Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ar grupas «Dakota» koncertu tiks pieminēta Edvīna Zariņa dzimšanas diena

Visi Edvīna Zariņa mūzikas un talanta piekritēji 9. novembrī plkst. 19 tiek ielūgti uz leģendārā mūziķa dzimšanas dienai veltītu grupas «Dakota» koncertu Bauskas kultūras centrā, «Bauskas Dzīvi» informē Kristiāna Paula Lībiete,Bauskas kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī gada 9. novembrī grupas “Dakota” līderis Edvīns Zariņš būtu svinējis savu 68. dzimšanas dienu. Novembris ir arī mēnesis, kurā dzimšanas dienu svin grupa “Dakota”. “Edvīns šajā mēnesī deva “Dakotai” grupas vārdu,” teic viņa sieva Karmena Zariņa. Savukārt “Bauskas Dzīvei” agrāk Edvīns Zariņš atklāja, kā izdomājis šo nosaukumu: «Grupai nosaukumu izdomājām ļoti ātri. Kādreiz galvaspilsētā, Tallinas ielā, bija veikals «Dakota», kur bija plašs kantristila atribūtikas piedāvājums. Iegādājos tur savu pirmo cepuri un pēc tam devos uz kafejnīcu pāri ielai iemalkot kafiju. Kad pēc brīža palūkojos uz veikala pusi, man acīs iekrita tā nosaukums. Toreiz nodomāju: «Kāpēc gan šāds skanīgs un žanram atbilstošs nosaukums nevarētu būt arī grupai?»

Karmena Zariņa atceras: “Dziesmas ”Dzeltenie aizkari” un “Mīklas” bija pirmie Edvīna hiti, kas skanēja radio. Cilvēki bieži prasīja šīs dziesmas nospēlēt, tāpēc arī nolēma, ka “Dakotai” tās jāturpina izpildīt. “Dzeltenie aizkari” jau agrāk bija neoficiālā Bauskas himna. Kad jaunieši gāja gar mūsu Dārza ielas mājas logiem un šo dziesmu dziedāja, tad Edvīns mēdza noteikt, ka Pilskalnā noteikti bijis kāds pasākums.”

Daudziem atmiņā noteikti palicis arī soliņš netālu no mūziķa mājas, kur Edvīns mēdza sēdēt. “Daudzi Edža dziesmu teksti tika komponēti Korfa (Karpa) dārzā uz soliņa. Cilvēki mēdza arī viņam piesēst blakus un aprunāties. Viņam nekad nav bijusi “zvaigžņu slimība”. Viņš varēja aprunāties ar ikvienu un pateikt paldies,” atmiņās dalās Karmena Zariņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Baušķenieki lepojas ar Edvīnu Zariņu un viņa dziesmām, tāpēc mums šis Edžus atstātais muzikālais mantojums ir īpaši dārgs. Tagad mūsu visu uzdevums ir ļaut dziesmām skanēt tālāk. Šogad Edvīna dzimšanas dienā esam aicinājuši uzstāties viņa paša dibināto grupu “Dakota”, kuri, lai arī bez sava līdera, tomēr turpina uzstāties un ir viena no labākajām Latvijas kantrīrokmūzikas grupām,” gaidāmo koncertu komentē Bauskas kultūras centra direktors Jānis Dūmiņš. Ar savām komponētajām dziesmām, īpašo un neatkārtojamo balss tembru un tikai Zaram raksturīgo ģitārspēli Edvīns Zariņš ir un paliks latviešu mūzikas leģenda.

Koncerta biļetes pieejamas visās “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un tiešsaistē: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/122428

Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Edvin…jau ledusszieds tev loga plaukst no tavas elpas tam nenosalt un lielais lacis greizos ratos brauc….no tavam dziesmam mums nenosalt..lai skan.

    17
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.