Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Apgādā gan saimes galdu, gan Pestīšanas armijas zupas virtuvi

Pestīšanas armijas (PA) Bauskas korpuss četrus gadus iesaistās Borisa un Ināras Teterevu fonda programmā «Pats savam saimes galdam».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šosezon arī PA Bauskas novadā no pavasara līdz rudenim īstenoja projektu «Darām paši, palīdzam sev Bauskas novadā», kas nu noslēdzies, informēja Bauskas korpusa vadītāja majore Velta Udarska.

Viņa stāsta, ka projekta mērķis ir dot iespēju trūkumā esošām personām pašu spēkiem sev izaudzēt iztiku gan sezonā,  gan ziemas mēnešiem. Tādējādi arī ģimenēs sniedz tiešo darba piemēru bērniem. Bija iespēja aktīvi darboties savā piemājas zemē, saņemt nepieciešamās konsultācijas, arī receptes konservēšanai. Pēc iepriekšēja pasūtījuma cilvēki, kas pieteicās un vēlējās darboties, pavasarī saņēma stādus, sēklas, augļu kokus, ogulājus, darba rīkus dārzam, minerālmēslus, kūdru un konservēšanai nepieciešamo materiālu.  Tādējādi no pašiem cilvēkiem nepieciešams tikai darbs, lai stādītu, sētu, ravētu un izaudzētu produkciju, ar visu pārējo tika nodrošināti no fonda programmas līdzekļiem ar projekta vadītāju atbalstu Bauskā, skaidro V. Udarska. Viņa apliecina, ka tika īstenots mērķis – sagatavot konservus un dārzeņu krājumus ziemas mēnešiem un kļūt no ņēmēja par devēju, daloties arī ar citiem izaudzētajā.

PA Bauskas korpusa vadītāja informē, ka novadā – Bauskā, Codes un Īslīces  pagastā – projektā piedalījās 15 individuālas personas un 15 ģimenes, kopā 40 pieaugušie un 39 bērni, tajā skaitā liela palīdzība tika sniegta vairākiem 1., 2. un 3. grupas invalīdiem. «Un tiešām, kā teikts «Jaunajā Derībā» –  «Viņš dod sēklu sējējam un maizi ēdējam». Projekta dalībniekiem, arī neskatoties uz karsto vasaru, izauga gan dārzeņi, gan iesakņojas augļu koki un ogu krūmi, lai citā gadā priecētu stādītājus ar ražu,» stāsta V. Udarska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto autore Diāna Bogdanova, no www.teterevufonds.lv.

Viņa arī uzsver, ka Pestīšanas armijas moto ‘’Sirdi Dievam, roku cilvēkam’’ šajā projektā pilnībā izpaužas.  «Mūsu sirdis atvērtas Dievam, kurš arī mūs aicina neaizmirst tos, kam neklājas šodien viegli. Projektā strādājam četrus gadus Bauskas novadā un redzam rezultātus, cilvēki nodrošina sevi ar dārzeņiem un vairāki arī ziedo izaudzēto un sagatavoto PA zupas virtuvei. Esam ļoti gandarīti par to. Esam saņēmuši dāsnus ziedojumus no projekta dalībniekiem Codes pagastā. Paldies sociālajai darbiniecei Janīnai Millerei, ar ko izveidojusies veiksmīga sadarbība. Viņa ir tā, kas nogādā pasūtīto līdz dalībnieku durvīm. Arī Īslīces pagasta sociālā darbiniece Aija Lāce ir ļoti atbalstoša. Projektā iesaistās arī Bauskas mazturīgie iedzīvotāji, kam ir dārziņi.»

PA Bauskas korpusa vadītāja Velta Udarska min, ka Īslīces pagastā visus četrus gadus aktīvi darbojas Regīna Punkele, kas arī ir dāsna ziedotāja PA zupas virtuvei. Regīna šovasar izaudzēja bietes, burkānus, sīpolus , kabačus, ķirbjus un gurķus, lai ziemas mēnešos zupas šķīvis ne tikai pašai, bet arī citiem kļūtu biezāks.

Regīna Punkele Īslīcē visu vasaru un rudeni dārziņā cītīgi strādājusi, lai izaudzētu dārzeņus gan savam galdam, gan palīdzētu Pestīšanas armijas Bauskas korpusa zupas virtuvei. Attēls no personiskā arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Ziedot vajadzetu tikai tiem kuri fiziski vairs nevar stradat..veseluem jauniem cilvekiem vajag iedot darzu lapstu un kapli un lai stradaa…Jamaica stradat lai saprot ka.nevienam nekas no gaisa nekrit..ka saka nevis zivs jadod bet makskere…bet slinki pat nestrada ja viniem ir zeme…es ari stradaju.man ir ha zemenu..avenu lauks..siltumnicta kura aug gyrki tomato paprika arbuzi..abeldarzs man nekas netrukst…..bet ir daudz jastradaa..lasu ari meza ogas bet daudzus ar koku neaizdzit..ogas.vahag palidzet slimuem un veciem..varu puedavat abolus..man to ir saudz.

    10
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.