Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ar pielāgoto vakcīnu mūspusē potējas kūtri; aicinās vakcinēties, sūtot īsziņas

Bauskas novadā balstvakcinācijai ar pielāgoto vakcīnu pret Covid-19 atsaucība ir salīdzinoši neliela. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija liecina, ka balstvakcināciju ar pielāgoto vakcīnu mūspusē izvēlējušies saņemt 519 iedzīvotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šonedēļ ar īsziņas starpniecību uzsāksies senioru aicināšana un atgādinājums vienlaikus vakcinēties pret Covid-19 un gripu, informēja SPKC pārstāve Ilze Arāja.

Viņa atzīmēja, ka pirmās īsziņas plānots nosūtīt senioriem, sākot ar vecākā gada gājuma cilvēkiem, savukārt pēc tam īsziņas pakāpeniski saņems arī citi mērķa grupas seniori vecumā no 65 gadiem.

I. Arāja skaidro, ka vakcinēties pret Covid-19 tiks aicināti tie seniori, kuriem saskaņā ar Imunizācijas valsts padomes (IVP) rekomendācijām ir pienācis laiks vakcinācijai pret Covid-19. Līdz ar to seniori, par kuriem būs pieejama informācija par Covid-19 pozitīvu testu, kuri nesen pārslimojuši Covid-19 vai jau saņēmuši Covid-19 vakcīnu, šādu īsziņu nesaņems. Adresātu tālruņa numuri tiks atlasīti no dažādām datubāzēm – manavakcina.lv, valsts E-veselības sistēmas, kurās datus sniedz ārstniecības iestādes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saņemot īsziņu, kā sūtītājs būs norādīta Veselības ministrija, savukārt uzaicinājuma īsziņas teksts būs: “Vakcinējies pret Covid-19 un gripu! Piesakies pie ģimenes ārsta, vakcinācijas kabinetā vai manavakcina.lv. Negaidi, kad saslimstība pieaugs!”. SPKC vērš uzmanību, ka īsziņas tiks nosūtītas automatizēti un uz šo tālruņa numuru nav iespējams nosūtīt atbildes īsziņu vai piezvanīt.

Uzaicinājuma īsziņas mērķis ir papildus individualizēti uzrunāt iedzīvotāju riska grupu – seniorus, lai atgādinātu par iespēju vakcinēties un mudinātu to darīt savlaicīgi, negaidot būtisku Covid-19 saslimstības pieaugumu. Straujas saslimstības pieauguma apstākļos vakcinācijas veikšana ģimenes ārstu praksēs un vakcinācijas kabinetos var tikt organizēta ar gaidīšanu garākās pieraksta rindās, nekā šobrīd, kad vakcinācijas veikšana ir ātri un ērti pieejama.

SPKC norāda, ka Covid-19 var veicināt hronisko saslimšanu saasinājumus. Pabeigts primārās vakcinācijas kurss pret Covid-19 un veikta balstvakcinācija būtiski samazina smagu slimības, hospitalizācijas un nāves risku. Turklāt Covid-19 un gripas vakcināciju var veikt kopā vienas ārsta vizītes laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakcinācija pret Covid-19 ir rekomendējama visai sabiedrībai, bet stingri iesaka potēties senioriem vecumā no 65 gadiem, veselības aprūpes personālam, cilvēkiem ar hroniskām slimībām, ilgstošiem sociālās aprūpes centru iemītniekiem un viņu aprūpes personālam un grūtniecēm.

Valsts apmaksātu gripas vakcīnu var saņemt bērni vecumā no 6 līdz 23 mēnešiem (ieskaitot), bērni un pieaugušie ar hroniskām slimībām un imūnsupresiju, grūtnieces, ārstniecības personas un ārstniecības atbalsta personas, kuras, pildot darba pienākumus, ir tuvā kontaktā ar pacientiem, ilgstošas sociālās aprūpes centru darbinieki, kuri, pildot darba pienākumus, ir tuvā kontaktā ar klientiem, ilgstošas sociālās aprūpes centru klienti, personas vecumā no 65 gadiem un cilvēki ar psihiskām slimībām.

Foto: TV3

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. ”Bauskas novadā balstvakcinācijai ar pielāgoto vakcīnu pret Covid-19 atsaucība ir salīdzinoši neliela. ” Un kur piebilde – tas papildus darbs ģimenes ārstam un kam papildus gribās strādāt?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.