Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Apstiprina jauno Bauskas novada vizuālo identitāti

Desmit deputātiem balsojot par, sešiem pret un trijiem atturoties šodien, 30. novembrī, Bauskas novada domes sēdē apstiprināta jauna Bauskas novada pašvaldības vienotā vizuālā identitāte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pret bija deputāti: Mārtiņš Cimermanis, Voldemārs Čačs, Arnolds Jātnieks, Jānis Kalniņš, Inita Nagņibeda un Līga Rimševica, atturējās Raitis Ābelnieks, Mārtiņš Mediņš, Ināra Pētersone, sēdē nepiedalījās un līdz ar to nebalsoja novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Jauno identitāti atbalstīja Aivars Mačeks, Juris Krievs, Laine Baha, Jānis Dūmiņš, Vilnis Gailums, Solveiga Lineja, Rihards Melgailis, Jānis Siugalis, Solveiga Lineja un Guntis Kalniņš.

Deputāte Inita Nagņibeda pirms balsošanas, uzrunājot klātesošos, atzina, ka novērtē ieguldīto darbu jaunas identitātes izstrādē, taču, viņasprāt, sauklis «Labi būt mājās» neliecina, ka esam kā vienots novads. Arī sabiedrības balsojuma rezultāti nepārliecinot, ka šī ir tā īstā. «Mans balsojums būs pret tieši ar tādu domu, ka mums būtu jāvienojas par kopīgu identitāti visiem, lai arī iedzīvotāju vairākums to pieņem, jo arī pēc šī lēmuma joprojām paliksim kā četri dažādi novadi,» sacīja I. Nagņibeda.

Deputāts Mārtiņš Cimermanis piekrita I. Nagņibedai un izteica priekšlikumu, ka iesāktais darbs ir jāturpina un jāatrod kopsaucējs. «Diemžēl mums ir federāls novads un četri atšķirīgi dalījumi. Es domāju, ka šo darbu nevajadzētu sasteigt. Es pašlaik neatrodu to vienojošo. Domāju, ka ar šīm problēmām saskarsimies vēl uz priekšu. Tas separātisms, manā skatījumā, ir diezgan bīstams, tas jau lien ārā no dažādām iedzīvotāju pusēm. Labs veikums, bet tas vēl jāturpina,» tā M. Cimermanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Juris Krievs uzsvēra, ka šis temats jau ir tik ilgi «zelēts» un «apzelēts», ka vajadzējis tikai balsot un diskusijas šajā gadījumā esot liekas. «Visiem bijušajiem novadiem ir palicis viss tas pats, kas bija iepriekš. Par ko tad tagad mēs nebalsosim, par to, ka ir palicis tas vecais? Šis jautājums ir izrunāts. Vadlīnijas ir pārdomātas, viss salikts kopā. Es aicinātu vienreiz šo jautājumu slēgt. Tas nav pats galvenais, kas mums būtu jālemj. Jau aizgājis tik tālu, ka kļūstam smieklīgi,» domes sēdē pauda J. Krievs.

Bauskas novada pašvaldībā skaidroja, ka Bauskas novada jaunā vizuālā identitāte veidota, iedvesmojoties no latviešu folklorā pazīstamās Saules zīmes. Tā simbolizē kustību un dzīvību. Saules simbols veidots no ģeometriskām joslām, tādējādi radot papildu dinamiku un ritmu. Īpaši veidotie burti «Bauskas novads» pieskaņoti simbola stilistikai. Logotipa koncepcijas pamatā ir mūžīgās kustības ideja, kas izceļ novadā raksturīgo – bagātīgo kultūras mantojumu, čaklos cilvēkus un dzīvi saskaņā ar dabas ritējumu.
«Saules simbolā «ieaustas» un «ierakstītas» Bauskas novada iedzīvotāju paustās vērtības: latviskums, Zemgales sirds. Bauskas novada iedzīvotāji lepojas ar paveikto un dabas pērlēm novadā, izveidoto dzīves telpu ģimenēm. Šeit lepojas ar to, ko paši rada. Bauskas novada cilvēkus raksturo rosīgums, radošums un cīņas spars.

