Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ar vēlēšanu darbnīcām un diskusiju ar EP deputātiem atklāj EP Vēstnieku skolu jauno mācību gadu

Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkņi, Vēstnieku skolu programmas dalībnieki, šī gada augustā vasaras skolas nodarbībās Tallinā. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā šodien, 25. oktobrī, ar interaktīvām darbnīcām jauniešiem un Eiropas Parlamenta (EP) deputātu līdzdalību atklāj EP Vēstnieku skolu programmas septīto mācību gadu Latvijā. EP Vēstnieku skolu programmā, pedagoģes Sarmītes Ābelnieces rosināti,  līdzdarbojas arī Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkņi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

EP Vēstnieku skolas programmā skolēni turpinās izzināt parlamentārās demokrātijas darbību, īpašu uzmanību pievēršot vēlēšanām, «Bauskas Dzīvi» informēja Jānis Krastiņš, EP preses sekretārs Latvijā.

Pasākumā jaunieši diskutēs ar EP deputātiem no lielākajām politiskajām grupām – Inesi Vaideri (JV), Nilu Ušakovu (S) un Ivaru Ijabu (AP) –, bet sarunu stacijās ar ekspertiem no valsts institūcijām, pilsoniskās sabiedrības, akadēmiskās vides un medijiem noskaidros, vai vēlēšanas iespējams nozagt un kāda tajās ir sociālo tīklu loma.

Sarunu stacijās darbosies Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa, fonda atvērtai sabiedrībai “Dots” pārstāve Egita Prāma, politoloģes Sigita Struberga un Iveta Reinholde, Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta vadītājs Rihards Bambals un portāla “Delfi” sociālo tīklu profilu satura redaktors Jānis Sildniks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

EP biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele akcentē, ka jauniešu izpratne par vēlēšanām ir svarīga visai sabiedrībai: «Vēlētāju rindas nepapildinot jaunajai paaudzei, demokrātija izčākstēs. Pēc vairāku gadu lejupslīdes aizvadītās Saeimas vēlēšanas iezīmēja vēlētāju aktivitātes pieaugumu, un svarīgi, lai šī tendence saglabātos arī pēc diviem gadiem, kad vēlēsim jauno EP sasaukumu.»

EP Vēstnieku skolu programmā iesaistījušās 75 skolas visā Latvijā, tajā skaitā arī Bauskas Valsts ģimnāzija, aptverot 35 000 skolēnu un 200 pedagogu. Viņi ar Eiropas Savienību (ES) saistītus jautājumus integrē citu mācību priekšmetu stundās, rīko atklātās stundas ar EP deputātiem un īsteno ar ES tēmām saistītus projektus, vairojot zināšanas un piederības izjūtu ES arī vietējās kopienās, skaidro J. Krastiņš.

Parlamentārās demokrātijas skaidrošanas ciklā jaunieši šajā mācību gadā pievērsīsies vēlēšanu izzināšanai, bet iepriekš iepazina ES un nacionālo institūciju lomu, kā arī pilsoniskuma nozīmi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

EP Vēstnieku skolas ir ES mēroga programma un tiek īstenota visās 27 dalībvalstīs. Programmā regulāri iesaistās arī Latvijas EP deputāti, piedaloties gan skolu atklātajās stundās, gan diskusijas ar jauniešiem un pedagogiem.

Programma ir ilgstošas sadarbības platforma, kas veicinājusi arī Latvijas skolu savstarpējo sadarbību, vairojot labās prakses piemērus pedagoģiskajā praksē un pilsoniskajā sabiedrībā Latvijā. To novērtē Izglītības un zinātnes ministrija un Valsts izglītības satura centrs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.