Aprīkojums ir pietiekami kvalitatīvi uzstādīts, bet tie, kuri gribēs, vienmēr dabūs kaut ko gatavu. Novērošanas kameras ir likuši privātie disku golfa parki, kuriem ir svarīgi, lai cilvēki atnāk un samaksā par laukumu tur ierīkotajās krājkasītēs, jo šobrīd popularitāte nav tik liela, lai uz vietas nodrošinātu kādu darbinieku. To var atļauties vienīgi Mežaparks, jo tur ir liela apmeklētība,” teic E. Brauns.

Oficiālā atklāšana Rundāles puses disku golfa laukumam nav paredzēta. “Kāds no kolēģiem ieminējās, kā tas būs, ka uztaisīsim laukumu uz ziemu, un tā tur tas stāvēs. Es uzskatīju, ka vajag to ierīkot, lai cilvēki zina, ka laukums tur ir. Diskgolferi aizbrauks un noteikti pamēģinās, jo visi vienmēr gaida jaunas trases un izaicinājumus. Visticamāk kāds pasākums jāorganizē pavasarī. Par lielu turnīru es šaubos, jo tas var nobiedēt jaunos spēlētājus. Ideālais variants meistarklase, kur visiem interesentiem parādīs, iemācīs, lai veidojas jaunie censoņi un tad var pieticīgu turnīriņu sarīkot,” paziņo E. Brauns.

Lai gan aktīvā sezona beidzas oktobrī, ne visi pārtrauc spēlēt disku golfu gada aukstākajos mēnešos. Var spēlēt arī ziemā. Kad vairs nav tas vecums, lai brauktu no kalniņa ar ragaviņām un gribas kādu alternatīvu. Foto:lsm.lv

Interesanti, ka disku golfs kļuvis īpaši populārs ziemeļu valstīs, kur ir izteiktas ziemas. Visvairāk laukumu uz vienu iedzīvotāju ir Islandē, Somijā un Igaunijā, bet Latvija un Lietuva tālu neatpaliek.

Jau vēstīts, ka Bauskas novada pašvaldības rīkotajā iepirkumu konkursā par disku golfa laukuma izveidi Bornsmindes parkā piedalījās trīs pretendenti – SIA “Baltic Disc Golf” bija apņēmusies darbus paveikt par 23 461,9 eiro (ar PVN). Uzņēmuma “KBT Stende” darbu tāme bija tikai nedaudz lielāka – 24 642,3 eiro (ar PVN), bet visdārgākais piedāvājums bija “JKRK Sport” – 29 530,05 eiro (ar PVN). Bauskas novada pašvaldībā par saimnieciski izdevīgāko atzina SIA “Baltic Disc Golf” piedāvājumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Oo! Nemaz nezināju, ka mums top disku golfa laukums! Biju vienreiz pamēģināt Vilcē un bija diezgan interesanti. Būs jābrauc biežāk, kad būs tepat Ziedoņos.

  2. Pat vairāki – sadarbības projekti par miljoniem ar visādām šaubīgām firmām.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.