Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Apelācijas instance septembra sākumā vērtēs liegumu Bauskas novadā ierīkot šautuvi

Administratīvā apgabaltiesa 7.septembrī izskatīs sūdzību par Administratīvās rajona tiesas Jelgavā spriedumu, ar kuru noraidīts Tatjanas Ņeploho pieteikums par atļauju ierīkot šautuvi nekustamajā īpašumā “Sildedži” un “Prelūdes” Bauskas novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
No 2020. 18. maija līdz 18. jūnijam norisinājās publiskā apspriešana par trešās kategorijas atklātās šautuves darbības izvērtēšanu. Iecerētā šautuve atrastos nekustamajos īpašumos «Sildedži» un «Prelūdes» Iecavas pagastā. Izraudzītajai vietai ir ērta piekļuve no A7 maģistrāles un Rīgas lidostas (caur Plakanciemu un Jaunmārupi). Foto: iecava.lv

Iepriekš, ņemot vērā būvvaldes un ministriju atzinumus, toreizējā Iecavas novada dome lēma neļaut veidot atklātā tipa šautuvi īpašumos “Sildedži” un “Prelūdes”.

Ņemot vērā sporta šautuves darbības rezultātā sagaidāmo troksni un tā ietekmi uz apkārtējo lauku viensētu iedzīvotājiem, Bauskas novada būvvalde, lai pieņemtu lēmumu par būvniecības ieceres akceptēšanu, izsludināja publisko apspriešanu. Šajā laikā savu viedokli par būvniecības ieceri anketās izteica 458 respondenti, tai skaitā 98 ārpus Iecavas novada dzīvojoši.

Ieceri atbalstīja 104, tai skaitā 74 ārpus novada dzīvojoši, daļēji atbalstīja viens, neatbalstīja 353 iedzīvotāji, tai skaitā 24 ārpus novada dzīvojoši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldībā skaidro, ka arī Veselības inspekcijas ieskatā, realizējot ieceri, netiktu ievērotas normatīvo aktu prasības attiecībā uz sabiedrībai drošu un veselīgu dzīves vidi. Savukārt Valsts vides dienests (VVD) pašvaldības rīcībā nodeva apjomīgu dokumentu paketi, no kuras izrietēja, ka pieteicēja un viņas pārstāvji ir maldinājuši gan VVD, gan būvvaldi, gan pašvaldību attiecībā uz objekta pielietojumu.

Būvniecības ieceri neatbalstīja arī Aizsardzības ministrija un Valsts drošības dienests.

Ņeploho Iecavas novada domes lēmumu apstrīdēja tiesā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka trešās kategorijas atklāto šautuvi bija plānots izvietot 12,8 hektāru teritorijā. Katru šaušanas sektoru bīstamo zonu bija plānots sānos ierobežot ar trīs metrus augstiem necauršaujamiem aizsargvaļņiem un piecus metrus augstu aizsargvalni katra šaušanas sektora galā, kas kalpos par šāviņa uztvērējvalni. Aizsargvaļņi kalpo arī trokšņa slāpēšanai.

Šautuvi bija plānots izvietot tā, lai maksimāli izmantotu brīvo zemi un saglabātu mežus, kas kalpos kā papildu trokšņu un drošības barjeras. Objektā tika paredzēta treniņšaušana, mācību šaušana un šaušanas sporta sacensības.

Kā novēroja aģentūra LETA, sociālajos tīklos atsevišķi vietējie iedzīvotāji pauda bažas, ka šautuve radīšot pārāk lielu troksni.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. Un kāda vaina bij tepat Bauskas šautuvei,pretī Mūsas ciematam? Nebija nekādu aizsargvaļņu tikai salmu ķīpas.

  1
  2
 2. Iecavieši tīšā prātā noraida iespēju uzlabot ekonomisko situāciju , rīkojot starptautiskas šaušanas sacensības. Zaudē tirdzniecība, ēdināšana, naktsmītnes, …

 3. ”Praktiskās šaušanas nodarbības sagatavo personu kaujas ieroču pielietošanai dinamiskos apstākļos, piemēram, stresa situācijās, tālās distancēs, kustībā un dažādās šaušanas pozīcijās. Šādas prasmes potenciāli iespējams pielietot arī kaujas situācijās. Konflikta Austrumukrainā pieredze parāda, ka praktiskās šaušanas speciālisti bija viena no sabiedrības grupām ar paramilitāra rakstura iemaņām, kura aktīvi iesaistījās karadarbībā separātisko grupējumu rindās.”
  Latvijā reģistrētā biedrība ir Starptautiskās praktiskās šaušanas konfederācijas pārstāvniecība. Kopš 2017. gada mātes organizācijas vadība ir Krievijas praktiskās šaušanas aktīvista Vitālija Krjučina rokās. Krievijai ir lieli plāni šo sporta veidu izmantot politikai.”
  KAM NAV SKAIDRS – PAR KAIMIŅU NAUDU SAGATAVOT MILITĀROS ŠAUŠANAS MEISTARUS TE PIERĪGĀ. TĀLĀKAIS JAU KĀ KĀDA TAUTAS REPUBLIKA… Ja vienkāršāk – dzeguzes ola var tikt iedēta …

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.