Aizvadīts pirmais Latvijas čempionāta posms ātrumlaivām; startē Bauskas novada vienība

Alūksnē aizvadīts ne tikai pirmais šī gada Latvijas čempionāta posms ātrumlaivām, bet arī Eiropas čempionāts GT15 laivu klasē un virkne citu starptautisku sacensību. Bauskas novada komandai «Mēmeles sports» gan šoreiz zelta medaļu iztrūka, un kopvērtējumā trešā vieta.

Lai arī šoreiz sacensības zināmā mērā pazuda Latvijas vispārējo Dziesmu un deju svētku ēnā, tomēr divas dienas – 8. un 9. jūlijs – Alūksnē izvērtās interesantas. Visvairāk dalībnieku bija uz Eiropas čempionātu GT15 laivu klasē – kopā ieradās 19 braucēji.

Bauskas novada komandu «Mēmeles sports» GT15 sacensībās pārstāvēja Ardis Slakteris un Ralfs Zaharčenoks. Pirmajā braucienā 8. jūlijā labākais no latviešiem bija Reinis Stūris – trešajā vietā. R. Zaharčenoks – sestais, A. Slakteris – devītais. Otrajā braucienā mūsējiem jau veicās labāk – R. Stūris palika trešais, bet R. Zaharčenoks – ceturtais, un A. Slakteris – astotais. Jāatzīmē, ka konkurence trasē bija ļoti sīva – sportisti burtiski finišēja viens otram astē, pat līderus šķīra dažas sekundes.

Jāatzīmē, ka līderu trijnieks palika nemainīgs arī trešajā braucienā svētdien, 9. jūlijā. Pirmais bija igaunis Pauls Ričards Laurs, otrais vēl viens igaunis – Hendriks Arula, trešais – R. Stūris – visi jāatzīmē par ļoti stabilu sniegumu. Atkal ceturtais bija R. Zaharčenoks, bet A. Slakterim neveiksme – 17. vieta. Pēdējā braucienā abi līderi nestartēja – šoreiz uzvarēja R. Stūris, reizē nodrošinot trešo vietu kopvērtējumā, bet R. Zaharčenokam piektā vieta, un A. Slakteris – astotais. Kopvērtējumā R. Zaharčenokam sestā vieta, un A. Slakterim – desmitā.

Sacensībās Alūksnē varēja vērot arī vēl jaunāku iesācēju sacensības GT10 laivu klasē. Šādas laivu klases Latvijas čempionātā nav, un piedalījās pārsvarā sportisti no Somijas un pa vienam dalībniekam no Igaunijas un Lietuvas. Atšķirībā no GT15 viņi veica nevis piecus, bet gan divus apļus. Tomēr sacensības bija diezgan interesantas, un dalībnieki finišēja arī samērā blīvi – pusminūtes robežās.

Starts JT250 ātrumlaivām. Ar 55. numuru brauc Rinalds Latūns. Foto – L. Lakoviča-Lakovica

Latvijas čempionātā vēl aizvien notiek sacensības ar JT250 klases ātrumlaivām jauniešiem. Komandas «Mēmeles sports» sastāvā debitēja Rinalds Latūns. Visos braucienos viņš finišēja netālu aiz līdera Otto Varkaļa, pārliecinoši izcīnot otro vietu.

Spēcīgākajā F2 laivu klasē pirmajā dienā abus braucienus uzvarēja Uvis Slakteris, pavisam nedaudz katru reizi apsteidzot igauni Stefanu Arandu. Diemžēl otrās dienas trešajā braucienā viņam nācās izstāties pēc otrā apļa, un rezultātā kopvērtējumā otrā vieta.

Uvis Slakteris abas reizes uzvarēja pirmās dienas braucienos, bet izstāšanās otrajā dienā «atmeta» viņu uz otro vietu. Foto – L. Lakoviča-Lakovica

Septiņi braucēji piedalījās F4 laivu klases sacensībās – trīs latvieši, trīs somi un viens ungāru sportists. Jau pirmajā braucienā līderos izvirzījās soms Tino Lehto, savukārt otrais bija Nils Slakteris no Bauskas novada. Otrajā braucienā uzvarēja cits soms – Noels Vantinnens, bet N. Slakteris atkal bija otrais. Svētdienas izšķirošajā braucienā tomēr atkal uzvarēja T. Lehto, un N. Slakteris bija otrais, šādi nodrošinot sudraba godalgu, kas kopumā komandai sanāca jau trešā.

Savukārt Latvijas čempionāta kopvērtējumā komandai «Mēmeles sports» šajās sacensībās trešā vieta.