Bauskas novada stāsts pauž māju izjūtu, tas stāsta par stiprām Bauskas novada ģimenēm, par radošajām un darošajām kopienām, kas ir spēcīgas savā dažādībā un kopā veido Bauskas novada «saimi». Katras apvienības teritorijai ir radīta sava personalizētā «Saules zīme», kas iekļaujas kopīgajā simbolā. Tā četras teritorijas simboliski veido vienu veselumu – drošu, dinamisku un labklājīgu Bauskas novadu, ko mēs saucam par mūsu mājām,» teikts identitātes paskaidrojumā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Zīmols «Labi būt mājās» veidos vienotu Bauskas novada pazīstamību publiskajā telpā, un mēs ticam, ka arī stāstīs par Bauskas novadu kā draudzīgu vietu ģimenēm, mūsu novada radošajiem un darošajiem cilvēkiem, auglīgu vietu biznesam, lielu un mazu ideju īstenošanai. Pateicamies mūsu novada iedzīvotājiem par iniciatīvu un izteiktajiem viedokļiem, kā arī tiem iedzīvotājiem, kuri iesaistījās vizuālās identitātes izstrādes procesā,» pavēstīja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Ar domes lēmumu apstiprināta arī vizuālā identitāte Bauskas apvienībai, Rundāles apvienībai un Vecumnieku apvienībai (Bauskas apvienībai logotips «Bauska, kur satiekas»; Rundāles apvienībai logotips ar Rundāles pils vārtu lauvu uz postamenta un uzrakstu «Rundāle», Vecumnieku apvienībai logotips ar atvasinātu lilijas grafisko zīmējumu). Par Iecavas apvienību lēmums pieņemts 2022. gada aprīli, apstiprinot  Iecavas pilsētai un pagastam, kas veido Iecavas apvienību, identitātes grafisko zīmi – logotipu  «IE», kas ir vārda «Iecava» sākums.

Bauskas novada pašvaldībā paskaidroja, ka lokālās identitātes tiks izmantotas sociālo mediju kontos, lokāla rakstura informācijas atspoguļošanai (piemēram, kultūras un sporta pasākumi). Precīzs logotipu lietojums tiks noteikts ar saistošajiem noteikumiem par simbolikas izmantošanu, ko plānots izstrādāt tuvāko mēnešu laikā.

Bauskas novada zīmola vizuālo identitāti un stāstu izstrādāja dizaina aģentūra SIA «Ozols IR» profesionāļi par 9750 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (11 797,50 EUR, ieskaitot PVN).   

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (41)

 1. Vai varētu lūdzu papildināt rakstu ar balsojuma atspoguļošanu, kuri deputāti balsoja PAR un kuri PRET. Tas ir ļoti būtiski, lai saprastu par kuriem “gudrajiem” nebalsot nākamajās vēlešanās. Šis lēmums bija jānoraida un jādod Bauskas novadam iespēju balsot arī par veco logo. Realitātē izskatās kā J.aunajos Krieva laikos, kur uztaisa aptauja/vēlešanas tā kā vajag varai, bet iedzīvotāju iesaiste ir tikai priekš muļķiem, kas domā, ka kaut ko var ietekmēt! Bauskas novada vairākums ir PRET šo lēmumu, un tas ir fakts, kurš pierādijās gan iniciatīvā, gan aptaujā! Ieteiktu visiem tiem, kuriem šis liekas nepareizi, vienkārši klaji ignorēt jauno identitāti un, kur vien iespējams turpināt izmantot veco.

  60
 2. Noorganizējiet, lai ceļi būtu iztīrīti. Tā pati labākā identitāte, ja iedzīvotāji apmierināti.

  44
 3. Tā sniegpārsla ? pulkstenis ? saule ? Absolūti stilistiski atšķiras no “veidotā” fonta. Fatāls intelekta un gaumes trūkums. Vairāk nav ko teikt.

  43
 4. Ko lieki tērēties! Jāapvieno murālis ar identitāti. Murālis pilnībā atspoguļos mūsu pašvaldību , tai skaitā iedomīgo un spītīgo darbinieču- novada plebeju valdītāju iekšējo būtību.

