Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ar finansiālu atbalstu mudinās iedzīvotājus pieslēgties centrālajiem kanalizācijas tīkliem

Bauskas novada domes finanšu komitejas sēdē deputāti sprieda par saistošajiem noteikumiem, kuros plānots piešķirt līdzfinansējumu kanalizācijas sistēmu pieslēgšanai privātīpašumos. Vispirms pievērsīs uzmanību Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētiem projektiem un ar 2024. gadu arī citiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par saistošo noteikumu lēmumprojektu «Par Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu nekustamā īpašuma pieslēgšanai centralizētajai kanalizācijas sistēmai» deputāti lēma 15. decembrī. Par projektu informēja Bauskas novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Jānis Kalinka. Saistošo noteikumu projekts ir skatāms «bauska.lv» mājaslapā.

Skatot projektu, J. Kalinka skaidroja, ka pašlaik rēķināts, ka aptuveni viena kanalizācijas metra izbūve izmaksā 40 – 60 eiro, tāpēc daļējs atbalsts paredzēts 20 eiro par metru, 100 eiro par skatakas ierīkošanu ar maksimālo atbalstu 1500 eiro.

Deputāts Guntis Kalniņš interesējās, cik garu kanalizācijas vadu ierīkošanu plānots atbalstīt. J. Kalinka informēja, ka aptaujātas ir pārvaldes un iegūta informācija, ka visi pieslēgumi ir robežās līdz 50 metriem. «Noteikumi nav saistīti ar jaunu centrālo vadu būvniecību. Tikai tad, ja kanalizācija ir izbūvēta un nepieciešams pieslēgties no privātīpašuma,» uzsvēra J. Kalinka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbalstu varēs saņemt iedzīvotāji, kas būs pabeiguši pieslēguma izbūvi un kam izbūvētā pieslēguma izpildmērījums ir ievietots topogrāfiskās informācijas datubāzē un ir noslēgts līgums ar ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēju par centralizētās kanalizācijas pakalpojumu sniegšanu.

Aktīvāk pārbaudīs

Nākamajā, 2023. gadā plānots vispirms atbalstīt to pieslēgumu ierīkošanu, kas saistīti ar Kohēzijas fonda projektiem, un tikai 2024. gadā sāks atbalstīt arī pārējos projektus. Drīz nepieciešams atskaitīties par to, cik daudzi ir pieslēgušies pie Kohēzijas fonda projektu laikā izbūvētajām kanalizācijas sistēmām, un noteikumu mērķis ir veicināt pieslēgumu izveidi. «Vēlamies sasniegt maksimālos rezultātus, cik iespējams. Nesaku, ka pieslēgsim visus,» sacīja J. Kalinka.

Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks teica, ka šim procesam ir jābūt apvienotam ar decentralizēto kanalizācijas aku pārbaudīšanu. «Savulaik Iecavā publicējām uzsaukumu, pieteicās astoņas personas, kurām palīdzējām. Tas ir par maz, tāpēc tam ir jāiet roku rokā ar pārbaudēm. Pirmais darbs būs izstaigāt ielas kopā ar pakalpojuma sniedzēju, lai pārbaudītu decentralizētās kanalizācijas akas,» tā A. Mačeks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildot J. Kalinka atzina, ka šādas darbības jau ir ieplānotas.

Pilns finansējums

Atsevišķos gadījumos paredzēts piešķirt finansējumu simts procentu apmērā, turklāt šajās situācijās darbus plāno organizēt un īstenot pašvaldība.

Konkrēti gadījumi ir seši – ja pretendenta mājsaimniecībai ir piešķirts trūcīgās statuss, ja pretendentam ir piešķirts maznodrošinātas personas statuss, ja pretendenta apgādībā ir trīs vai vairāk bērnu vecumā līdz 18 gadiem un vismaz trīs bērnu deklarētā dzīvesvieta ir Bauskas novadā, ja pretendents ir ar pirmās vai otrās grupas invaliditāti vai pretendenta apgādībā ir persona ar šajā punktā minēto invaliditāti, ja pretendents ir politiski represēta persona un ja pretendents ir Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šādās situācijās plānots, ka pašvaldība pati organizēs kanalizācijas sistēmu izbūvi, pretendentiem tikai būs jāpiesakās.

