Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aktīva, sportiska un pārsteigt spējīga klase

Bauskas 2. vidusskolas 9.c klases vienpadsmit jaunieši domā turpināt mācības savā skolā

Vidusskolas 9.c klasē mācās 22 skolēni, 14 meitenes un astoņi puiši. Sākumskolas klasēs audzinātāja bija Dzintra Pavāre. Pašlaik audzinātāja ir fizikas, ģeogrāfijas un bioloģijas skolotāja Daiga Eglīte, ar ko jaunieši ir kopā piekto gadu.

Deviņi audzēkņi ir kopā no 1. klases, savukārt divi kolektīvam pievienojušies tikai šajā mācību gadā un labi iejutušies. Savu skolotāju jaunieši raksturo īsi: «Ideāla.» Pēc tam noskaidrojam, ka ikdienā tas izpaudies pedagoģes izpalīdzībā, atsaucībā. «Skolotāja ir skaista, mums kā mamma,» stāsta devītie.

Savstarpēja sapratne
Paši sevi jaunieši dēvē par paklausīgiem, tikai uguntiņas vairāku audzēkņu acīs liek mazliet apšaubīt teikto un vērsties pie audzinātājas. Viņa komentē: «Tiekamies katru dienu. Kā jau dzīvē, gadās visādi, bet tas uzreiz tiek izrunāts. Mani audzēkņi ir saprotoši, aktīvi, radoši, ar tieksmi pārsteigt. Viņi mani lutinājuši gan jubilejās, klase bija pilna ar baloniem, gan Skolotāju dienā.»

Kopā būšanas laikā bijuši gan dažādi izbraucieni, piemēram, uz Siguldu, pērn disku golfs spēlēts Cēsīs, 5. klasē bijuši ekskursijā «Ādažu čipsu» ražotnē. Braucieni esot izraudzīti tā, lai būtu pieejamas dažādas aktivitātes, kā arī obligāti jāiegriežas «Hesburger», ar smaidu atzīst skolotāja. Izbaudījuši arī skolā organizētās ballītes, meklējuši skolas vēsturiskās vietas. Piedalījušies dažādos konkursos, olimpiādēs. Piedaloties biznesa, ekonomikas konkursā kopā ar skolotāju Sanitu Brūderi, pie skolas klase iestādīja sarkano ozolu, kas daudzus gadsimtus šalks Bauskā. Patrīcija novada angļu valodas olimpiādē saņēmusi atzinību, novada ķīmijas olimpiādē ieguvusi otro vietu, savukārt latviešu valodā – trešo vietu.

Motivējoša vide
«Skolas vide audzēkņus motivē izaugsmei. Tā vizuāli un materiāli ir attīstījusies, pedagogu idejas tiek ņemtas vērā, direktore neļauj «iesūnot». Mums ir moderni aprīkoti kabineti, gribam būt labākie,» pauž skolotāja. Pašlaik skolā ir arī ideāls sporta laukums, tādējādi rodas interese par fiziskajām aktivitātēm. Klases sportiskie puiši Kristers, Henrijs un Jānis aizraujas ar futbolu un florbolu. Vladislavam tuvs ir kultūrisms, jaunietis darbojas svaru zālē. Beāte pirmo gadu ir volejbola komandā, piedalās gan skolas, gan valsts mēroga sacensībās. Klasē ir arī jaunsargi Aleksandra, Samanta Ļadova, Samanta Ruhocka un Gabriels. Ar brīvo cīņu nodarbojas Emīlija. Tautas dejas tuvas ir Anitai, Kitijai, Kristiānai un Ievai. Klasē ir arī ziemas peldētāja Linda.

Skolēni un pedagogi mācību iestādē jūtas sadzirdēti, jo katru gadu tiekot rīkota aptauja par to, kā skolu veidot, attīstīt labāku, jaunieši atbild uz pieciem jautājumiem, svarīgākais, ka viedokļi tiek ņemti vērā. «Skola virza uz attīstību, tiek domāts par skolēnu drošību un labsajūtu, kā arī darbinieku nodrošinājumu. Ir iespēja saskatīt talantus un katram attīstīt sevi,» uzsver pedagoģe.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.