Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pilsrundāles un Saulaines ciemā meklē alternatīvu centralizētajai gāzes apkurei

Rundāles apvienības Pilsrundāles un Saulaines ciemā centralizētās apkures sezona noslēdzās šonedēļ, informēja vietējā komunālā dienesta vadītājs Ivars Čerļenoks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Pilsrundāles ciems, kurā piecas daudzdzīvokļu ēkas ir siltinātas, arī attēlā redzamā māja “Sēļi”. Foto – Ivars Bogdanovs, no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Darbs ritējis, kā ierasts. Ar valsts sniegto atbalstu – 66,90 eiro par megavatstundu – rēķinu krass paaugstinājums nav manīts. Subsīdiju pārskaitīja pašvaldībai.

«Bauskas Dzīve» atgādina, ka siltumenerģijas tarifs Bauskas novada Saulaines un Pilsrundāles ciemā bija viens no lielākajiem Latvijā. Pašvaldības dome 27. janvāra sēdē apstiprināja tarifu par siltumenerģiju 134,90 eiro par megavatstundu gāzes cenas kāpuma dēļ. Agrāk maksa bija 54,43 eiro par megavatstundu. Siltumenerģijas tarifs palielinājās par 147,8 procentiem, tomēr reāli iedzīvotāji šosezon to nejuta.

Lai arī kādam ir iekrājies parāds, tā apmērs nav lielāks kā citus gadus, un to nav radījis sadārdzinājums. Rundāles komunālais dienests meklē un vērtē citus kurināmā veidus. Dabasgāzi aizstātu ar citu materiālu. Konkrētu risinājumu vēl neesot, tomēr vislielākā interese ir par atjaunojamiem energoresursiem.

Pilsrundāles ciema centrā vairs tikai pāris mājas palikušas nerenovētas, piecas ēkas ir siltinātas. Piemēram, mājā «Saulgrieži» ir 24 dzīvokļi. Tie ir lieli, sākot no 80 kvadrātmetriem līdz aptuveni 58 kvadrātmetriem divu istabu mājoklī. Nama iedzīvotāja Līga Žukauska pastāstīja par savu pieredzi: «Kad paziņoja, ka Rundālē būs lielākais tarifs valstī, ar šausmām gaidījām, kādi tad būs rēķini. Taču mums ļoti palaimējās, jo esam renovējuši māju un salikuši alokatorus. Šī bija pirmā apkures sezona, kopš ēka sakārtota. Aukstums pagājušajā ziemā nebija liels. Maksājuma «lēcienu» nejutām. Rēķins par apkuri bija mazāks nekā iepriekšējos gados. «Par lielu ieguvumu rundāliete nosauc iespēju katram savā dzīvoklī, pat dažādi pa telpām, regulēt siltuma apjomu. To nodrošina alokatori. «Es iesaku siltināt visus namus un ierīkot šādu sistēmu,» teic Līga Žukauska. «Saulgriežos» parādnieku nav. Tikai trijos dzīvokļos mīt seniori, vairākos mājokļos iemītnieki nomainījušies – atnākuši jauni, strādājoši cilvēki. Par kurināmā maiņu Rundālē Līga pagaidām neko neesot dzirdējusi. Ierasti par to sākot runāt vasaras vidū. Taču nākamo sezonu ļaudis gaida ar bažām, jo nezina, vai spēs samaksāt. Renovētā nama iemītnieki atmaksā arī kredītu par veiktajiem uzlabojumiem, bet no valdības tik to vien dzirdot, ka rudenī cenas augs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. ātrāk vajag kustēties ,citādi pienāks rudens ,mūsu valstī visus 30.gadus notiek muļāšanās,visās jomās tikai algas pašvaldību sektorā nenoguļ.

  2. Steidzami vajag ,Saulaines iedzīvotāju sapulci par nākamās apkures sezonu ar obligātu Sietiņa piedalīšnos,lai var risināt šo problēmu.

  3. Vai tad deviņdesmitajos nebija buržuikas daudzstāvenēs? Tagad ir problēma ar siltinātajām mājām un buržuiku skursteņiem. Ja siltinājuma putuplastu izdosies aizdedzināt, tad tas degs ar 1200 grādu temperatūru un izdalīs stipri indīgus dūmus. Izšķīdināts putuplasts ir napalma sastāvā un ukraiņu molotova kokteiļos. Putuplasts ir plastmasa.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.