Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Apstādījumos Bauskā un Iecavā būs vairāk ziemciešu

Darbs Bauskas šā gada apstādījumu ierīkošanā ir sācies – apliecina uzņēmuma  «Vides serviss» apzaļumošanas nodaļas vadītāja Aina Bele. Pirms Lieldienām savu uznācienu jau sagaidīja atraitnītes, bet no maija vidus pamazām sākusies arī citu vasaras puķu un ziemciešu dobju ierīkošana. Daudz sastādīts pilsētā pirmdien, 22. maijā (attēlā).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau pērn rudenī vietējā dārzniecībā «Ints & co» Gailīšu pagastā un zemnieku saimniecībā «Sprīdīši» Brunavas pagastā tika pasūtīts ziedu sortiments, lai to audzēšanu varētu sākt laikus vēl ziemā un uz stādīšanas brīdi puķes būtu pietiekami krāšņas.

Izvēloties vasaras puķu sortimentu, ņem vērā, lai tās nezaudē dekorativitāti visu augšanas laiku. Tāpat tiek piedomāts, lai augi un to veidotais ornaments apstādījumos neatkārtotos un katru gadu būtu kas pavisam cits. Aina Bele neatklāj, kādas tieši ieplānotas šā gada puķu dobes, norādot, ka to vislabāk varēs novērtēt, kad ziedi jau būs sastādīti. Taču uzsver, ka arvien tiekot veidots kas jauns, piemēram, ir bijušas baltās dobes vai pērn, atbalstot Ukrainu karā – zili dzelteni akcenti puķu dobēs.

Pirmās no vasaras puķēm – atraitnītes, spītējot sniegam, tika iestādītas dienu pirms Lieldienām četrās apstādījumu vietās: Saules dārzā, Dārza ielā, Karpa dārzā un pie novada domes. Pēc noziedēšanas tās aizstās citas vasaras puķes. Tagad sākti darbi – sastrādāta zeme, pievesta augsne un kūdra – arī citās apstādījumu vietās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A. Bele norāda, ka iepriekš par piemērotāko laiku vasaras puķu stādīšanai uzskatīja maija beigas, bet, laikapstākļiem kļūstot maigākiem, tagad darbs sākas agrāk – jau no maija vidus.

Šogad Bausku pēc gada pārtraukuma atkal rotās iekārtie podi. Jau martā dārzniecībās puķes iestādītas podos, lai varētu ieaugt un aklimatizēties. Tās pirms pārvešanas netiks laistītas, lai vieglāk būtu ievietot pastāvīgajā vietā. Pēc tam gan tās tiks labi salaistītas. Kā atzīst A. Bele, Bauskā esošie iekārtie podi ir kvalitatīvi, ar dubulto dibenu. Tas svarīgi, jo krāšņumaugi šajos podos ir visvairāk pakļauti nelabvēlīgajai laikapstākļu ietekmei – vējam, karstumam. 

Foto: Ivars Bogdanovs

Šogad jaunas apstādījumu vietas nav plānots ierīkot, taču divās esošajās dobēs Zaļās un Lāčplēša ielas krustojumā un Karpa dārzā pie parka rožu grupas būs ziemcietes, jo ilgtermiņā šādi apstādījumi prasa mazāk izdevumu. Jau tagad šādus stādījumus var aplūkot Zaļās un Dārza ielas krustojumā, arī Kalna ielas aplī ziemcietes aug kopā ar sīpolpuķēm, skujeņiem un dekoratīvajiem krūmiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl viena versija ir kombinētās dobes, kurās līdzās ziemcietēm stāda arī vasaras puķes. A. Bele paredz, ka pamazām šāda pāreja varētu skart arī citas dobes. Tikai podus un augstās dobes nemainīgi rotās vasaras puķes, jo ziemcietes tādos slikti pārziemo.

Foto: Ivars Bogdanovs

«Vides servisa» pārstāve gan piebilst, ka cilvēkiem ļoti patīk vasaras puķu bagātīgā ziedēšana. «Vasaras puķu dobes ir ļoti krāšņas – to ziedēšanas periods īss, tāpēc tās steidz sevi parādīt. Taču tas ir ļoti dārgs prieks. Par to pašu naudu var iestādīt ziemcietes, kuras augs vairākus gadus. Protams, bez līdzekļiem arī to gadījumā neiztikt – mulča jāatjauno, jāravē. Apstādījumu ierīkošana jau nav kā uzlikt bruģi, par kuru var kādu laiku aizmirst. Augi mainās, ar puķēm darbs ir visu laiku.»

Foto: Ivars Bogdanovs

Iecavas dārzniece Sarmīte Avota atklāj, ka darbs ziedu stādīšanā sāksies šonedēļ. Īpaša tēma šīs sezonas puķu dobēm nav paredzēta. No vasaras puķēm tiks stādīts ierastais sortiments: samtenes, ledenes, graudzāles, salvijas, balzamīnes. Apstādījumus papildinās arī tādi košumkrūmi kā hortenzijas un spirejas, lai katru gadu nebūtu jāpērk un jāstāda tik daudz vasaras puķu. Bez tām pilnībā iztikt gan nevar, jo citi stādījumi tādu krāšņumu nedod – piebilst S. Avota.  Augi tiek iegādāti no Iecavas stādaudzētājiem: zemnieku saimniecības «Medīgas», «Velgi», kā arī privātajiem mazajiem audzētājiem. Dārzniece uzskata, ka ir jāatbalsta vietējie stādu audzētāji. Iepriekš sortiments pasūtīts netiek, jo tikai pavasarī ir zināms, cik līdzekļu tiks piešķirti augu iegādei.

Šosezon ziedus un krūmaugus gaida apstādījumu dobes pie pašvaldības pārvaldes ēkas, Iecavas kultūras nama, Mūzikas un mākslas skolas, kā arī puķu kastes. S. Avota paredz, ka dobju ierīkošana varētu ilgt aptuveni mēnesi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. melnais gulbis maļ savu maļamo…. kas notiek šeit? cilvēks nemainās un puķes nemainās,…. cik gadus šis joks turpināsies???

    1
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.