Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ar ES fonda atbalstu Iecavā uzlabos primārās veselības aprūpes pieejamību

Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu Iecavā iespējams attīstīt primārās aprūpes centru. (foto: Ivars Bogdanovs)

Jauns aprīkojums, uzlabota infrastruktūra, piesaistīti speciālisti – tas gaidāms pēc Iecavas veselības centrā notiekošā projekta īstenošanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērnajā aprīlī tika parakstīta vienošanās ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta «Primārā aprūpes centra attīstība Iecavā Bauskas novadā» īstenošanu. Projekta laikā ir paredzēta telpu pārbūve Iecavas veselības centrā un uzlabota infrastruktūra trīs ģimenes ārstu praksēs, kuras tiks iekārtotas pirmā stāva pārbūvētajās telpās. Sadarbībai ar ģimenes ārstiem piesaistīs arī speciālistus: ginekologu, endokrinologu un sociālā dienesta darbinieku, kā arī paredzēts iegādāties dažādu aprīkojumu.

Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētais projekts «Primārā aprūpes centra attīstība Iecavā Bauskas novadā» pašlaik ir tehniskā projekta izstrādes noslēguma posmā. Beata Logina, Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste, «Bauskas Dzīvi» informē, ka pašlaik notiek būvekspertīze, taču uzņēmums, kas veiks pārbūvi, vēl nav izraudzīts.

«Pārbūves darbi var tikt sākti pēc būvdarbu iepirkuma,» atklāj B. Logina. Bauskas novada pašvaldības pārstāve pastāsta, ka projekta gaitā triju ģimenes ārstu praksēm paredzēts iegādāties datoru komplektus ar barošanas bloku, multifunkcionālo iekārtu, pacientu failu skapjus, darba galdus un ergonomiskus krēslus, kā arī dažādas ierīces.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iecavas veselības centrā darbojas trīs ģimenes ārstu prakses – ģimenes ārsti Linda Bāra, Mārtiņš Lībietis un Aiga Markevica. «Bauskas Dzīve» sazinājās ar ģimenes ārsti Lindu Bāru, lai noskaidrotu, kā projekts atbildīs viņas prakses vajadzībām.

Iecavas veselības centra ģimenes ārste Linda Bāra par ERAF projektu ir informēta. «Mums tiks remontēta visa pašvaldības iestādes ēka, veselības centrs,» zina stāstīt L. Bāra, «pirmkārt, būs jaunas telpas, līdz ar to arī jauns iekārtojums un darba aprīkojums.» Lai paralēli varētu strādāt ar pacientiem, atsevišķa vieta ģimenes ārsta kabinetā būs ierīkota arī medicīnas māsai. Arī datorus, monitorus, otoskopus, oftalmoskopus, tonometrus, kušetes, medicīniskos svarus un citus ārsta praksei nepieciešamos instrumentus un tehnoloģijas pēc iespējām tiek plānots aizstāt ar jauniem.

L. Bāra pastāsta, ka veselības centrā katru nedēļu norisinās sapulce kopā ar centra direktoru, kuras laikā darbiniekiem ir iespēja izteikt savu viedokli par to, ko ir nepieciešams iegādāties projektā, lai uzlabotu savu prakses darbību. «Katra prakse ieteica savas vēlmes, un iespēju robežās vajadzības tiks nodrošinātas,» atklāj daktere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savā praksē viņa īpašu nepieciešamību izjūt pēc jauna datora, lai ar to varētu strādāt viņas prakses jaunā darbiniece, kā arī vajadzīgi jau iepriekšminētie instrumenti un skapji pacientu dokumentācijas uzglabāšanai. No lielākiem pirkumiem Iecavas veselības centrs izjūt nepieciešamību arī pēc jaunas elektrokardiogrammas iekārtas, jo vecā jau ir nolietojusies, un tā ir vajadzīga visām ģimenes ārstu praksēm.

UZZIŅAI

Kopējās projekta izmaksas 173 539,83 EUR, no tām:
ERAF finansējums 85% – 76 500 EUR;
valsts budžeta finansējums 9% – 8100 EUR;
publiskās attiecināmās izmaksas 94% – 84 600 EUR;
privātās attiecināmās izmaksas 6% – 5400 EUR;
pašvaldības finansējums – 83 539,83 EUR.

Avots: vietne «iecava.lv».

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Nu labi ka kads saprot ka bez covida ir ari citas slimibas..bet gimebes arstiem es ieteiktu ieverot etiku.but godigiem un atkkatiem pret pacientiem..un jaatceras ka par visu ko dari saja dzivee bus jaatbild taja dzivee

  2. Kas tas par dīvainu rozā stieni Iecavas veselības centra 2 .stāvā,vai tur kādi priekšnesumi notiek?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.