  44
 5. Tauta visticamāk dos vārdu “ķeizarienes” vārdu gan identitātei, gan ne iespējamajam murālim. Tas laikam būs “ķeizarienes” vai “ķeizarieņu” lielākais mūža ieguldījums Bauskas novadā…

  18
 6. Ja ar 0.5% balsojuma no novada iedzīvotāju kopējā skaita var apstiprināt novada identitāti ,tad tas tikai parāda , cik zemu var krist novada vadība , un visas aptaujas un citas līdzīgas izdarības ir tikai acu aizmālēšanai , un noteicošais ir mazais kungs un ķēniņš un viņa gaume. Noteicošais jau nav balsotāju skaits un vai visiem iedzīvotājiem – gan jauniem , gan veciem, gan turīgiem ,gan ne tik turīgiem ir pieejams balsošanas veids ( kaut gan- ja balsošana nav pieejama visiem balstiesīgajiem, tā ir neleģitīma ), MĒS bīdām un izbīdām savu ideju , tas jau nekas, ka paliekam par apsmieklu. Tas vien pierāda, ka nevar būt tautas vēlēts prezidents, ja citi neies, tad aizies kādi 40 no visiem no vienas partijas un ievēlēs SAVU prezidentu.

  39
 7. Nu nezinu, man jau šķiet ka sauklis “kā gribēsim tā darīsim” ir daudz iederīgāks par “labi mājās”.

  61
 8. Diez kā noteica, ka vairākums ir pret jauno vizuālo identitāti? Tas ka skaļākie bļāvēji vēlas iepriekšējā Bauskas novada vizuālo identitāti, nenozīmē ka vairākums ir pret. Lielākai daļai ir vienalga, tas gan ir tiesa un tas ir lauciņš darbam. Vēlēšanu apmeklējums taču parādīja, cik ļoti Bauskas novada iedzīvotājiem rūp novadā notiekošais. Un kā mierinājums – Bauskas apvienībai taču būs vecā vizuāla identitāte. Personīgi uzskatu ka apvienību vizuālā identitāte bija lieka. Varēja atstāt Bauskas pilsētai un Iecavas pilsētai.

  6
  21
 9. Šorīt visas ielas bija pilnas ar Bauskas jauno identitāti.. Saukli vajadzēja nočiept no Rimi- Tūdiš pīp!

  25
 10. Pēc cik gadiem arī šī identitātes zīme būs nederīga ? Kad atkal paredzēta nākošā naudas “dalīšana” ? Tiešām smieklīgi klauni …

  30
 11. Nebūti Ābelnieks atttturējies un Dūmiņš nobalsojis par jauno identitāti… rezultāts būtu cits!
  Memļaki, ne Bauskas patrioti!

  42
 12. Deputāti! Jūs neesat smieklīgi, bet nožēlojami! Kauns un negods visiem, kas balsoja par šo un visiem, kas to bīdīja – pirmkārt jau opim ar ķirzakas smaidu un viņa grūpijai- lielajai mārketētājai!

  46
 13. Kādreiz bija novadi, apriņķi un pagasti. Vienkārši, saprotami un latviski. Tagad ir vieni novadi, tad citi novadi, tad kaut kādas apvienības, kuru ģeogrāfiju neviens lāga nespēj aptvert, un tad vēl pagasti, kuriem gan atņemtas jebkādas pašnoteikšanās tiesības. Un katram kaut kāda super identitāte. Saulīte, mēnestiņa, sniegpārsliņa, vārpiņa… Galvenais, ka nauda nonāk pareizajās kabatās.

  42
  2
 14. Dikti daudz to deputātu, kā viņi to deputātu darbu apvieno ar citu? Nagņibeda regulāri bildējas pasākumos, bet pa kuru laiku bērnus māca? Ābelniekam muzeja nav jāstrādā? Kas tā par tik nenopietnu attieksmi pret darbu, visur sēž, visur bildējas. Un vai tik daudz tos deputātus vajag?

  22
  2
 15. es peikritu, ka vini tos darbus savieno? vini neattaisnoti nekave sedes? vai darbu? Slesers esot kavejis un neattaisnoti vel pie tam.

 16. Šodien valstiski tika nolemts, ka identitāte noteikti nav viena. Ir lieliska iespēja turpināt apgūt un iegūt naudu cepot jaunas identitātes. Šodien valsts mērogā kārtējo reizi tika pierādīts, ka partijas ir mēsli, kas nepilda solījumus, melo, krāpjas.To dara konkrēti partiju cilvēki. Pašvaldības “vada” tās pašas rīgas partijas…

  12
 17. Nekad nesapratīšu, kā var būt deputāts, piedalīties sēdēs un atturēties no balsojuma? Nav ne savu domu ne viedokļa? Tad nav ko pa tukšo bikses deldēt. Ej dari darbu, kur tev ir kur izpausties. Kā var būt tik neizlēmīgi, tamdēļ jau nekas te pie mums nekust uz priekšu.