Deputāti noteikumus vienprātīgi atbalstīja un virzīja uz balsošanu novada domes sēdē, kas notiks jau šajā ceturtdienā, 22. decembrī. 

Foto: ilustratīvs attēls no valmieraszinas.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

 1. vai tad ar Svētiņa “aiziešanu” BŪ kas mainīsies un šantāža, likumpārkāpumi, patvaļa, dažu amatu ieņemošu deputātu atbalstīta, tiešām beigsies?

  9
  1
 2. Ha… Vispirms jau būtu jāsāk ar kanalizācijas tīkla izbūvi.. it sevišķi jauniegūtajās Bauskas pilsētas teritorijās.. Cit ādi sanāk, ka dzīvo pilsētā, bet no infrastruktūras ir tikai pašu ievilktā elektrība. Ne ceļa, ne ūdens, ne kanalizācija, ne apgaismojuma..

  16
  1
 3. Kohēzijas fonda maģistrālos kanalizācijas tīklus ierīkoja kādus 15 gadus atpakaļ.Ļoti gribētos zināt atbildīgās amatpersonas uzvārdu, kas neparedzēja māju pieslēgumus pie maģistrālēm jau izbūvējot maģistrāles. Pamošanās tikai tagad. Bauskas gadījumā jāveic pilnīga lietus kanalizācijas attdalīšana no fekālās kanalizācijas. Kronis ir atpūtas laukums pie Mēmeles Plūdoņa ielas galā.Tiesi pie laipiņas kanalizācija ietek upē. Varbūt tā ir lietus kanalizācija, bet ar smaciņu. Pašvaldība sāks apsekot un sodīt, bet vispirms jāsakārto pašvaldības tīkli. Un kā ar Bauskas attīrīšanas iekārtu notekūdeņu attīrīšanas kvalitāti? Un Pilskalna WC?

  21
 4. kāda vella pēc no mūsu nodokļu maksātāju naudas ir jāfinansē pieslēgumu veidošana privātīpašumiem???!!!

  7
  3
 5. jā, cik laimīgi var būt daži, kuri dzīvo “valsts īpašumos” un kuriem pat nokļūšanu līdz tiem apmaksā no valsts budžeta, bet vienalga alkatīgi.

 6. Kapēc mūsu nodokļi tiks izlietoti privātmāju kanalizācijai? Ko kompensēs tiem kas dzīvo dzīvokļos!?!?

  3
  7
 7. Kāpēc mūsu nekustamā īpašuma nodoklis aiziet daudzdzīvokļu mājas sētnieka algošanai nu piemēram.
  Ko vispār no pašvaldības saņem privātmājas iedzīvotājs, izņemot nekustamā īpašuma rēķinu.
  Daudzstāveņu iedzīvotāji drīz prasīs ,lai pašvaldība viņiem dibenu noslauka,jo taču pienākas

 8. Vispār, privātmājas iedzīvotāj, daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji maksā par sētnieku pakalpojumiem.

  3
  2
 9. Kā tad, kad pieslēgsies vairāk nevarēs atslēgties… es ar saviem sūdiem dārzu palaistu… Kāda starpība cūkas, vai govs mēsli vai cilvēka?!!!!

 10. Gribētos redzēt pie kuras trubas pieslēgs pilskalna ateju ,un ja ne pašvaldībāj jāliek sods :)))

 11. Kā? Neko nedrīkst ierakt zemē bez projekta! Ja nu starp māju un kanalizācijas maģistrāli atrodas augstsprieguma kabelis? Būs upuri. Ja kaut ko rok zemē, tad vajag arī topogrāfiju. Kā tad būs ar šīm birokrātiskajām lietām? Kas un cik maksās? Ja prasīs projektus, tad tas vēlreiz pierādīs, ka nevajadzēja ” sapīties meistarībā” projektējot un izbūvējot kanalizācijas maģistrāles bez māju pieslēgumiem.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.