  40
 18. Šķiet, ka velti te ko piebilst. Tomēr, kā šī “identitātes zīme” nolasās bez teksta? Nosauciet kaut vienu asociāciju ar Bauskas novadu! Skumstu pēc vecajiem apgrieztajiem B burtiem, kur tik organiski un saprotami Bauska kā novada centrs un apkārt vijošie – vienojošie ceļi/upes.
  P.s balsošana par jaunajām identitātēm bija nožēlojama – gluži kā padlaikos vēlēšanu zīmes.

  25
 19. Kāds mums sakars ar meža zaķa skābenēm ,pakuru laiku mēs esam palikuši par mežniecību,neglītāku jau nu vairāk nevarēja.Nu ko gan var gribēt no atpalikušas leišmales.Murgs

  12
 20. Kur palika cilvēku balsojums pret šo lieko naudas tērēšanu, pat Bez tabu televīzijas iesaistīšanās neko nedeva. Okmaņa kungam ieteikšu salīdzinājumu, lai nākošreiz 2x padomā, pirms pieņem lēmumu, ja mājai jāmaina stāvvadi, lai negāztos sūdi uz galvas, jūs Okmaņa kungs, nokrāsojiet fasādi un dzīvojiet tālāk mēslos, neliekas, ka pilsētai varēja ieguldīt to naudu citur. Ceļu stāvoklis ir briesmīgs, jāņem vērā iedzīvotāju viedoklis, nevis jāuzvedas, kā diktatoram pie varas, nekas jau nepaliks nesodīts.

  28
 21. To identitāti laikam būs izdomājusi “tante” no murāļa. Re , pat spaida telefonu un bēdājas par sliktajām atsauksmēm…

  11
 22. izskatās, arī novada domei ar steigu nepieciešama sava identitāte, lai viņus uzreiz varētu atšķirt no pārējiem novada iedzīvotājiem. Ieteicams būtu burtu Pī Pī savienojums, tikai vēl jāpiemeklē uz kāda fona attēla tie “iespiežami”, lai iedzīvotājiem parastajiem nebūtu jāmeklē vārdi, kādos nosaukt domi pēc šādu un vēl masas līdzīgu lēmumu nosaukšanas.

  10
 23. Gandriz 12k par shim dazam stripam?
  Laikam ari Ilons Masks tur piedalijas ideju genereshanaa!

  15
 24. Der visur-Bauskā,Ludzā,Talsos,Īrijā,Gulbenē,Attīstība/Par! saietā un daudz kur citur,kur ir saule un zaķskābenes..
  Tikai par ko tie 12 000

  20
 25. Bauskas novadam nākotnē būs jādzīvo zaķskābeņu mežā? Tik tālu mūs novedīs partija, valdība un pašvaldība?

  10
 26. Jaunā identitāte atbilst 100%. Labi ir būt mājās – jo no mājām prom netiksi 😀

 27. Nezinu, kā tas viss skatīsies reāli skatot dabā, bet nekad nav patikusas zaķu skābenes tumsa meža…uz tāda fona tas liecina vienīgi par apmaldisanos…ļoti neveiksmīgs tas logotips. Esošais saista vairak, jo nekad nav patikusI tumšie toni. Ne jau katrs iebraucējs sapratis to augsto domu lidojumu, kas ar tām krēslā esošajām skābenem domāts…var būt, kāds var pateikt, cik lv ir novadi, kuriemi, ik pēc katram vēlēšanām ir vēlme mainīt savu identitati?

 28. Meža zemsedzes foto tumša meža dūksnājā aiz vecām pamestām meža mājām.
  Kur draivs, kur dzīvība, kur spēks, kur nākotne, kur Latvijas un Baltijas centrālā ass?

 29. tas jums un arī vēlējums- jums vairāk jāstrādā, lai mēs labāk dzīvotu un “novadam apgūtu” vēl vairāk šadiem un līdzīgiem projektiem veltītās jūsu nodokļos samaksātās naudiņas

 30. Var jau murgot par kkādām “kustībām un dzīvībām”. Skan jau tas skaisti. Bet realitātē kā pakusties tā iekāp kādā kārtējajā sūdu čupā. Identitātei jāveidojas pašai nevis mākslīgi jāsadzejo. Pašlaik precīzāk būtu “nekustieties un nebūs problēmu”!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.